×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

“Vienotības” vadītāja maiņa var notikt drīzāk (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāte, partijas "Vienotība" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Pēc “Vienotības” reģionālo nodaļu aicinājuma partijas valde vakar nolēma ārkārtas kongresu sasaukt jau 4. jūnijā.

“Nodaļas lēmušas, ka vēlas kongresu agrāk, un valdei nav nekāda pamata šo lēmumu neatbalstīt,” teica pašreizējā partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Kongresa galvenais uzdevums būs jauna priekšsēdētāja un partijas vadības ievēlēšana. Āboltiņa gan izvairījās skaidri atbildēt uz jautājumu, vai viņa atkārtoti kandidēs uz partijas vadītājas amatu. Pagaidām par gatavību uzņemties “Vienotības” vadību paziņojis tikai bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs.

Atzīstot, ka partijā nepieciešamas pārmaiņas, “Vienotības” vadība bija piedāvājusi ārkārtas kongresu rīkot oktobra beigās, bet nodaļas tik ilgi gaidīt nebija mierā. “Pirmkārt, rudenī jau būs nopietni jāgatavojas nākamajām pašvaldību vēlēšanām. Tādēļ oktobrī, kad mums būs jāsniedz pārliecinošs piedāvājums vēlētājiem, risināt partijas iekšējās lietas un mainīt vadību nebūtu īsti laiks. Otrkārt, vēlētāju uzticība mums jau tagad nokritusi līdz 5%. Ja paslīdēsim zem šīs barjeras, tad atgūties jau būs daudz grūtāk,” nepieciešamību sarīkot ārkārtas kongresu jau vasaras sākumā skaidroja “Vienotības” Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks.

Vēlētāju atbalsts “Vienotībai” pēdējā laikā patiešām ir dramatiski sarucis – no 12,3% pagājušā gada sākumā līdz 5,4% šī gada martā. Daļēji tas tiek saistīts ar partijas līderes Āboltiņas zemo popularitāti. Viņa pati gan uzskata, ka galvenokārt partijas reitingu ietekmē tās darbi un aktivitāte, piemēram, Laimdotas Straujumas valdības kūtrums un sašķeltība biedru starpā. Arī Robežnieks atzīst, ka ar “partijas sejas” nomaiņu vēlētāju uzticības atgūšanai vien būs par maz: “Reitingu zuduma pamatā ir iekšējo nesaskaņu iznešana uz āru, kas raida signālu, ka iekšējās attiecības nav kārtībā. Jaunajai vadībai būs jāsakārto disciplīna, jāuzlabo biedru attiecības. Otrkārt, tai būs jāstrādā pie partijas ideoloģisko vērtību atjaunošanas. Piemēram, tāda vērtība kā tiesiskums, kas tika likts “Vienotības” dibināšanas pamatā, pēdējā laikā piemirsusies.”

Ārkārtas kongresa nepieciešamībai piekrīt arī par “Vienotības” iekšējo opozicionāri dēvētā Ilze Viņķele: “Taču ar simbolisku vadības nomaiņu vien nepietiks vēlētāju uzticības atgūšanai. “Vienotība” ir nonākusi izšķiršanās priekšā – deklarējot, ka esam vērtību partija, esam rīkojušies kā, labākajā gadījumā, ļoti saimnieciskas organizācijas. Tādēļ partijas galvenais uzdevums būs panākt atgriešanos pie saknēm, un jaunā valde šajā procesā var palīdzēt.”

Par partijas priekšsēdētāja un valdes locekļu kandidatūru izvirzīšanas kārtību “Vienotība” vēl spriedīs sestdien domes sēdē un galīgo lēmumu pieņems valde nākampirmdien. Lai partijas biedriem jau līdz kongresam būtu iespēja iepazīties gan ar kandidātiem uz partijas vadību, gan viņu piedāvājumu, visticamāk, kandidātu izvirzīšanai tiks dots laiks līdz aprīļa vidum.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Varu saderēt ar pašu velnu,KA JA Āboltiņa neapjēgs,ka viņai jāatkāpjas,JA tiks ievēlēta tā pati Āboltiņas roklaižu valde , Vienotībai NAV NE KRIPATIŅAS IZREDŽU IZDZĪVOT !!!!Visa vaina IR tieši Āboltiņā un viņas astoņkājī !!!!Gaiss ir sasmacis un kožu pārpilns,JĀVĒDINA !!!

 2. Vakar spriedām, vai iespējama vēl Solvitas renesanse, un nonācām pie slēdziena, ka drīzāk sētas mieti zaļos, nekā šī kundze atgūs jel kādu autoritāti mūsu valsts sabiedrībā…

 3. Nu tad dziedāsim:
  “To meitiņ šodien glabā,
  To meitiņ šodien glabā,
  Ko vakar laulāja,
  Ko vakar laulāja.

  Balts zārks ar melnām pumpām,
  Balts zārks ar melnām pumpām,
  Zeltītām ķepiņām,
  Zeltītām ķepiņām”

 4. Politikas miskastē būs par vienu rudu žurku vairāk.

 5. Lai Sole vacas projam lai berniem par vinu nav kauns. Nakosas velesanas nekas vinai nespid. Bus majsaimniece. Lai sak jau pamazam aprasl ar sekam kas nak pec uuuuuuuuu.

 6. šo kundzīti vajag izmest ne tikai no partijas bet saeimas,nu cik var viņa te ņemties un nesmukumu ražot!!!!
  Tik laila tā varas kāras gribēšana,tagad vēl mistiskus likumus viņai vajag pieņemt.UZ KO VISPĀR Solvita cer nākamajās vēlēšanas,viņa visu partiju ir nogremdējusi!!!!!

 7. Kad āboltiņu izmetīs no politisko līķu partijas vadones amata, viņa varēs doties uz Honkongu palīdzēt Junkuram attīstīt biznesu.

Draugiem Facebook Twitter Google+