Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
21. maijs, 2014
Drukāt

Viens internets, bet divi rēķini

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējo divu mēnešu laikā Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) vērsušies vairāki desmiti SIA “SIMTEL” klientu, kuri saņēmuši rēķinus un draudu vēstules no interneta pakalpojuma sniedzēja SIA “Prolain”, ar kuru līgums nemaz nav slēgts.

Kā izrādās, SIA “SIMTEL” ir nomājis optiskos vadus un citu tehnisko nodrošinājumu no SIA “Prolain”. Mēģinot sazināties ar SIA “SIMTEL”, izmantojot Uzņēmuma reģistrā norādītos kontaktus, zvans tiek pāradresēts SIA “Prolain”, kas apstiprina, ka ir pārņēmuši uzņēmumu un tā klientus, jo uzņēmums nav izpildījis saistības ar sadarbības partneri.

SIA “Prolain” direktora vietnieks Romāns Urķitis apstiprināja, ka viņi martā visiem SIA “SIMTEL” klientiem izsūtījuši vēstules ar informāciju par pakalpojuma sniedzēju maiņu un piedāvājumu līgumu pārslēgt, nemainot tā nosacījumus. Situāciju sarežģī fakts, ka SIA “SIMTEL” īpašnieks iepriekš esot saviem klientiem izsūtījis vēstules no privātā e-pasta par it kā negodīgu rīcību un iespējamām mahinācijām, tādējādi radot klientos aizdomas.

Kā rīkoties patērētājam?


PTAC pārstāvji norāda, ka situācija ir sarežģīta un, kamēr abi uzņēmumi ir oficiāli reģistrēti kā elektronisko pakalpojumu sniedzēji, patērētājam norēķini jāveic ar uzņēmumu, ar kuru noslēgts līgums. Gan jāatzīmē, ka SIA “SIMTEL” norēķinu konts ir slēgts, jo pret tā valdes locekli Vadimu Ivanovu uzsākts kriminālprocess par iespējamu prettiesisku naudas līdzekļu pārskaitīšanu no uzņēmuma uz privāto norēķinu kontu.

Saņemot rēķinus par interneta pakalpojumiem no dažādiem uzņēmumiem, patērētājam ir jāsazinās ar līgumā minēto pakalpojuma sniedzēju un jāizlemj, vai sadarbību turpināt vai ne. Šādos gadījumos būtiski ir līgumu izmaiņas veikt rakstiski neatkarīgi no tā, vai līgums tiek pārslēgts vai lauzts. Neizmantot e-pastus, bet gan nosūtīt vēstuli (ierakstītu) pēc attiecīgā pakalpojuma sniedzēja juridiskās adreses. Katrā ziņā patērētājam ir tiesības jebkurā brīdī līgumu lauzt un atteikties no šā pakalpojuma, nosūtot iesniegumu.

Konkrētajā situācijā gan PTAC, gan SIA “Prolain” pārstāvji aicina patērētājus nekautrēties, sazināties ar pakalpojuma sniedzēju un noskaidrot situāciju, lai pieņemtu lēmumu par tālāko rīcību.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+