×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Vienpadsmitais Krievijas “humānās palīdzības” konvojs šķērsojis Ukrainas robežu (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vienpadsmitā Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas “humānās palīdzības” automašīnu kolonna šķērsojusi Ukrainas-Krievijas robežu un sākusi virzīties Doņeckas un Luhanskas virzienā, ziņu aģentūrai TASS apstiprināja Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas amatpersona Oļegs Voronovs.

“Rostovas apgabala kontrolpunktos “Matvejeva Kurgāns” un “Doņecka” veikta “humāno kravu” muitas pārbaude. Tālāk 60 kravas mašīnas devušās Doņeckas virzienā, bet vēl 60 – uz Luhansku,” paziņoja Voronovs.

Iepriekš kravas automašīnu kolonna sadalījās divās daļās. Kopumā Donbasā šodien tiks piegādāti vairāk nekā 1400 tonnu “humānās palīdzības”. Kravas mašīnās atrodas bērnu pārtika, medikamenti, pirmās nepieciešamības preces, kā arī Ziemassvētku dāvanas bērniem.
Ministrijas pārstāvis norādīja, ka “Doņeckai tiks piegādātas vairāk nekā 700 tonnas humānās palīdzības un tikpat daudz tiks piegādāts Luhanskai”.

Kolonnas virzība notiek neierastos laikapstākļos, atsevišķās valsts daļās sasniedzot -27 grādu atzīmi.

“Prognoze bija zināma jau iepriekš. Vadītājiem-glābējiem tika sniegtas papildu instrukcijas par automašīnas vadīšanu sliktos laikapstākļos zemā temperatūrā. Bet lai savlaicīgi sāktu kustēties, vadītāji nakts laikā vairākkārt pārbaudīja savas mašīnas,” skaidro Voronovs. Visiem vadītājiem ir liela pieredze humāno operāciju veikšanā ekstrēmos laikapstākļos, un viņi ne reizi vien veduši kravas uz Doņeckas un Luhanskas apgabaliem.

Šī ir jau 11. “humānās palīdzības” kolonna Donbasam. Kā apgalvo Krievija, ar pirmajām desmit kolonnām kopš augusta vidus Donbasam piegādāti vairāk nekā 13 000 tonnu humāno kravu.

Ukrainas Ārlietu ministrija uzsver, ka tādi Krievijas “humānie konvoji” neeksistē, bet tas ir kārtējais veids, kādā tiek apgādāti kaujinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šos Krievijas militāros transportus vajag sabumbot reiz kad tie bez atļaujas šķērso Ukrainas robežu.

  2. Sauksim to par “stāvokļa normalizēšanos”….

Draugiem Facebook Twitter Google+