×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
18. marts, 2018
Drukāt

Krievijā šodien prezidenta vēlēšanas. Bez konkurences (27)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Šodien, 18. martā, Krievijā notiek prezidenta vēlēšanas, par kuru iznākumu neviens nešaubās, jo tagadējais Kremļa saimnieks Vladimirs Putins nolēmis palikt amatā vēl uz sešiem gadiem. Latvijai tas nozīmē, ka arī turpmāk nāksies sadzīvot ar Putina ārpolitikas izpausmēm un centieniem atjaunot Maskavas ietekmi bijušās PSRS teritorijā.

Krievijā jau drīz būs izaugusi vesela paaudze, kas nemaz nevar iedomāties citu Kremļa saimnieku, jo viss viņu apzinīgais mūžs ir nodzīvots Putina valdīšanas laikā. Putins saimnieko Krievijā jau kopš 1999. gada, un nesen viņš pārspēja kādreizējā PSRS līdera Leonīda Brežņeva valdīšanas ilgumu (1964–1982), tagad atpaliekot tikai no “tautu tēva” Staļina, kura asiņainais režīms pārvaldīja PSRS teju 30 gadu (1924–1953). Ja nākamnedēļ Putins uzvarēs Krievijas prezidenta vēlēšanās un paliks amatā vēl sešus gadus, līdz 2024. gadam, tad arī viņa valdīšanas posms būs sasniedzis ceturtdaļgadsimtu. Zīmīgi, ka Staļinu un Brežņevu no Kremļa iznesa ar kājām pa priekšu, un pagaidām nekas neliecina, ka Putins būtu gatavs brīvprātīgi atteikties no varas. Krievijas vēsture rāda, ka varas maiņa bieži vien ir notikusi piespiedu kārtā, kad vecais režīms ir izsmēlis savu dzīvotspēju.

 

 

Robežu pārbīdīšana

“Putinam būs arvien grūtāk saglabāt kontroli pār sabiedrību. Šobrīd iezīmējas līdzīga situācija kā Brežņeva valdīšanas laikā, kad PSRS arvien dziļāk ieslīga stagnācijā,” uzskata Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete. “Brežņevs vismaz pats bija izgājis karu un zināja, ko tas nozīmē. Savukārt tagad, klausoties Putina dižošanos ar Krievijas atomieročiem, rodas iespaids, ka viņš īsti neapzinās sekas, ko varētu izraisīt jauna bruņošanās sacensība. Tas, ka Krievija savu varenību cenšas izrādīt nevis ar ekonomikas sasniegumiem, bet gan ar militāriem draudiem, ir ļoti bīstama tendence, un Latvijai tā ir vēl bīstamāka nekā citām valstīm, kas atrodas tālāk no Krievijas robežām,” secina Kalniete.

Padomju laika VDK virsnieks Putins daudzkārt ir teicis, ka nožēlo PSRS izjukšanu, ko viņš savulaik pat nosauca par “XX gadsimta lielāko ģeopolitisko katastrofu”. Arī tagad priekšvēlēšanu kampaņas laikā, atbildot uz jautājumu, kādu notikumu Krievijas vēsturē viņš gribētu mainīt, ja tas būtu viņa spēkos, Putins nevilcinoties atbildēja: “Padomju Savienības sabrukumu.” Latvijai šāda Kremļa saimnieka retorika un neslēptā vēlme atjaunot Maskavas ietekmi bijušās PSRS teritorijā izklausās diezgan draudīgi, it sevišķi ņemot vērā to, ka Putins kā galveno argumentu, kādēļ PSRS izjukšanu uzskata par tādu nelaimi, minējis faktu, ka 25 miljoni krievu pēc 1991. gada palika ārpus Krievijas robežām. Nav šaubu, ka Putins labprāt izmantotu katru iespēju šīs robežas atkal paplašināt, kā tas notika 2014. gadā, kad Krievijas spēki pārņēma savā kontrolē Krimu.

 

Visaugstāk vērtē Staļinu

Zīmīgi, ka Krievijas prezidenta vēlēšanas šogad notiek 18. martā jeb dienā, kad pirms četriem gadiem Kremlis pēc Krimā notikušā “referenduma” pasludināja šīs teritorijas atgriešanos Maskavas paspārnē. Taču to neatzina neviena vērā ņemama pasaules valsts, izņemot dažus Putinam draudzīgus režīmus (Ziemeļkoreja, Kuba, Sīrija, Zimbabve u. c.). Rietumvalstis nosodīja Krimas aneksiju un Krievijas iejaukšanos Ukrainas iekšējās lietās, tādēļ pret Putina režīmu tika noteiktas ekonomiskās sankcijas, kas līdz ar naftas cenu kritumu ievērojami pasliktināja Krievijas ekonomikas stāvokli un apturēja dzīves līmeņa kāpumu.

