×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

“Vienotības” un NA politiķi noliedz runas par RP aizstāšanu valdībā ar “zaļzemniekiem” (papildināts)

Aboltina2

“Vienotības” un Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK” (NA) politiķi noliedz runas par jaunas valdības veidošanu, Reformu partiju (RP) valdībā aizstājot ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

 

“Vienotības” līdere, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA sacīja, ka “Vienotības” politiķi šobrīd neveic nekādas sarunas par jaunas valdības veidošanu, un šādi pieļāvumi ir uzskatāmi par tenkām. Savukārt NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA izteicies – lai gan politiķi rēķina alternatīvus attīstības scenārijus, jaunas koalīcijas veidošana nav aktuāla.

 

Kuluāros zondējot ZZS gatavību

Aģentūras LETA rīcībā rīcībā esošā informācija liecina, ka atsevišķi RP politiķi satraucas, ka RP drīzumā varētu tikt izstumta no valdības, lai izveidotu jaunu Ministru kabinetu, kurā “Vienotība” un NA kā trešo lielo partneri piesaistītu Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). Tieši ar šādām iecerēm tiek skaidrota premjera Valda Dombrovska netipiski asā kritika pret tikai pāris mēnešus izglītības ministra krēslā sēdošo Vjačeslavu Dombrovski (RP).

ZZS līderis Augusts Brigmanis sacījis, ka valdošās koalīcijas politiķi kuluāros zondējot ZZS gatavību veidot jaunu valdību.

Līdzīgi ir izteicies viens no RP līderiem Vj. Dombrovskis. Arī ministrs dzirdējis runas, ka viņam var nākties pamest izglītības ministra amatu, bet RP – valdību. “Kā saka, nav dūmu bez uguns, kaut kāds pamats, visticamāk, runām ir,” aģentūrai LETA teica politiķis.

 

Skaldi un valdi taktika?

Dzintars šodien žurnālistiem norādīja, ka katrs ir “domājis par jebko un arī ir rēķinājis, kādas ir alternatīvas”, taču jaunas koalīcijas veidošana nav aktuāla. Katra no valdībā esošajām partijām koncentrējas, kā sarunās par 2014.gada valsts budžetu aizstāvēt to sociālo grupu intereses, kuras tām ir devušas pārstāvniecības mandātu.

Dzintars uzskata, ka Ministru prezidents, visticamāk, neprasīs izglītības un zinātnes ministra Vj.Dombrovska demisiju, un pašreizējā situācija vērtējama kā spēle uz publiku un nozīmē priekšvēlēšanu kampaņas sākšanos. Tas ir spiediens arī saistībā ar sarunām par budžeta jautājumiem, kas tomēr pie zināmu apstākļu sakritības var novest līdz “asākam risinājumam”.

Vaicāts, vai “Vienotība” pašlaik nerīkojas pēc “skaldi un valdi” principa, premjeram atlaižot nacionālās apvienības deleģēto bijušo kultūras ministri Žaneti Jaunzemi-Grendi (VL-TB/LNNK) un kritizējot RP deleģēto izglītības un zinātnes ministru, Dzintars atbildēja, ka, iespējams, “Vienotība” tiešām mēģina šādu taktiku izmantot.

Taujāts, vai arī nacionālā apvienība interesējas par ZZS iespējām nonākt valdībā, NA līdzpriekšsēdētājs norādīja, ka no savas apvienības puses nav to jutis.

 

Dzirdēts par iespējamo Vj.Dombrovska atlaišanu

“Vienotības” līdere Āboltiņa aģentūrai LETA norādījusi, ka “Vienotības” politiķi pašlaik neveic nekādas sarunas par jaunas valdības veidošanu un šādi pieļāvumi ir uzskatāmi par tenkām.

Vaicāta, vai tiek plānots RP valdībā aizstāt ar ZZS, Āboltiņa atbildēja, ka šādus izdomājumus nevar komentēt. “Man nekas nav zināms par jaunām valdībām. Joprojām ar skaļiem paziņojumiem un nesaskaņām, taču šī koalīcija turpina strādāt un ir rīcībspējīga,” aģentūrai LETA sacīja “Vienotības” līdere, aicinot prasīt ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājam Brigmanim vai cilvēkiem, ar kuriem viņš tiekas, lai tie komentē jautājumu par iespējamu jaunas valdības veidošanu.

Savukārt, runājot par izglītības ministra Vj.Dombrovska iespējamu nomaiņu, politiķe uzsvēra, ka jebkura ministra nomaiņas jautājums saskaņā ar Satversmi ir Ministru prezidenta kompetencē, tātad par šo jautājumu komentāri būtu prasāmi premjeram. “Vienotības” līdere gan esot dzirdējusi tenkas par Vj.Dombrovska iespējamo atlaišanu, taču viņa nevarot tās komentēt. Viņasprāt, tās vērtējamas kā izdomājumi.

 

RP vēršas pret Viņķeli

Pēc “Vienotības” kritikas par Vj.Dombrovska darbu izglītības un zinātnes ministra amatā RP sākusi apšaubīt Ilzes Viņķeles (V) atbilstību labklājības ministres amatam.

Pēc tikšanās ar premjeru RP līderis Edmunds Demiters norādījis, ka koalīcijas partneri kopīgi mēģinās rast risinājumu situācijai ar Viņķeli un Vj.Dombrovski. Demiteru premjers pārliecinājis, ka Vj.Dombrovskis netiks atlaists un ka šāds jautājums neesot darba kārtībā, vēsta LETA.

Nedaudz vēlāk notikušajā RP valdes sēdē nolemts drīzumā aicināt Viņķeli uz Saeimas frakcijas un valdes kopsēdi, jo ir uzkrājušies daudzi jautājumi par ministres pēdējā laikā paustajiem publiskajiem izteikumiem un rīcību, aģentūru BNS informēja partijas preses sekretārs Mārtiņš Etkins.

“Ministrei ir izdevies diezgan īsā laikā gan apvainot pensionārus, pārmetot, ka tie saņem viņu nenopelnītu naudu, gan nievājoši attiekties pret demogrāfijas jautājumiem un esošajām vienošanām koalīcijas partiju vidū,” BNS sacījis Demiters.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+