Latvijā
Politika

“Vienotības” Gulbenes nodaļa aiziet pie “Sabiedrības Centriskai Politikai”4

Foto – Lita Krone/LETA

Likvidēta partijas “Vienotības” Gulbenes nodaļa, kuras nu jau bijušie biedri iestājušies Edvarda Smiltēna vadītajā politiskajā organizācijā “Sabiedrība Centriskai Politikai”, izveidojot jaunu nodaļu Gulbenē. Līdz ar jaunu biedru iestāšanos un nodaļas izveidi, “Sabiedrība Centriskai Politikai” turpmāk būs pārstāvēta arī Gulbenes novada domē ar 4 deputātiem, portālu LA.lv informēja “Sabiedrība Centriskai Politikai”.

Kopumā politiskā organizācija “Sabiedrība Centriskai Politikai” (SCP) aktīvi darbojas pie jaunu biedru piesaistes un nodaļu veidošanas Latvijas reģionos. Jau tagad tā apvieno teju 150 biedrus no 18 novadiem (t.sk. Rīgas) un ar 14 pašvaldību deputātiem pārstāvēta piecās Latvijas pašvaldībās. Gulbenes nodaļa kļuva par ceturto SCP reģionālo nodaļu pēc tam, kad janvāra beigās tika dibinātas organizācijas 3 pirmās nodaļas – Saulkrastos, Garkalnē un Nīcā.

SCP un “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) vēl pagājušā gada oktobrī parakstīja līgumu par sadarbību un kopīgu startu 13. Saeimas vēlēšanās. Tāpēc abas politiskās organizācijas Gulbenes novada domē kopumā pārstāvētas ar 8 (4 – SCP un 4 – LRA) no 17 deputātiem.

Saistītie raksti

SCP Gulbenes nodaļu turpmāk vadīs 10.Saeimas deputāts un Gulbenes novada domes deputāts Andis Caunītis: “Ņemot vērā, ka “Vienotības” grimst iekšējās nesaskaņās, kā arī nav skaidrības, kurš tieši šo partiju vada un pieņem lēmumus, Gulbenes nodaļa izlēma rīkot nodaļas sapulci, kurā pieņēmām lēmumu izstāties no “Vienotības”. Diemžēl, partija zaudējusi gan sabiedrības, gan biedru uzticību un, mūsuprāt, nav gatava mainīties, lai to atjaunotu. Tāpēc tika pieņemts radikāls lēmums.”

A.Caunītis uzsver, ka “mēs, Gulbenes nodaļas biedri, esam politiski aktīvi cilvēki, kuriem rūp gan mūsu novads, gan valstī notiekošais kopumā. Nevēlamies pārtraukt savu politisko un sabiedrisko darbību, tāpēc apvienojām savus spēkus ar “Sabiedrība Centriskai Politikai”. Atbalstām politiskās organizācijas uzskatus, ka Latvijas politikā ir jāstiprina centrisko domāšanu un idejas, izstrādājot jaunu politisko piedāvājumu un apvienojot jaunus, talantīgus un izglītotus cilvēkus, kuri kļūs par jaunu maiņu Latvijas politikā.”

LA.lv