×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
12. oktobris, 2017
Drukāt

“Vienotībai” uz ekonomikas ministra amatu ir trīs kandidāti. Par kuru balso LA.lv lasītāji? (12)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Partijai “Vienotība” uz ekonomikas ministra amatu Arvila Ašeradena (V) vietā ir trīs kandidāti.

Ašeradens šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja, ka vakar “Vienotības” valdei bija garas diskusijas par potenciālajiem pretendentiem uz ministra amatu, un esot veidojies priekšstats par trīs potenciālajiem amata kandidātiem, kuri varētu uzņemties ekonomikas ministra pienākumus.

“”Vienotība” nekādā ziņā neatsakās no ministra amata, un, cik tas būs manos spēkos, nākamo kandidātu ministra amatā atbalstīšu. Gala lēmumu, kuru no trīs kandidātiem virzīsim, pieņemsim pirmdien, 16.oktobrī un uzreiz varu teikt, ka visi trīs pretendenti ir no partijas, ” sacīja Ašeradens.

Jau ziņots, ka ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens (V) vakar izlēmis pamest ministra amatu un pieņemt Saeimas deputāta mandātu, lai vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju.

Ašeradens vakar partijas biedriem piedāvājis savu kandidatūru šim amatam, kas arī tikusi atbalstīta. Jautājums formāli tikšot atrisināts nākamo nedēļu laikā, “Vienotībai” piedāvājot arī jaunu ekonomikas ministra kandidātu.

Ašeradens skaidroja, ka brīdī, kad viņš uzņēmās partijas vadītāja amatu, esot bijis skaidrs, ka jāturpina pārmaiņu process “Vienotībā”. Viņš uzsvēra, ka valdības stabilitātei ir nepieciešams stabils frakcijas darbs. Tuvojas nākamā gada valsts budžeta pieņemšana un nākamā gada Saeimas vēlēšanas, tāpēc valdības stabilitāte ir būtiska, akcentēja Ašeradens. Politiķis minēja arī jaunas “Vienotības” iniciatīvas, kurās ir būtiska viņa kā partijas vadītāja darbība frakcijā, piemēram, pāreja uz izglītību latviešu valodā mazākumtautību skolās.

Savukārt pēc budžeta politikā sāksies priekšvēlēšanu posms, kur Ašeradenam vajadzēs veltīt daudz laika un uzmanības partijas attīstības jautājumiem.

Jautājums par “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāju ir aktuāls, jo pašlaik to vada Solvita Āboltiņa, kurā plāno nolikt parlamentārietes mandātu un atgriezties diplomātiskajā dienestā.

Par pārmaiņas frakcijas vadībā šodien diskutēja “Vienotības” valde un šī politiskā spēka pārstāvji Saeimā. Koalīcijas līgums nosaka, ka partijai nepieciešams rakstveidā informēt pārējos valdības partnerus un Ministru prezidentu par iecerētu ministra atsaukšanu vismaz vienu nedēļu pirms šāda lēmuma galīgās pieņemšanas. Tāpat koalīcijas līgums nosaka, ka partijai ir tiesības virzīt jaunu kandidātu, ja tās ministrs pamet amatu.

Ašeradenam, pieņemot deputāta mandātu, darbs Saeimā būs jāatstāj Astrīdai Harju.

Ašeradens šogad augustā “Vienotības” kongresā tika ievēlēts par partijas priekšsēdētāju. Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Ašeradens bija ievēlēts 10.Saeimā no “Vienotības” sarakstā, vēlāk kļuvis par 11.Saeimas deputātu, iegūstot “mīksto mandātu” par ministru kļuvušā Arta Pabrika vietā. Ašeradens ir darbojies Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra amatā, kā arī vēlāk pildīja Finanšu ministrija parlamentārā sekretāra pienākumus, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Pirms iesaistīšanās politikā Ašeradnes ir ieņēmis AS “Diena” prezidenta amatu, bija SIA “Reģionālā prese diena” valdes priekšsēdētājs, SIA “Mediju Grupa Tops” valdes priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. 100% piekrītu tiem, Atbildēt

  kas atbalsta ministriju skaita samazināšanu, 1.apvienojot Kultūras un Izglītības ministrijas,2. Veselības un Labklājības ministrijas,3. Ekonomikas un Finanšu ministrijas. Ir jau arī citi varianti iespējami. bet noteikti uzlabotos finansiālā situācija Valstī un mazāk birokrātu būtu.

 2. Jālikvidē ministrija Atbildēt

  Jālikvidē šī ministrija ar visiem tās neskaitēmajiem piedēķļiem (aģentūrām). Nodokļu maksātāju nauda nav jātērē neproduktīvām ministrijām (Labklājības, Ekonomikas, Varam utt), no kurām nav pienesuma.

 3. Aicinu atbalstīt lielāko kretīnu!

 4. ja ieliks Ķirsīti. Neviens no kandidātiem neder. Vienotībai rezervistu soliņš tiešām īss un saprašanas vēl mazāk. Tās ir Āboltiņas kārtējās intrigas – pirms vēlēšanu laika pamest Saeimu, radot gan papildus izdevumus, gan problēmas Ekonomikas ministrijā, jo jaunam ministram vismaz 3 mēneši paies, kamēr apjēgs, kas ministrijā notiek.

 5. Nepilnīgs balsojuma variantu piedāvājums.
  Ekonomikas jēdziens nosaka ekonomēšanu, taupīgu dzīvesveidu. Latvijas valdība tendēta uz tērēšanu ne ekonomēšanu. Kā var pastāvēt ekonomikas ministrija, ja nav pašas ekonomikas?
  Balsojumā jāpiedāvā izteikties pae ministrijas likvidēšanu.

 6. Ekonomikas ministriju ir jāapvieno ar finanšu ministriju. Deputātiem, kas strādā Saeimā ir jāstrādā Latvijas Tautas labā nevis savu politisko partiju interesēs. Rosinātu arī Izglītības ministriju apvienot ar kultūras ministriju. Laiks sākt taupīt naudu valsts pārvaldē, padarot to efektīvu, atbildīgu un ar konkurētspējīgām algām. Tikai interesanti, kāpēc Vienotības Āboltiņu nepārpērk ārzemju kompānijas un Brisele, bet laužas uz darbu ārlietu ministrijā, kaut Latvijas Tauta viņai ir izteikusi neuzticību..

 7. Kurā brīdī lasītājiem bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko kandidātu? Šādu diagrammu arī es varu uztaisīt, jau pamēģināju. Ar ko Jūs te nodarbojaties?

 8. Sarosītus, naudas aizņēmējus no SVF ārā no Saeimas!. Pirms apm. 300 Franklins ir teicis- sadarbojies ar žīdiem un iekļūsi parādu jūgā līdz pat kapa malai!

Draugiem Facebook Twitter Google+