×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

“Vienotības” laivā visiem vietas nepietiks (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Reformu partijas Domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis uzrunā klātesošos Reformu partijas kongresā.

Reformu partijas biedri uz neliela, jūrā dreifējoša ledus gabaliņa, kuram vienā pusē piestājusi “Vienotības” laiva. Dažiem būs iespēja tajā ielēkt, un tad pavērtos cerības iepeldēt nākamajā Saeimā.

Šāds tēlains salīdzinājums ar sižetu no Rūdolfa Blaumaņa noveles “Nāves ēnā” sestdien izskanēja Reformu partijas (RP) kongresā. Lai gan iepriekš bija parādījusies informācija, ka tas varētu arī kļūt par “bēru” jeb likvidācijas kongresu, šāds lēmums pagaidām netika pieņemts. Tomēr debates bija diezgan “karstas”, un neizdevās arī partijas “kodola” iecere izraidīt no zāles klātesošos žurnālistus un par politisko nākotni apspriesties aiz slēgtām durvīm. RP Liepājas nodaļas vadītājs Jānis Vilnītis atzīmēja, ka šādi neesot rīkojušās pat zatleriešu daudz kritizētās “oligarhu partijas”. Pēc viņa ierosinājuma vairākums delegātu (pavisam uz kongresu bija ieradušies ap 90 biedru) nobalsoja par atklātību, tā atstājot partijas vadītājus nedaudz skābām sejām.

RP noslēgusi memorandu ar “Vienotību” par sadarbību. Vienlaikus “Vienotība” ir likusi saprast, ka nekādas vēlēšanu apvienības neveidos, bet tās sarakstā varētu atrasties vieta atsevišķiem RP pārstāvjiem, kuri tikšot vērtēti individuāli. Visticamāk, tie būtu pašreizējie reformistu ministri un vairāki Saeimas deputāti. J. Vilnītis un viņa domubiedri uzskata, ka tādā gadījumā nav jēgas turpināt šo spēli: “Tad likvidējam partiju, varam būt brīvi un stāties tajās partijās, kur katrs grib turpināt savu karjeru.” Viņaprāt, Reformu partijas pašreizējā rīcība izskatās pēc politiskas “shēmošanas”, kuru tās dibinātāji savulaik tik daudz kritizējuši. Viņaprāt, tomēr stingrāk jāiestājas par to, lai sadarbībā ar “Vienotību” RP saglabātu savu patstāvību un notiktu partiju apvienošanās, nevis lēna RP “izkušana”.

Iebildumi bija dažādi. Sākot ar atgādinājumiem par ģeopolitisko situāciju, kas esot strauji mainījusies, un arī partijām jābūt saliedētākām nekā līdz šim, līdz pat RP dibinātāja Valda Zatlera žēlīgam lūgumam: “Dārgie draugi, sagādājiet man iespēju kā ierindas biedram būt Reformu partijā.” Viņu aizskar runas, ka RP esot atteikusies no saviem ideāliem, jo tā neesot taisnība, taču situācija prasot atbildīgu rīcību. “Nākamajās vēlēšanās ir jāuzvar skaidram, nesadalītam spēkam. Ir jāiet vienotā sarakstā un “vienotība” jāuztver plašāk nekā partija “Vienotība” (..) Mums jābūt atbildīgiem – jāturpina darbs valdībā un koalīcijā. Likvidēt partiju, kas šobrīd ir valdošā, – tā būtu bēgšana no atbildības,” sacīja V. Zatlers. Lai gan kongresā vairākkārt tika uzsvērts, ka jāatsakās no sava egoisma un jāstrādā valsts labā, daži deputāti neslēpa, cik ļoti viņi vēlētos arī turpmāk būt Saeimā. Jautrību zālē izraisīja Dainas Kazākas vairākas reizes atkārtotā frāze: “Man tiešām vajag būt ievēlētai, man tiešām vajag!”

Taču iespējams, ka vairāki pašreizējie RP biedri 12. Saeimas vēlēšanās piedalīsies nevis “Vienotības”, bet kādā citā sarak­stā, par ko liecina kongresā izskanējušie asie pārmetumi par “Vienotības” līderu augstprātību un negodīgumu, no kā reizēm kļūstot nelabi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Politiskais līķis zatlers grib vēl publikā parēgoties, vai tad no nodokļu maksātāju izspiestā dzīvoklī nesēžas?

  2. Vilnīša viedoklim un raksta pēdējam teikumam var piekrist.

Draugiem Facebook Twitter Google+