Pēdējo pāris gadu laikā Krievijas ekonomika gan ir nedaudz atguvusies, taču izaugsme ir ļoti lēna, drīzāk to varētu salīdzināt ar stagnāciju, kas bija vērojama arī Brežņeva valdīšanas laikā. Krievijas iedzīvotājiem gan par šo stagnācijas laikmetu ir diezgan labas atmiņas, jo Brežņeva laiki bija salīdzinoši mierīgs posms, kas nāca pēc Staļina terora un Hruščova haotiskās valdīšanas, bet pirms Mihaila Gorbačova reformām, kas ievadīja PSRS sabrukumu. “Levadas centra” aptaujā pirms dažiem gadiem 56% krievu pauda pozitīvu viedokli par Brežņevu, negatīvi viņu vērtē tikai 29% aptaujas dalībnieku. Citās valstīs viedoklis par Brežņevu varētu arī nebūt tik pozitīvs, ņemot vērā “Prāgas pavasara” apspiešanu ar tankiem 1968. gadā un vēlāko militāro avantūru Afganistānā, kas prasīja arī tūkstošiem padomju karavīru dzīvību. Tagad līdzīga avantūra norisinās Ukrainā, bet tā nav mazinājusi Putina popularitāti, gluži pretēji, jo militārās uzvaras Krievijā tiek vērtētas augstāk par cilvēku upuriem. Piemēram, pagājušogad citā “Levadas centra” aptaujā, kurā Krievijas iedzīvotājiem lūdza nosaukt desmit visu laiku un tautu izcilākos cilvēkus, pirmo vietu pārliecinoši ieņēma PSRS vadonis Staļins, kuru nosauca 38% respondentu. Tūlīt aiz viņa ierindojās Putins ar 34% balsu, tikpat saņēma arī Aleksandrs Puškins. No ārzemniekiem visaugstāk tika novērtēts Krievijas iekarotājs Napoleons, kurš šajā aptaujā ierindojās 14. vietā.

 

Bez konkurences

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds norāda, ka valsts vadītāja ilgstoša atrašanās pie varas pati par sevi nav nekas slikts. “Piemēram, Angela Merkele jau kopš 2005. gada darbojas Vācijas kancleres amatā un nesen tika ievēlēta vēl uz četriem gadiem; savukārt Žans Klods Junkers pirms kļūšanas par Eiropas Komisijas prezidentu vairāk nekā 18 gadus nostrādāja Luksemburgas premjera postenī. Ja vēlētāji reizi no reizes pauž atbalstu politiķim un viņa kursam, viņam ir visas tiesības saglabāt savu amatu. Krievijas gadījumā gan ir cita problēma, jo nav pārliecības, ka prezidenta vēlēšanas patiešām ir brīvas un godīgas. To savulaik jau formulēja Staļins: “Nav svarīgi, kā balso; svarīgi, kā saskaita balsis.””

Krievijas opozīcijas politiķi uzskata, ka arī šoreiz prezidenta vēlēšanas nebūs brīvas un godīgas. Vienīgā intriga ir, vai Putina režīmam izdosies sasniegt neoficiāli izvirzīto mērķi: vismaz 70% balsu par Putinu pie 70% balsotāju aktivitātes.

65 gadus vecais Putins, kā parasti, uzskatījis zem sava goda iesaistīties atklātā priekšvēlēšanu cīņā ar saviem konkurentiem; viņš atteicies piedalīties prezidenta amata kandidātu TV debatēs, kurās ievērojamākais notikums bija konflikts starp Kseniju Sobčaku un Vladimiru Žirinovski, kurš nosauca Sobčaku par “muļķi un prostitūtu”, bet pretī saņēma ūdens glāzi sejā. Putins par to tikai priecājās, jo šāda kandidātu uzvedība tikai kalpoja kā papildus arguments Kremļa nostājai, ka neviens no Putina konkurentiem nav prezidenta posteņa cienīgs.

