×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

“Vienotības” dome ar aplausiem un ziediem pateicas Dombrovskim par paveikto (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (no labās), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pirms partijas "Vienotība" Domes sēdes, kurā spriedīs par aktuālo situāciju saistībā ar jaunās valdības veidošanu.

“Vienotība” šodien domes sēdē ar aplausiem un ziediem pateicās Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) par paveikto darbu.

“Vienotības” domes priekšsēdētāja Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete norādīja, ka šodien notiekošā domes sēde ir pirmā pēc Zolitūdes traģēdijas un Dombrovska atkāpšanās.

Kalniete sacīja – ja nedēļu pēc traģēdijas šķita, ka visi būsim mainījušies, tagad esam atgriezušies pie ierastā. Viņa uzsvēra, ka notikušo nepieciešams rūpīgi izmeklēt un sodīt vainīgos. Tā ir arī jāizvērtē plašāk sabiedrībā un politiskajā pārvaldē, kā arī jāveic visas nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos, lai šāda traģēdija nevarētu atkārtoties, pauda politiķe.

Viņa arī pauda atzinīgus vārdus premjeram par drosmi uzņemties atbildību, kā arī par paveikto valdības vadītāja amatā kopumā.

Kalniete arī sacīja, ka šodien būs jāapstiprina “Vienotības” gatavība uzņemties atbildību par nākamās valdības veidošanu. Viņa piebilda, ka vienkāršāk būtu pārlikt atbildību uz citas partijas pleciem, taču “Vienotība” nekad neesot vairījusies no atbildības un nedarīs to arī tagad.

Kā ziņots, “Vienotība” šodien slēgtajā domes sēdes daļā spriež par politisko situāciju Latvijā un jaunās valdības veidošanu.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja. Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī.

Partija “Vienotība” pēc Bērziņa lēmuma nenominēt premjera amatam Pabriku izšķīrās par labu nelielai pauzei, lai izvērtētu situāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Intrigantes ar Bērziņa atbalstu panāca Dombrovska demisiju. Skatoties uz šodienas Vienotības izdarībām katram skaidrs, ka šinī partijā vienīgais spējīgais politiķis ir Dombrovskis, visi pārējie sēnalas.

 2. Dārgie Vienotības Kraukļi!

  Brīnišķīgs mirklis, kad beidzot redzam Jūsu laimē starojošos skatus, ar aizkustinošiem, jūtpilnas nozīmības apdvestiem Kapu Kroņiem un Štrausiem rokās. Tie Jūsu pašu noslepkavotajam kolēģim Valdim Dombrovskim. Triumfs! Zaķi, biedrene Kalniete un Ļ.cien. Āboltiņas labdzimtība… pavērojiet nelaiķa ķermeni, no 684 bultām un duņčiem , kas klāj aizgājēja vāro stāvu, lielākā daļa Jūsu roku vadīti. Un vēl kāds paradokss – līķa mugurā dūra viņa oponenti no neVaras, Jūsējie nāvējošie ieroči raidīti no priekšas, cietējam cieši acīs ieskatoties. Ar baudu uztverot viņa acīs „neticības vaidu” un nespēju pretoties, nodevīgajam uzbrukumam. Šekspīrs! Sv. Sebastians.

  Eiropā un pasaulē citas tradīcijas.
  Tad vēl… Eiropā, bieži, mazās partijas vēlas ieiet koalīcijā ar Varu, lai celtu savu prestižu, augtu un vairotos „Koalīcijas harmoniskajā rezervātā”, padzīvotu sargāti no „aukstiem un Augstiem vējiem”, lai sakrātu pieredzi, izskolotu līdzcensoņus un elektorātu, pārvarētu „pubertātes pumpas un grūtības”. Jūs – cien. Vienotība, ne dienas neesat pavadījuši bez nežēlīgas, bezkompromisu cīņas. Cīņa ne „uz dzīvību, uz nāvi” pret RP un NA. Jūsu koalīcijā vien Pavļuts (lielisks, nežēlīgs, spožs gudrinieks) un Kozlovskis – godmanes kājslauķis, savās vietās. Pārējās pozīcijās izmobēti, izzombēti, izmeloti, izstumti, izbosingoti personāži. Vājākie un tie kam vārdi – „Tēvzeme, Dzimtene, Latvija”, tik uzraksts uz sētas…, aizgāja paši. Grendi nācās eksikutēt uz ešafota pārsteigtās Tautas acu priekšā.
  Na, jā… arī Bojārs „toreiz”esot vien labu gribējis… Ušakovs nejūtas vainīgs… un Bērziņš jūtas lepns. Un patiesi, ir par ko lepoties! Ne katrs Prezidents var palepoties ar „pašrocīgu Valsts Valdības Apvērsumu”! Ar raportu uz Maskavu sūtīja Rinkeviču, to puisi, tad beigās, ar liksim par PremjerMinistru. Foršs čalis.
  Ak, jā bija kaut kas ar Ulmani…ābeļziedu trakonī? Tas izdzenāja nelgas, Bērziņš labāko Valdību kopš „reStarta” , „reAnimācijas”, Atjaunošanas (kā nu kuram patīk).
  Latvijai jāuzmanās.
  Bērziņš ir pamēģinājis „cilvēka asiņu garšu”.
  Cirkā „tādi Tīģeri vairs neder”.
  Latvijā?

  Vienotībai jāsaņemas un … jāiet pie spoguļa, un jāatver acis, un jādomā… jādomā…, un jāPārDomā.

Draugiem Facebook Twitter Google+