Foto – AFP

Vienoto banku uzraudzības sistēmu grib ieviest nākamgad 0

Par eirozonas vienoto banku uzraudzības sistēmas likumdošanas regulējumu jāvienojas līdz nākamā gada 1. janvārim, uzskata Eiropas Savienības valstu līderi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Eiropadomes priekšsēdētājs Hermans van Rompejs (attēlā) pēc gandrīz desmit stundu ilgušajām sarunām ar ES valstu līderiem sacīja, ka vienotā banku uzraudzības sistēma varētu sākt efektīvi darboties 2013. gada laikā. Eiropadomes priekšsēdētājs uzsvēra, ka Eiropas Centrālajai bankai, kas uzņemsies banku uzraudzību, jābūt skaidri nodalītiem uzraudzības funkcijām no monetāriem pienākumiem. Vienlaikus vienotai banku uzraudzībai jābūt iekļaujošai un pārredzamai, proti, visas dalībvalstis aicinātas tai pievienoties. Savukārt banku tiešā rekapitalizācija, izmantojot Eiropas Stabilitātes mehānismu būs iespējama, kad būs izveidota efektīva vienotā banku uzraudzības sistēma, skaidroja van Rompejs.

Pirmajā ES samita dienā diskusijas ieilga, un sanāksme beidzās tikai ap trijiem naktī pēc Briseles laika. Eiropas Komisijas prezidents Žozē Barrozu sacīja, ka Eiropadome pstiprinājusi galvenos principus, un tagad jāstrādā, lai pabeigtu vienošanās par tiesisko regulējumu līdz gada beigām. ES ierēdņi vakara gaitā pauda, ka eirozonas bankas ECB uzraudzībā nonāks pakāpeniski līdz 2013. gada laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Samita pirmās dienas sanāksmes galvenā prioritāte arī esot bijis progress jautājumā par banku savienības izveidi. Savukārt sanāksmes otrajā dienā, šodien, ES līderi pievērsīsies jautājumam par svarīgāko pasākumu īstenošanu izaugsmes un nodarbinātības veicināšanai, kā arī ārpolitikas jautājumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.