×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. novembris, 2013
Drukāt

Viens no LNSO turpmākās darbības akcentiem būs nacionālā mūzika

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents Andris Poga uzstājas "Lielās mūzikas balvas 2012" apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā.

Pēdējo sezonu laikā Latvijas Nacionālā simfoniskais orķestris (LNSO) nav pārāk daudz atskaņojis nacionālo mūziku, bet turpmāk tas būs viens no repertuāra akcentiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja orķestra jaunais mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

“Tā kā nacionālajam orķestrim ir īpašs virsuzdevums un pienākums spēlēt nacionālo mūziku, kas nebūt nav pietiekošā daudzumā atskaņota pēdējo sezonu laikā, tad šis būs viens no akcentiem,” runājot par repertuāra izvēli, uzsvēra Poga.

Viņš teica, ka jābūt ļoti atbildīgai repertuāra plānošanai, tie nav vienpersoniski lēmumi, tas ir tandēms ar administrāciju, ar orķestra pārstāvjiem. Kā jau lielam simfoniskajam orķestrim LNSO jāspēlē visu spektru simfoniskais repertuārs.

Poga norādīja, ka tiks turpināta arī sadarbība ar augsta līmeņa viesdiriģentiem, augsta līmeņa viessolistiem, piebilstot, ka jāveido koncertcikli, un ir doma atjaunot krievu mūzikas koncertciklu. Tāpat ir sarunas par orķestra festivāla rīkošanu, kādi ir, piemēram, Liepājas Simfoniskajam orķestrim, valsts korim “Latvija”.

“Man šķiet, ka orķestrim sācies jauns posms dzīvē,” atzina Poga, norādot, ka orķestrim kopš sezonas sākuma ir jauna direktore Indra Lūkina un nu arī jauns mākslinieciskais vadītājs, piemetinot, ka Lūkinai ir skaidrs priekšstats, kā viņa redz orķestra turpmāko attīstību.

Runājot par savu ievēlēšanu LNSO mākslinieciskā vadītāja amatā, Poga uzsvēra, ka viņam ir svarīgi, ko domā mūziķi, jo gan LNSO, gan citu orķestru pieredze liecina, ka pret orķestra mūziķu vēlmēm iecelts galvenais diriģents nav labs risinājums.

Pogu atbalstīja 76% LNSO mūziķu.

Uz jautājumu, vai Amerikas un Eiropas muzikalitāte atšķiras no mūsējās, Poga atbildēja, ka Amerikas atšķiras, bet Eiropas muzikalitātē mēs esam daļa, kas veido tās ziemeļniecisko krāsu.

“Man sirdij tuvāks, es nekad neesmu to slēpis, ir protams, tas veids un tās tradīcijas, kas ir dzīvas Vecajā Eiropā, un es ceru, ka mēs tās arī pārmantojam un attīstām,” teica Poga, atzīstot, ka mūsdienās ir grūti tā strikti atdalīt un to arī nevajag, jo daudz spožu orķestru pašlaik ir gan otrpus okeānam, gan arī Āzijā.

Poga 29. oktobrī ar LNSO noslēdza triju gadu sadarbības līgumu un no piektdienas pilda LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta pienākumus.

Pirmie koncerti, kad jaunais LNSO galvenais diriģents stāsies orķestra priekšā, gaidāmi decembra nogalē 28., 29. un 30. decembrī Jaungada gala koncertos.

LNSO bez galvenā diriģenta bija kopš pērnā gada decembra beigām, kad orķestri pameta tā līdzšinējais mākslinieciskais vadītājs Karels Marks Šišons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+