 

Zagļu un blēžu partija

Šajās vēlēšanās ar Putinu mēģina konkurēt septiņi kandidāti. Daļa ir Krievijas politikas veterāni: skandalozais Žirinovskis, liberālās partijas “Jabloko” līderis Grigorijs Javlinskis un nacionālists Sergejs Baburins. Pārsteigumu sagādāja Krievijas komunisti, kas ilggadējā līdera Genadija Zjuganova vietā izvirzīja bijušo sovhoza vadītāju, tagad Krievijas lielāko zemeņu audzētāju Pāvelu Grudiņinu.

36 gadus vecā Sobčaka ir jaunākā no visiem kandidātiem; viņas tēvs Anatolijs Sobčaks savulaik bija Sanktpēterburgas mērs un toreiz palīdzēja Putinam sākt politisko karjeru. Lai gan Sobčaka asi kritizē Putina valdību, Krievijā daudzi uzskata, ka viņa ir Kremlim izdevīga kandidāte, kuras uzdevums ir veicināt vēlētāju aktivitāti un piesaistīt opozīcijas balsis.

Putina bīstamakais pretinieks šajās vēlēšanās nemaz nekandidē, jo Krievijas varas iestādes neļāva Aleksejam Navaļnijam izvirzīt savu kandidatūru. Navaļnijs ir ieguvis diezgan lielu atbalstu Krievijas sabiedrībā, vēršoties pret valdošās varas korupciju un nosaucot Putina partiju “Vienotā Krievija” par “zagļu un blēžu partiju”. Navaļnijs aicina savus atbalstītājus boikotēt prezidenta vēlēšanas, bet domājams, ka viņš noteikti pacīnīsies par uzvaru 2024. gadā.

 

Pieprasīs garantijas

Krievijas politikā lielākais nezināmais šobrīd ir Putina pēcteča kandidatūra, jo arī Putins nav mūžīgs. Andris Sprūds gan norāda, ka 2024. gadā Putinam būs “tikai 72 gadi” jeb tikpat, cik šobrīd ir ASV prezidentam Donaldam Trampam. “Ja viņš būs labā formā, Putins var mēģināt noturēties pie varas,” uzskata Sprūds, bet piebilst, ka tas diez vai būs prezidenta amatā. “Putins diezgan stingri turas pie likuma burta, kas ierobežo prezidenta pilnvaru termiņu skaitu. Tādēļ, iespējams, tiks meklēti citi risinājumi.” Līdzīgā situācijā 2008. gadā jau tika veikta amatu rokāde, kad Krievijas prezidenta amatā tika apstiprināts Dmitrijs Medvedevs, bet Putins saglabāja reālu varu, ieņemot premjerministra posteni.

Ja tomēr Putins piekritīs pavisam aiziet no aktīvās politikas, pēc Sprūda domām, viņš noteikti parūpēsies vismaz par tādām garantijām, kādas savulaik saņēma Krievijas prezidents Boriss Jeļcins, pirms atkāpās no amata par labu savam pēctecim. “Putins par katru cenu mēģinās nepieļaut, ka Krievijā pie varas nāktu Navaļnijs vai tamlīdzīgs “krievu Saakašvili” tipa politiķis, kurš varētu vērsties pret Putinu un viņa izveidoto sistēmu,” secina Sprūds.

 

Kremlim noderīgie idioti

Latvijā nereti ir izskanējis viedoklis, ka pēc Putina aiziešanas Latvijas un Krievijas attiecības varētu uzlaboties, bet Sprūds nav tāds optimists: “Nākamā līdera mērķis būs pierādīt, ka viņš ir vēl lielāks patriots par Putinu.” Tam piekrīt arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš: “Latvijas un Krievijas attiecību problēmas nevar skaidrot tikai ar viena cilvēka faktoru. Nedomāju, ka gadījumā, ja Putins vairs nebūs pie varas, mūsu attiecības ar Krieviju strauji uzlabosies, tās varētu pat pasliktināties.”

Pēc investīciju baņķiera Ģirta Rungaiņa domām, Latvijas un Krievijas attiecību dinamika šobrīd ir diezgan skaidri formulēta: “Krievijas interesēs ir šķelt mūsu sabiedrību, lai Latvija paliktu arvien vājāka un trūcīgāka. Maskava cenšas mūs izmantot kā Rietumu sistēmas Ahilleja papēdi, lai iedragātu Eiropas Savienības un NATO pozīcijas. Latvijā ir gana daudz naivu cilvēku, kas joprojām tic, ka jāveido bizness ar Krieviju un jāmēģina šajā tirgū kaut ko nopelnīt, lai gan pēdējo 25 gadu pieredze liecina par pretējo: nekādu ilgtermiņa biznesu ar Krieviju nav iespējams izveidot. Protams, ka Maskava tikai priecājas par šādu “noderīgo idiotu” aktivitātēm, piemēram, aicinājumiem vairāk mācīties krievu valodu.”

