Latvijā
Politika

“Vienotības” Ētikas komisija ierosinājusi lietu par Priedes un citu personu izteikumiem 3

Foto-LETA

“Vienotības” Ētikas komisija ierosinājusi lietu par Ingas Priedes un citu personu izteikumiem mikroblogošanas vietnē “Twitter”, informēja komisijas priekšsēdētājs Didzis Šēnbergs.

Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norādīts, ka incidentā iesaistītajiem tiek lūgts sniegt paskaidrojumus līdz 8.decembrim.

“Atbilstoši Satversmes ievadam jebkuru nacistisko vai padomju totalitāro noziegumu – sevišķi masu represiju un genocīda – attaisnošana ir kategoriski nepieļaujama,” sacīts paziņojumā.

Jau ziņots, ka pēc pirmdienas vakarā paustajiem izteikumiem sociālajā vietnē “Twitter” Priede atsaukusi sevi no partijas “Vienotība” valdes.

Priede ir “Vienotības” Kandavas nodaļas vadītāja, kā arī pašvaldības deputāte. Viņa savā “Twitter” kontā, diskutējot par homoseksuāļiem, rakstīja, ka “paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība”.

Politiķes izteikumi sociālajā vietnē izraisīja asu reakciju, vairāki “Vienotības” biedri rosināja Priedi izslēgt no partijas rindām, savukārt partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars norādīja, ka nekavējoties aicinās to izskatīt valdē.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa otrdien sacīja, ka partijas ģenerālsekretārs viņu pirmdien informējis par Priedes izteikumiem sociālajā tīklā. “Es kategoriski nosodu šādus publiskus izteikumus, jo tas ir pretrunā gan ar “Vienotības”, gan manu personisko nostāju, kā arī cilvēktiesību normām,” viņa teica.

Priede partijas locekļiem nosūtījusi e-pastu, kurā atvainojas par saviem izteikumiem un atsauc sevi no “Vienotības” valdes. Kampars pastāstīja, ka šonedēļ partija nevar pieņemt nekādu lēmumu, jo iepriekšējais partijas kongress, kurā valde tika ievēlēta uz diviem gadiem, notika 1.decembrī. Savukārt nākamais “Vienotības” kongress notiks sestdien.

Saistītie raksti

Kampars pieļāva, ka Priedes rīcība varētu tikt pieminēta arī kongresa laikā, tomēr atsevišķs darba kārtības punkts tas nebūšot, jo partija plāno lemt par turpmāko darbību. Par viņas atsaukšanu no valdes un turpmāko rīcību “Vienotība” lems valdes sēdē.

“Šādi izteikumi ir nepiedodami un nepieļaujami, tie diskreditē partiju, tādēļ par šo jautājumu lemsim,” atzina partijas ģenerālsekretārs.

LA.lv