×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Viens īpašnieks varēs iegādāties līdz 2000 hektāru lauksaimniecības zemes (4)

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien atbalstīja priekšlikumu likuma grozījumiem, paredzot, ka viena fiziska un juridiska persona var iegādāties līdz 2000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Ar šādu ierobežojumu paredzēts cīnīties ar spekulatīviem darījumiem.

Zemkopības ministrijas pārstāvji rosināja šo ierobežojumu noteikt 3000 hektāru apmērā, kā arī paredzēt papildu nosacījumus šim ierobežojumam. Vēl viens no priekšlikumiem bija paredzēt ierobežojumu 6000 hektāru apmērā.

Ierosinājums par 2000 hektāru ierobežojumu atbalstīts, vērtējot priekšlikumus grozījumiem likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” pirms otrā lasījuma. Komisijas vadītājs Jānis Ozoliņš (RP) norādīja, ka uz trešo lasījumu šī iecere tiks pilnveidota, iespējams, iekļaujot papildu nosacījumus.

Vienlaikus Ozoliņš uzsvēra, ka spekulatīvus darījumus var mēģināt ierobežot, nenosakot maksimālo zemes platību, bet gan darījumu biežumu.

Ņemot vērā, ka Saeimas komisija atbalstīja deputāta Edvarda Smiltēna (V) ierosinājumu par 2000 hektāru ierobežojumu, viņš atsauks alternatīvo priekšlikumu par 6000 hektāru ierobežojumu.

Par šiem priekšlikumiem vēl būs jālemj Saeimas sēdē, izskatot likumprojektu otrajā un trešajā lasījumā.

Kā ziņots, Saeima februārī pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas ieviesīs izmaiņas Latvijas lauksaimniecības zemes tirdzniecībā.

Likumprojekts paredz konkrētus nosacījumus, kurus izpildot ikvienam neatkarīgi no valstiskās piederības būs tiesības iegādāties lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

Patlaban likums noteic, ka zemi var pirkt ikviens mūsu valsts pilsonis, valsts, pašvaldību un privātie uzņēmumi, zemnieku saimniecības, reliģiskās organizācijas, kā arī augstskolas. Tāpat pašreiz noteikts, ka ārvalstu pilsoņi un citu valstu uzņēmumi no šī gada 1.maija zemi varēs nopirkt ar tādiem pašiem nosacījumiem kā līdz šim regulējumā minētie subjekti. Pašlaik līdz 30.aprīlim ārzemniekiem noteikti ierobežojumi – zemi var nopirkt saskaņā ar citiem likumiem, ja ārvalstu pilsoņi vēlas veikt uzņēmējdarbību Latvijā kā pašnodarbinātie zemnieki un vismaz trīs gadus nepārtraukti dzīvo Latvijā, kā arī vismaz trīs gadus pēc kārtas aktīvi nodarbojušies ar lauksaimniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Manuprāt ir jāsarīko protesta akcija pie saeimas ar mēslu kravām un puvušām olām, savādāk tie stulbeņi neņems nevienu par pilnu.

  2. Šos pilsētas sprukstiņus smiltēnus un ZSA interesē vienīgi bizness, ko sauc par LIELU NAUDU. Lai lauki būtu apdzīvoti un ka tas ir tieši saistīs ar saimniecības lielumu – tik tālu viņu prātiņš nesniedzas! Parādiet man vienu Eiropas valsti, kur zemnieku saimniecības lielums mērāms 2000 ha? Nav tādu valstu, ar to mēs esam oriģināli, ka joprojām izceļamies uz citu valstu fona ar paputējuša kolhoza priekšsēža domāšanas līmeni. Latvijā zs maksimālais saimniecības lielums varētu būt 200 ha un uz leju. Tad lauciniekiem nevajadzētu braukt peļņā uz Īriju: jā,jā, lielie spriedēji Saeimā, sākot ar 50 ha zemes + subsīdijas + ES fondi un viena ģimene pašiem strādājot ar 2 bērniem Latvijā var dzīvot un ražot. Rakstu no paša pieredzes. Bet jūs jau neko neanalizējat, bet galvenais, nedomājat, tikai klausāties, ko jums saka ZSA. 1000 ha vajag vienīgi tiem, kuru vietā strādā kalpi un kuri grib saņemt subsīdijās 100 tūkstošus un vairāk eiro uz citu rēķina.

  3. Skaisti! Uz Latvijas un Latvijas tautas iznīcības plāna – Zemnieku saeima un kooperatīvu asociācija varēs skaisti uzlikt savus parakstus! Darbs būs padarīts, Latviešu tauta būs iznīdēta – spaidu kārtā cilvēki būs iznīdēti no Latvijas!! Bet vai sirdsapziņa šo organizāciju pārstāvjiem ļaus pa nakti gulēt?

Draugiem Facebook Twitter Google+