×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

“Vienotības” valde nosoda Priedes izteikumus; Spolīša rīcību vērtēs trešdien (2)

Foto - Vienotiba.lvFoto - Vienotiba.lv

Partijas “Vienotība” valde asi nosoda partijas Kandavas novada nodaļas vadītājas un pašvaldības deputātes Ingas Priedes homofobiskos izteikumus vietnē “Twitter”, teikts partijas paziņojumā.

“Šādi izteikumi, kas uzskatāmi par naidu un neiecietību veicinošiem, ir nepieļaujami, un Priedes paustais ir klajā pretrunā partijas nostājai. Savos uzskatos un darbībā partija “Vienotība” vienmēr aizstāvējusi cilvēktiesību un brīvību ievērošanu, uzsverot, ka saliedēta sabiedrība ir stipras un par savu nākotni drošas valsts pamats. Visu tautību, visu reliģiju un dažādu pārliecību cilvēkiem ir jājūtas piederīgiem demokrātiskai, nacionālai un eiropeiskai Latvijas valstij,” norāda partijas valde.

Politiskā spēka valde izsaka Priedei stingu aizrādījumu un aicina sniegt skaidrojumu par saviem izteikumiem partijas Ētikas komisijai. Partijas valde plāno sagaidīt Ētikas komisijas lēmumu un tad lemt par turpmāko rīcību.

Savukārt saistībā ar deputāta Veiko Spolīša rīcību, kurš pirms mandāta apstiprināšanas pieķerts par braukšanu dzērumā, partijas valdes sēdē biedriem bija viedokļu apmaiņa, tomēr jāuzklausa pats Spolītis, ko plānots darīt trešdien frakcijas un valdes kopsēdē, LETA sacīja partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, partijas biedriem ir dažādas domas šajā jautājumā un daļa “Vienotības” politiķu uzskata, ka Spolītim būtu jānoliek deputāta mandāts.

Spolītis iepriekš gan sacīja, ka neplāno nolikt deputāta mandātu, jo tam esot nepieciešams daudz nozīmīgāks iemesls. Viņš gan savu rīcību nožēlo un uzsver, ka uzņemas par to morālo atbildību. Spolītis pēc šī gadījuma vairs neturpinās darbu “Vienotības” Ētikas komisijā. Neoficiāli izskan, ka Spolītis sākotnēji neesot vēlējies atstāt arī šo amatu.

Jau ziņots, ka Spolītis pirms deputāta mandāta apstiprināšanas aizturēts, vadot automašīnu alkohola reibumā. Deputāta mandāts Spolītim apstiprināts 5.novembrī. Viņš kļuva par parlamentārieti uz laiku, kamēr Edgars Rinkēvičs (V) pilda ministra pienākumus.

Tikmēr Priede pagājušajā nedēļā vietnē “Twitter”, runājot par politiķes Ilzes Viņķeles (V) darbību, pauda: “Viena joma jau bija un… tikai homoseksuālu likums prātā, par kuru laukos visi šokā.” Diskusija turpinājās, un, atbildot uz tvītu par to, ka homoseksuāli cilvēki “bēg uz ārzemēm, kur homofobija nav norma”, Priede rakstīja: “Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība.”

Priedes izteikumi izpelnījās nosodījumu un kritiku, arī starp “Vienotības” biedriem. Pēc tam Priede savus tvītus izdzēsa.

Vēlāk Priede izsūtīja partijas biedriem vēstuli, kurā apgalvoja, ka viņas izteikumi pārprasti. Viņa atvainojās tiem, kas izteikumus pārprata, un arī atsauca sevi no darba partijas valdē. Uz to brīdi līdzšinējās “Vienotības” valdes pilnvaru termiņš gan bija beidzies, un 6.decembrī tika ievēlēta jauna partijas valde, uz darbu kurā Priede nekandidēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Deputāts nedrīkst palaist muti, neatkarīgi no personīgiem uzskatiem.Es ieteiktu gudrākajiem Vienotības biedriem pāriet uz NA.

  2. Vienotība tā zaudē savus vēlētājus ,jo tradicionālās vērtības viņiem nav vairs liela vērtība.

Draugiem Facebook Twitter Google+