Rungainis uzskata, ka arī pēc “ABLV Bank” slēgšanas Krievijas bagātnieki turpinās meklēt veidus, kā izpumpēt naudu caur Latviju un citām valstīm. “Nauda vienmēr ir bēgusi no Krievijas un turpinās bēgt: kamēr tur ir šāds režīms un būtībā nav iespējams privātīpašums, jo jebkurā brīdī valdošā vara tev visu var atņemt.”

 

Putina fani Latvijā

18. martā Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks arī Latvijas teritorijā, jo Latvijā dzīvo ap 55 000 Krievijas pilsoņu. Desmit gadu laikā viņu skaits ir divkāršojies: daļa ir iebraucēji, kas šeit ieguvuši uzturēšanās atļaujas, bet Krievijas pilsonību pieņēmuši arī daudzi vietējie. Galvenokārt tas noticis finansiālu iemeslu dēļ, jo pirmspensijas vecuma ļaudis izmantoja iespēju pretendēt uz Krievijas pensiju, kas tiek piešķirta krietni agrāk nekā Latvijā (pensionēšanās vecums Krievijā nav mainījies kopš padomju laika; tas joprojām ir 55 gadi sievietēm un 60 gadi vīriešiem, kamēr Latvijā tas pamazām tuvojas 65 gadiem).

Iepriekšējo vēlēšanu rezultāti liecina, ka Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi ir vēl dedzīgāki Putina atbalstītāji nekā Krievijas iedzīvotāji. Piemēram, 2012. gada prezidenta vēlēšanās Krievijā kopumā par Putinu nobalsoja 63,6% vēlētāju, bet Latvijā viņš saņēma pat 89% balsu. Līdzīga aina bija vērojama arī Valsts domes vēlēšanās 2011. gadā: Krievijā kopumā valdošā partija “Vienotā Krievija” saņēma 49% balsu, bet Latvijā par to nobalsoja 77% Krievijas pilsoņu.

 

Putinainfo

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 2. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  MUĻĶU zeme “eurolatvānija”.

 3. Laikmetam atbilstoša folklora.

  Lai bij prieki, kam bij prieki
  Bērniņam – tam bij prieki
  Sniedziņš sniga, PUTINāja,
  Putlandija izputēja… 🙂

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

   ;))))))))

   “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

   Un, arī: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.” 😉

   =======

   “Latviet’s es’u!!!…”
   ( “tekošajā momentā” – Muļķu Zemes SILES “valsts”
   “eurolatvānijas” zombijfans un “lojāls urrrāpatrEJots” )

   ( aktuālais blamierējums = iz “O.M.© arChīva” )
   .
   ””Latviet’s biju, latviet’s es’u,
   Latviet’s mūžam palikšu…”
   Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
   Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

   Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
   Kompartijas locekļos,
   Vodku strēbu, voblu riju,
   Kamēr – tiku partorgos.
   Prezidijos (p)ielaists tiku,
   Kongresos un plēnumos,
   Tribīnēs par politiku,
   Inteļigentna izpaudos.
   Speczakazus izpildīju,
   “Klauvētāju” aģentos ~
   “Čekas” biedriem nostučīju,
   VISU(s) savos “(d)anosos”.
   Specpajoku (p)iepelnīju,
   Cepot “presei” šedevrus,
   Kuros šķidri aptaisīju,
   “Nepareizos” tautiešus.
   Ulmaņlaikus nolādēju,
   Pad(u)mjvaru slavējot,
   “Goda bļembu” izkaulēju,
   Pufaikai šo piespraužot…

   Komuņagu “valsti” cēlu,
   Čut ne nabu uzraudams ~
   Tuč-tuč attapos par vēlu,
   Partbiļeti bučodams:
   Trešā Atmoda man teju,
   Nahrenizēs “karjeru” ~
   Nācās fiksi “mainīt seju &
   Mest uz riņķi kažoku”…
   Tagad – atkal latviet’s es’u,
   Kurš par “valsti” stāv un krīt!
   (Kaut kā ikdienišķo desu,
   Jāmango, jo – gribas rīt…)
   Latviet’s es’u “firmās” (svešās),
   Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
   Ka tik’ zicēt glaunās vešās &
   (IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
   Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
   Skaitos (vismaz – formāli):
   Kaut vai – “atbildīgs” par niekiem,
   Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

   Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
   Lai vai kādas varas nāks ~
   Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
   (Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
   Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
   “Prodžektos” liek “prom(a)ucēt”,
   Kāpēc sīkas purva dēles,
   Piezīžas, kur tik’ var spēt:
   Po(fig), vai no austrumkraja,
   “Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
   Vai no rietumširmja haja,
   Zombēt “virsvērtības” sāk ~
   Latviet’s “elastīgi” klanās,
   (Sv)īzdams frakas stērbelēs,
   Fiksi bučot …(roku) manās,
   VISIEM, kas to paģērēs.
   (Dabiski – par “grašiem sūriem”,
   Latviet’s priecīgs andelēt,
   Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
   Rubļos / centos “konvertēt”…)

   “Latviet’s biju, latviet’s es’u,
   Latviet’s mūžam palikšu…”
   Na(fig) spešal gruzīt stresu,
   KĀDS es “galvu nolikšu”…”

   =====

   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 7. Uķ-uķ-uķ-puķ-puķ-puķ! Atbildēt

  Hei, letiņi – saderam, ka Mazpisānam pensiju maksā Putins! Paskat, cik daudz dzejas rindu šis sacerējis par godu šā kārtējai augšāmcelšanai. Grafists tā nemāk; viņš nav dzejnieks, toties viņš jaundzimušajam veltīs krietnu mātes vārdu izlasi!

 8. Kārtīgam saimniekam jau ir jāsaimnieko,bet pie mums izsaimnieko un tā ir divas dažādas lietas.Latvietim jau asinīs ir graeizsirdība par citu panākumiem,kat tikai citiem neizdodās un tādā garā.Lai Putinam veicas.

 9. Mazpisān, kad tu beidzot nosprāgsi ?
  Redzams, ka neko jaunu nevari izgudrot savos pantiņos !

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

   ;)))))))))

   “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām? ;)))

   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

   Un, arī: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

   Savukārt, kā zināms: “PIRMS meklēt skabargas CITU acīs (t.sk. atļauties CITIEM “stādīt diagnozes” un taml. nožēlojami infantili izpildīties) – būtu pat ļoti lietderīgi, ja ne gluži pašsaprotami obligāti, pacensties tikt jēgā ar baļķiem SAVĀ privātajā redzoklī!” 😉

   =======

   Mediju ziņa: “Cilvēku, kurš mēģina parādīt ačgārno lietu kārtību Latvijā, šajā “valstī” ir ērti un parocīgi, savus mazvērtības kompleksus veldzējoši apvainot visos nāves grēkos. Inkriminēt viņam patriotisma trūkumu vai korupciju, piedēvēt atkarību no oligarhu, no krievu, no žīdu naudas. Apvainot klajā cinismā un vulgārumā, apzinātos mēģinājumos iedzīt tautu depresijā un bezcerībā. Uzstādīt gara kaišu vai delīrija diagnozi. Vai vienkārši publiski prasti nogānīt, publicistiski ignorēt, klaji PRETLIKUMĪGI CENZĒT, falsificēti “tiesiski sankcionēt” un tamlīdzīgos veidos “audzināt”. Vai, visvēlamāk – vispār “apklusināt” šos “bezatbildīgos bezkauņas”: lai netraucē “plaukt un zelt” šai pašreizējai Muļķu Zemes SILES “valstij”, varas SISTĒMAI un tās zombijfanu vājprātam… Jābrīnās vienīgi, kādēļ joprojām labticīgie, valstiski lojālie tautieši – “patrEJotiski orientētie bāleliņi” – gan “tekošajā momentā” aktuālajās “dižķibeles” likstās un pēckonsekvencēs, gan arī šīs “valsts” nu jau “ilgtspējīgās” agonijas krampjainajās konvulsijās nevaino šos “ciniskos klaigātājus” – kā “disidentiski orientētus tipus”, kuru “pārdrošā spītībā” NEpakļāvīgi NEnoklusētais Patiesības vārds tomēr, kā izrādās, pat vēl līdz šim nav spējis nomaitāt visu šo mūsvalsts labiešu, gudro galvu, cūkģīmju etc. gaišos un paliekošos tēlus “vaukšķu un reņģēdāju pūļa” ilgstoši un mērķtiecīgi ZOMBĒTAJĀ “masu apziņā”?…” (aptuvena citāta autors: žurnālists un publicists Aivars Tarvids, publikācija “Veltā Patiesība.”, 31.07.2009.)
   —–

