×
Mobilā versija
Brīdinājums +14°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
19. aprīlis, 2018
Drukāt

Viens veikalu tīkls, bet cenas atšķiras. Ārzemju latviete brīnās – kā te tauta izdzīvo? (23)

Ilustratīvs attēls. Foto EPA/LETAIlustratīvs attēls. Foto EPA/LETA

Viens veikalu tīkls, bet cenas katrā bodē dažādas, pircēji Saulkrastu pusē pasūdzējusies raidījumam “Bez Tabu”.

Savukārt kāda ārzemju latviete, kas atgriezusies dzimtenē no Vācijas, norāda, ka Latvijā cenas ir daudz augstākas. Nezinu, kā te tauta izdzīvo, viņa saka.

Kāpēc trīs dažādos veikalos vienas ķēdes veikalā atškiras, pētīja “Bez Tabu”. Dažām precēm cenu atšķirība ir būtiska.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Supernetto saskrūvēja cenas uz Tērvetes alu Vienreiz pirku labi ka jau naudu piegatavoju šī prasa 8 eiriķi a man 6 Izrādās uzskrūvējuši no 1.06 uz 1.35 kad pat dārgajā RIMI vēl jo projām tirgo par 1.25 .Neko nesu liku atpakaļ .Pa 1.35 man pa velti nevajag. Maximā par 1.06 un 2 XX par 1.09

 2. NORIEBUŠIES JAU TIE ĀRZEMJU LATVIEŠI AR SAVIEM KOMENTĀRIEM! dZĪVOJĀT SAVĀS GUDRO ZEMĒS, ĒDIET LĒTU KVALITATĪVU PĀRTIKU UN NELIENIET ŠEIT AR SAVIEM SAŠUTUMIEM! GODA VĀRDS APNIKA JAU TIE RAKSTI UZ KATRA SOLA.
  NO LATVIJAS NAV VISI AIZBRAUKUŠI UN PALIKUŠI KĀ REDZIET IZDZĪVO UN NE TIK SLIKTI, BRĪVDIENĀS PIE LIELVEIKALIEM NAV KUR MAŠĪNAS NOLIKT, TA KĀ NEVAJAG DIRST PAR BRIESMĪGO NABADZĪBU! NABAGI IR TIE KAS NEGRIB STRĀDĀT, TĀ NU IR SAGADIJIES, KA ĀRZEMĒS PAR TO KA STRĀDĀ ĪSU DARBA DIENU AR VISĀDIEM HOLIDEJIEM SAŅEM VAIRĀK, JO MINIMUMS IR LIELĀKS! TĀ KĀ JA GRIB, TAD VISUR VAR DZĪVOT, A DĪGDIEŅIEM VISUR GRŪTI!!!!

  • Kā jūs komentēsiet situāciju, kad cilvēks čakli, kvalitatīvi un ar pilnu atdevi strādā augsti kvalificētu darbu, bet tik un tā ir par īsu ? Ir jāizvēlās starp ēsšanu, braukšanu uz darbu ar auto un auto uzturēšanu. Var tikai divus.

 3. Es jau sen vairs nebrinos par to kas notiek Latvijaa.. Mani nervi neiztur..esmu jau prom labu laicinu..un tagad man ir labi. Dzivoju neparmaksajot un produkti kvalitativi(ne jau visi,protams)

 4. Ienakat dzelmes elvis veikala, tur vispar cenas lielas un vel veci produkti

 5. Ārzemēs ir lētāk un kvalitāte augstāka tai pašai produkcijai kas šeit vienīgi šeit kvalitāte zem kritikas un tā karotīšu likšana Latvijas produkts ir muļķoša !Jā tas ir šoks kas notiek šeit un to ar redz ārzemnieki!

 6. Vienmeer peerku kur leetaak.

 7. Tikai psrsaa cenas bija akmenii kaltas un jau ruupnicaa iestraadaatas katraa izstraadaajumaa. Ddiivojam tak kapitalismaa un konkurences apstaaklos.Taa ka ir iespeeja pirkt kur leetaak.

 8. Dzīvojam muļķu zemē.Mūsu pašu bāleliņi ir pilnīgi zaudējuši kaunu.

 9. Tā tas ir arī ārzemēs. Spams, ne ziņa.

 10. Cilvēki ir dīvaini, dzīvo kapitālismā, bet vēlas cenu regulējumu kā sociālismā. Ir normāli, ja cenas atšķiras! Un ir normāli pat tad, ja vienā un tajā pašā veikalā cenas mainās vienas dienas laikā! Jau sen ļoti daudzos biznesos tiek lietotas dinamiskās cenas, pie tam ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē! Arī tajā pašā Vācijā piens no rīta var maksāt pāris centus dārgāk vai lētāk kā vakarā. To sauc par tirgus ekonomiku un cenas ir atkarīgas no pieprasījuma!

  • Sakiet, lūdzu. Kāda Jūsu profesija? Tirgotājs vai demagogs?
   Principā Jūs sakāt pareizi, bet pēc būtības kļūdaties (maldiniet).
   Tāpēc arī tāds dīvains jautājums.

  • Nu es nemaz nezinu kas tas sociālisms ir ,jo esmu dzimis 1994.gadā .Redzējis esmu te visu līdz ar savu skološanos. Un tur man mācīja ,ka cenu nosaka izmaksas. Tās savukārt ļoti ietekmējas no ražošanas mēroga un transportēšanas izmaksām. Saulkrastos ,kur ziemā pircēju ir ļoti maz ,un vispār uz turienes virziena ceļa cilvēkus neredz ,tad kā lai dabū zemē cenu ,ja aizvest ir dārgi un apgrozība minimāla ?

 11. Ko tad mēs pērkam Rimi, Maxima, Mego, Superneto un citos tīklos-izmeklētu produkciju? Pilnīgi to pašu, tikai ar citu bildīti uz paciņas un nezināmu izcelsmi. Mainās tikai cenas, ne jau produkts. Pat tirgū lielākā daļa ir nezin kas, jo parasto zemnieku tur neviens nelaiž. Tie tirgo , ja dzīvo tuvāk pilsētai, pa daudzdzīvokļu pagalmiem. Tur tad ir tā lauku produkcija. Pareizi brīnās par mūsu algām un cenām. Mēs tak ar visiem rādītājiem pēc “augsto kungu” statistikas esam priekšgalā Eiropā, tikai faktiski tur, kur dzīvniekiem aste sākas.

 12. pideru nācija

 13. STULBI KOMENTĀRI.

 14. Vai tautiete mitinas bijusaja Vacijas “demokratiskaja” Republika ? Tur Aldi & Co produkti ir letaki ka Rietumvacija.Kads pamats laikrakstam ir intervet kadas “nekas” ?

 15. Protams,ka tautietei no Vacijas ir lieli brinumi,jo Vacija pieradusi iepirkties kimiskos,parcukurotos surogatus no Aldi,Lidl,Penni § Co.

  • Jüs noteikti neesat stäveejushi blakus kur un ko tä sieviete iepeerkas. Bet ja arii tä bütu, tad kaut kas te neliimeejas kopä, väcieshi dziivo daudz ilgäk un ir veseliigäki un dziivesprieciigäki, bet latvieshi noveco daudz äträk, un ir slimiigäki. Tas laikam jums mantojumä näk no tiem super dabiigiem un labiem produktiem.

 16. Lielākas cenas. . … toties, kartupełi, burkāni, kāposti, sīpoli, ābołi…. garlaicīgi bet lētāki.

Draugiem Facebook Twitter Google+