×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

”Vienotības” valde brīdināta, ka partija var zaudēt valsts finansējumu (2)

Foto- LETAFoto- LETA

Koalīcijas partija „Vienotība” drīzumā var zaudēt valsts finansējumu saistībā ar pārāk lielajiem tēriņiem priekšvēlēšanu reklāmai 12.Saeimas vēlēšanu kampaņas laikā, ziņo ”Latvijas Radio”.

Tā kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lēmis atzīt par partijas tēriņiem 12.Saeimas vēlēšanu kampaņā trešo personu apmaksātos reklāmas materiālus par vairākiem kandidātiem, vairums no kuriem tagad ir arī „Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti, visticamāk ”Vienotība” vairs nebūs tiesīga saņemt no valsts budžeta 140 tūkstošus eiro gadā. Par to šonedēļ tikusi informēta partijas valde.

Likums nosaka, ka finansējuma izmaksa tiek pārtraukta, kad stājas spēkā KNAB lēmums piemērot sodu par kādu partiju finansēšanas pārkāpumu. “Piemēram, par deklarācijā nenorādītiem darījumiem vai ziedojumiem, kuru summa pārsniedz 36 tūkstošus eiro. Noprotams, ka šobrīd šādu pārkāpumu „Vienotībai” pārmet KNAB,” secina ”Latvijas Radio” pēc partijas valdes locekļa Kārļa Šadurska teiktā, ka saņemts KNAB lēmums, kas neatzīst, ka visas trešās personas, kas aģitējušas par ”Vienotību”, patiešām nav saistītas ar partiju.

”Vienotība” gan esot pārsūdzējusi šo KNAB lēmumu, atbilde vēl nav saņemta.

Aģentūrai BNS K. Šadurskis teicis, ka bažas par to, ka partijai “Vienotība” varētu atņemt valsts finansējumu, esot pārspīlētas.

“Tādas runas ir diezgan pārsteidzīgas. Vienīgais, kas šobrīd ir zināms, ka KNAB ir atzinis, ka ne visas trešās personas ir uzskatās par trešajām personām,” aģentūrai BNS uzsvēra Šadurskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja Vienotība neatbrīvosies no Āboltiņas, tā zaudēs ne tikai valsts finansējumu, bet aizies pa skuju taku. Kas, ja ne Āboltiņa kuļ visas intrigas gan partijā, gan ārpus tās.

  2. – kamēr partijas priekšgalā būs Āboltiņa, varbūt arī tā būtu pareiza rīcība?

Draugiem Facebook Twitter Google+