   Es es’u (MZ vidū).
   ( Iz “O.M.© arChīva”, ANNO ~ 2005. )
   .
   Es es’u MUĻĶU zemes vidū ~
   Kur “prominences” ‘uzmet’ Tautu,
   Kur “skotiem” vajag “bauru” ‘fidu’,
   Bet “seGsam” – divus pārus ‘pau#u’.
   .
   Kur ‘iet pa lēto’ “politika”,
   Bet PATIESĪBA – sanāk “dārga”,
   Kur vairākumam = ‘di#sa’ plika,
   Jo – mazākumam ‘fiška’ vārga.
   .
   Kur sola to, ko ‘HUĻI’ darīt,
   Jo – (sa)solīts jau “nekrīt makā”,
   Kur Leiputrijā trekni ‘parīt’,
   Var tie, kas SILĒ “stāvus kakā”.
   .
   Kur putraimus dod (kilogramu),
   No ‘Jevropas’ (ja paliek pāri) ~
   Lai dzīvsvaram klāt dažu gramu,
   Var pieēst “reņģēdāji”, kāri.
   .
   Kur “miljonāri” aug kā sēnes,
   Un ‘briest’ kā gurķi siltumnīcās,
   Kur zirnekļi auž …(“ķēķī”) plēnes,
   Tiem, kuri Godprātībā ‘mīcās’.
   .
   Kur Brīvībai liek apkārt sētu ~
   Lai nelien tuvu “prastais pūlis”,
   Kad “etiķetes” FARSU, lētu,
   Pie “Mildas” ‘atlaiž SILES mūlis’.
   .
   Kur Likteņupei “noslēdz” krastu ~
   Lai “kontrolēt” var “bauru masas”,
   Kad “parādēs” ‘laiž muļķi’, prastu,
   Bars “elites”, kam ‘bietē prasās’.
   .
   Kur ordeņus un “grantus” dala,
   Par to, ka Tautu ‘drāž’ un “valsti”,
   Kur “svētku” rautiem nebūs gala,
   Līdz ‘nodropēsies’ varas balsti.
   .
   Kur “tautas kalpos” ākstās klauni,
   Jo – viņiem par to maksā labi,
   Kur “valstij” limuzīni – jauni,
   Bet tanki – “šrotā” ņemti (abi).
   .
   Kur ZOMBĒ “hibrīdpropagandu”,
   Caur “masmēdekļiem” SILES balsti,
   Kas (p)ielūdz “sabiedroto” bandu,
   Lai OKUPANTI piesmej “valsti”.
   .
   Kur troļļi gārdz, ka “krievi nākšot!!!”,
   Jau desmitgadēm “ilgtspējīgi”,
   Un cer, ka “buferzōnā” sākšot,
   Drīz BRĀĻU KARU, “sadraudzīgi”.
   .
   Kur SVEŠA nauda, ‘nepareiza’,
   Pērk “ķēķa godības” BEZ Goda.
   Kur “taisnā tiesa”, šķībi greiza,
   Triec “aklo” Temīdu ‘uz poda’.
   .
   Kur SILES “tiesībsargu” ‘mentiem’,
   Tiek “eurogranti” ‘iedalīti’,
   Kur “baurus” notiesāt (par ‘centiem’),
   Var angažēti ‘soģi’, “glīti”.
   .
   Kur ZOMBĒTIE nīst “disidentus”,
   Kas “kūda” DOMĀT “glupo Tautu”,
   Kur uzrīda tiem “ķēdes mentus”,
   Lai “NElojālos” plosot kautu.
   .
   Kur gļēvi ‘STUKAČI’ “plūc laurus”,
   Kad (mīžot) “lien no skapja laukā”,
   Kur “gods un cieņa” – ‘stučīt’ “b(ļ)aurus”,
   Un “morālētiskums” – kā ‘ma(č)kām’.
   .
   Kur melns ir balts (vai – ‘zili rozā’),
   Kur ‘nožmiegt’ var par ‘spaisa’ smēķi,
   Kur “LUMPEŅUS” likt “vēža pozā”,
   Drīkst tie, kas ‘tolerē caur ķēķi’.
   .
   Kur “bauriem” pieriebusies vara,
   Kur “valsts” ir lamuvārds, joprojām,
   Dēļ tam, ka – ‘dajebko’ šī dara,
   Lai Tauta no tās muktu projām…

