Ekonomika
Bizness

Viens no mazākajiem Latvijas putniem iemūžināts pastmarkā0

“Latvijas Pasts” izdevis divas jaunas pastmarkas, papildinot sēriju “Latvijas putni”, informē uzņēmums.

Uz vienas no pastmarkām attēlota par Latvijas 2018.gada putnu atzītā pļavu tilbīte, bet uz otras redzams viens no mazākajiem Latvijā dzīvojošajiem putniem – garastīte. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana plānota piektdien, 2018.8.jūnijā, Rīgas 50.pasta nodaļā Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst.8 līdz 19.

Galerijas nosaukums

Pastmarka ar pļavu tilbīti izdota 500 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 0,50 eiro, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Savukārt garastītei veltīto pastmarku tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru, nominālvērtība – 1,41 eiro, un ar to var nosūtīt ierakstītas bandroles vai ierakstītas B klases vēstules Latvijas teritorijā. Papildus pastmarkām izdotas arī divas aploksnes ar abu putnu attēliem, katra no tām – 1000 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aplokšņu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Latvijas Ornitologu biedrības izvēlētais 2018.gada putns pļavu tilbīte (Tringa totanus) ir samērā parasta ligzdotāja upju, dīķu, ezeru vai jūras piekrastes mitros zālājos. Tomēr pēdējos gados pļavu tilbīte kļuvusi par apdraudētu putnu sugu Eiropas Savienībā – lielākos draudus sugai rada lauksaimniecības intensifikācija un mitrāju nosusināšana.

Garastīte (Aegithalos caudatus) ir neliels, smalkas uzbūves putniņš ar raksturīgi melni baltu apspalvojumu un ļoti garu asti – viens no mazākajiem Latvijā dzīvojošiem putniem. Garastīte sastopama mitros lapkoku un jauktos mežos, bieži jaunās vai vidēja vecuma alkšņu un bērzu audzēs, kā arī krūmainos parkos un dārzos.

Putnu sēriju Latvijas Pasts izdod kopš 2010.gada, ik gadu emitējot divas jaunas pastmarkas.

LA.lv