×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

“Vienotības” ietekmes sabrukuma dēļ vara faktiski ir iemesta ZZS rokās (4)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Edvards Smiltēns

“Vienotības” ietekmes sabrukuma rezultātā vara faktiski ir iemesta rokās Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), zināmā mērā tas paver lielākas iespējas arī “Saskaņai”, intervijā aģentūrai LETA apgalvoja Saeimas deputāts, biedrības “Sabiedrība centriskai politikai” (SCP) līderis Edvards Smiltēns, kurš pērn pameta “Vienotību”.

“Es uzskatu, ka politikā ir divi ceļi, kā veidot spēcīgu, jaudīgu politisku organizāciju. Pirmais, vieglākais, ceļš paredz uz katrām vēlēšanām sameklēt un uzaicināt partijas deputātu kandidātu sarakstā dažādus sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kas nodrošina tai plašu vēlētāju atbalstu un ietekmi parlamentā savu ideju realizācijai. Otrs ceļš ir grūtāks, to praktizē Centrāleiropas valstīs. Tur politiskās ietekmes centri tiek uzbūvēti partiju iekšienē. Tiek radīta politiskā vide, kurā politiķi iet cauri nopietnam “filtram” – partijas biedru un sabiedrības vērtējumam. Viņi nāk ar savu kompetenci, idejām, iegulda daudz enerģijas un darba,” klāstīja politiķis.

Pēc Smiltēna domām, “Vienotības” lielākā problēma ir tā, ka tikusi sagrauta komanda un biedru motivācijas sistēma. Viņš norādīja, ka partija tika nevis būvēta no iekšienes, bet nemitīgi papildināta ar jauniem cilvēkiem no malas. “Daudzi no tiem, kas gribēja augt un attīstīt sevi kā politiķus, darboties noteiktā partijas iekšējā sistēmā, tika atmesti otrā plānā. Tas ir organizācijas iekšējā taisnīguma jautājums,” viņš teica.

“Es domāju, ka graujošs partijai bija tas, kā vara tika iemesta Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) un ZZS rokās, kad divas “Vienotības” deputātes Lolita Čigāne un Ilze Viņķele, pārstāvot sešas “Vienotības” frakcijas balsis, aizgāja uz slepenu tikšanos ar ZZS pārstāvjiem un vienojās, ka premjera amats tiek atdots ZZS un Mārim Kučinskim. Cik man ir informācija, runa bija par ministriju vienai no šīm dāmām, bet tā netika iedota, nācās aprobežoties tikai ar Saeimas komisijas vadīšanu,” apgalvoja Smiltēns.

Pēc viņa domām, tā bija “mežonīga” nodevība partijas iekšienē. Viņš toreiz esot prasījis šo jautājumu izskatīt partijas valdes sēdē, kurā notika arī balsojums par Viņķeles un Čigānes izslēgšanu. Viņš apgalvoja, ka toreiz visu izšķīra viena cilvēka balss, un šis cilvēks vēlāk nonācis ļoti augstā postenī. Pēc šī notikuma “Vienotība” sāka zaudēt savus biedrus, ir pārliecināts Smiltēns.

Viņaprāt, liela netaisnība tikusi izrādīta pret “Vienotības” reģionu cilvēkiem. “Vienotība” sākotnēji tika bāzēta uz ļoti plašu pārstāvniecību reģionos. Savukārt pašvaldību vēlēšanās ģenerālsekretārs Artis Kampars esot izvēlējies tām nepievērst uzmanību un neieguldīt resursus priekšvēlēšanu kampaņā. “Katrs deputātu kandidāts cīnījās pats par sevi pēc savām iespējām un resursiem. “Piepalīdzēja” arī tas, ka Solvita Āboltiņa tika ļoti aktīvi aprakstīta medijos, un tas radīja negatīvas asociācijas partijai. Tad “Vienotība” pazaudēja, šķiet, pat pusi no savas ietekmes uz deputātiem, kas tai bija reģionos,” uzskata Smiltēns.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. … Ceriba uz kaut ko labaku Bezabrenes vadiba vel ir dziva … sabiedribas nacionali centreta politika …. bet kas to kopj, un kops, blakus NA ????!!!

  … Smiltena analize, apskatot tikai notikumu formu, ne to kausalitati, ir izteikta tik pat politiski abstrakta limeni ka visas maksligi uzburtas Vienotibas vadibas lidz sim … nekas netiek lidz gruntei … t.i., vajadzigai, radosai un latviskai, nacionalai un valsts intereses vaditai politikai … !!!!

  … Gluzi ka tas patreiz ir vel ar ZZS vadibu … un ta uztur undzivo vel neiztirita mistkaste, kas ir parpilna ar individualo, sveso un oligarhisko interesu izkarnijumiem …. un, kas nedod neko labu ne valstij, ne autohtonai latviesu tautai … !

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Vienotības sabrukums sākās ar Āboltiņās mobilā telefona izslēgšanu tās stundas laikā,kuru prezidents Bērziņs iedeva esošajam premjeram Dombrovskim pārdomām pirms asarainā paziņojuma par savu demisiju. Dombrovskis šinī stundā saprata ka ir “uzmests” un varas groži pārdoti ZZSam.

Draugiem Facebook Twitter Google+