   Es es’u. Un – par spīti būšu,
   (Pr)iekš MUĻĶU zemes, nolādētas,
   Lai, kaut vai, ‘apsit šķērmu dūšu’,
   Šai “valstij” O.M.© “rīmes lētas”.
   .
   Es Pliekšāns ‘nau’ (i – ne uz pusi!),
   Vai Bokša (pat – ne tuvu blakām!)
   BET – muti turēt, smilkstot klusi,
   ‘Nau’ (arī) prātā man, ‘ne trakam’! 😉

   =====

   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

  • Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.) Atbildēt

   “Redzams, ka neko jaunu nevari izgudrot savos pantiņos !”

   ————–

   Atšķirībā no tevis u.c. taml. bezcerīgi aprobežotiem biogaļas izstrādājumiem – personīgi man nekad nav bijis un, gribētos prognozēt, arī turpmāk nebūs nekādu problēmu “izgudrot ko jaunu savos pantiņos”. tev (u.c. MUĻĶU zemes eurolatvānijas zombijfaniem), cita starpā, ir ekskluzīva iespēja par to pārliecināties ikdienišķi regulāri (dabiski – ja vien tev & sugas biedriem “fiška velk”, par ko ir pietiekami pamatoti iemesli šaubīties).

   Tikai – priekš kam publiskot jebko “izgudrotu jaunu” tādās “ilgtspējīgi” un aumež derdzīgi sasmirdušās pronacistiskās / hiperrasistiskās w-bedrēs kā la.vīze, kur tiek ikdienišķi masīvi piekopta apzināti PRETLIKUMĪGA C_E_N_Z_Ū_R_A?! tev un taml. defektīvajiem neradījumiem par prieku? :D:D Nu tak’ – i ne prātā nenāk, vispārzināmu iemeslu dēļ. T.sk. arī tāpēc, ka absolūti NAV lietderīgi “bārstīt pērles nokaušanai piebarotu cūklopu aizgaldā”, kā zināms. :/
   =======

   Ir sacīts: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ;)))

   Un, arī: “Cilvēks, pats uzdodot jautājumus par viņu interesējošām lietām citiem, patiesībā sniedz tādas atbildes pats par sevi, kādas nekad netiktu saņemtas no šī cilvēka, uzdodot viņam tiešus jautājumus par lietām, kas saistītas ar šo cilvēku.” 😉

   Savukārt, kā zināms: “Nevajag daudz vārdu, lai pateiktu patiesību, BET – pat bezgalīgi daudz vārdu var izrādīties par maz, lai pateiktu (iestāstītu) patiesību tiem, kas to nevēlas dzirdēt.”

 10. Santis Ziediņš Atbildēt

  Vēlēšanas totālā valstī tika falsificētas, jo tās nebija demokrātiskas

 11. ka Padumjos laikos 98 procenti kungs un keizars Putins ko tur balsot

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

   ;)))))))))

   “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

   Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

   =======

   Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
   ——-
   Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
   ——-
   .
   “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
   ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
   ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
   .
   Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
   No “divlitrenes” strēbdams alu,
   Un grāvī nospļaudamies, truli ~
   Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
   .
   Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
   Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
   Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
   Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
   .
   “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
   Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
   A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
   Par šo, vot, “fantāzija raisās”
   (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
   Man smadzeņpodu ļerga dragā,
   Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
   Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
   .
   Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
   No Austrumkraja šurp nav nācis,
   Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
   Un “masmēdekļu” spama plūdos?
   Par to jau “deRmolibersati”,
   Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
   Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
   Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
   .
   Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
   Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
   Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
   Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
   Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
   Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
   (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
   Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
   Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
   Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
   Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
   Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
   VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
   Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
   “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
   Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
   Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
   Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
   Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
   No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
   Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
   Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
   Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
   Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
   Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
   Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
   Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
   Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

   Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
   Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
   No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
   Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
   No izdangātā “ceļa” – grāvī,
   Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
   Zem galvas (pustukšs) paripojis,
   Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
   .
   NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
   Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
   Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
   Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
   Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
   Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
   Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
   Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

   Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
   Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
   Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
   Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
   .
   Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
   Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
   Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
   Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

   =====

   Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 12. Okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušais dīvainītis nesaprot, ja Latvijas prezidents arī būtu tāds pats, kā tas Krievijas čekists, viņš te daudz nesprēgātu komentāros, un ālēšanās pie Okupantu pieminekļa beigtos ar aizturēšanu. Tik daudz jau propagandas samaitātās smadzenītes saprot un tāpēc savās Muhosranskās neatgriežas. Viņi visus spēkus koncentrē, lai Muhosransku ieviestu šeit.

