×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
20. novembris, 2012
Drukāt

Viens darbiņš mazāk

Viens no jautājumiem, ko nu jau tradicionāli apspriež Latvijas Gada auto žūrija, ir par jaunajām tehnoloģijām. Šoreiz par vienu no tiem. Tas gan ir pagājušā gada jaunums, iebūvēts automobilī “Range Rover Evoque”, kurš 2011. gada konkursā tika nominēts par skaistāko.

 

Bet tumsā ar to toreiz nepabraucām, tādēļ “fīču” nepamanījām. Šogad (preses auto statusā) baltais “evoks” Mālpilī nostrādājās līdz vēlam vakaram, un, uz Rīgu braucot, klasi parādīja spilgti.

Gar gaismu kloķīti vairs nav jāgrābstās. Auto pats detektē apkārtējā spilgtuma izmaiņas, ne tikai pārslēdz lukturus tuvajā režīmā, kad pretimbraucējs ir kādu 200 m attālumā, bet arī acumirklī slēdz tālo režīmu atpakaļ, kad esi samainījies. Tas vēl nieks. Auto pazīst laternu izgaismotu ceļa posmu un tajā brauc ar tuvajām gaismām. Tas ir pieklājīgs un saudzējošs pret priekšā braucošajiem un prožektorus viņa spoguļos nespīdina (vienīgais elements, kurā, manuprāt, sistēmas darbība nav perfekta – vajadzētu tomēr ar tālajiem piebraukt vēl mazliet tuvāk).

Vārdu sakot – jauna tehnoloģija ir atņēmusi man pienākumu, kura izpilde agrāk prasīja desmitus rokas kustību ik kilometrā, simtus – garākā ceļā. Prasīja spriedzi un koncentrēšanos, ko tagad varu novirzīt kādā citā svarīgākā gultnē – nevis censties izgaismot, bet robotiņa jau izgaismoto ērti un labi pārskatīt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+