  • varbut tik klaji nemelo Atbildēt

   krievijā nemaz tā neierobežo opoziciju, tāpat notiek mītiņi, demonstrācijas….. un kamer nesākas vardarbiba, nevienu neaiztur. tā ka ej padirst citur

 13. RASHA_PARASHA

 14. Ko neviens necepas,ka Merkele vacija valdis ceturto reizi,bet klup Putinam kraga par treso reizi?!

 15. Šodien Antonijas ielas kantora angažētie vai arī savā prātā šiem indivīdiem tuvie troļļi īpaši aktīvi. Laikam likmes augstākas.
  Dīvaini šie ļautiņi: pūstošais kapitālisms, varenā Krievija, lieliskais Putins un tml. Bet uz savu laimes zeme nebrauc.
  Toties uz gaisa jaukšanu šeit īpaši nav jālūdzas. Ždanoka ar savu kompāniju, piemēram. Nav cilvēkam miera. Bet nevar taču pievilt savus izrīkotājus.
  Vakar RTVi bija plaša reportāža no ASV Brighton Beach. Tur arī tā pati dziesma – varenais Putins, lieliskā Krievija, bet rīt tomēr labāk dosimies uz sociālo pabalstu un ēdiena sadales punktu.

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

   ;)))))))))

   “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām? ;)))

   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

   Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

   Savukārt, kā zināms: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

   =======

   “Brāļu kari” MUĻĶU zemē “latv(ĀN)ijā”.
   ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
   .
   “Brāļu kari”, BRĀĻU (?!?) kari ~
   Ko Tu, Letiņ, tajos dari?!???
   Kur, kā Cilvēks(?), VISPĀR deri ~
   TĀDS, kas BRĀLI “vinnēt” ceri?!??

   Ko Tu “brāļu karos” meklē?
   SEV un BRĀLIM “renti” peklē?!?
   Kam Tev rīkli pārgrauzt gribas,
   Izraut Sirdi, dragāt ribas?…
   .
   Kam Tev kalpo rokas, kājas?
   Brāli sist, līdz – pagurst vājas??
   Brāli spārdīt, līdz – ļimst ceļos,
   “Karakalpi”, kam ceļš “veļos”?!?
   .
   Kam Tu “ienaidniekos” prasies,
   Kad ar paša BRĀĻIEM “kasies”?
   Kāpēc naidu atvem, mel(n)u,
   BRĀLI “mālējot” par “vellu”?
   .
   Kam Tu provocēt ļauj karu,
   Dažkārt – pat uz mūžu garu,
   Tiem, kas “shēmo”, ņirdzot malā,
   SAVU vinni BRĀĻU galā?!?
   .
   Kam Tev acis, kam Tev ausis,
   Ja – tās TIKAI akli klausīs,
   “Brāļu kara” ZOMBĒTĀJUS,
   Kam Jūs, BRĀĻUS, vajag vājus?
   .
   Kam Tev jēga, Dieva dota,
   “Smadzeņpodā” ierievota?
   Lai to, trula naida varā,
   Nozaudētu “brāļu karā”?!?
   .
   Kam Tev Dvēselīte miesās,
   Kas par “brāļu kariem” tiesās,
   VISUS (Tevi – tajā skaitā),
   Kuri SAVUS BRĀĻUS maitā?

   “Brāļu kari”, BRĀĻU (?!?) kari ~
   Ko Tu, CILVĒK (!!!), tajos dari?!???
   Kam Tu MUĻĶU zemes “valsti”,
   Karodams ar BRĀĻIEM balsti?!?…
   .
   Vai Tev Radītājs ir skaudis,
   To, ko zina VISI ļaudis:
   Kur, kā LUMPENIS, vairs deri ~
   TĀDS, kas BRĀLI “vinnēt” ceri?!??

   =====

   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 16. pustošais kapitālisms protams gribetu lai teiksim prostitutu sobčaku ievēl, un tad uzreiz varetu saraut krieviju gabalos un jautajums butu tikai kurš vairāk dabūtu, bet maitas krievi tomar izvēlas vaditāju ar mugurkaulu .
  kas intresanti tad EP nolema ka nekomentes, nejauksies krievijas velešanās, bet musu rējeji vienalga pēc inerces rej cik spēka:)

Draugiem Facebook Twitter Google+