Mobilā versija
+13.0°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Vientuļajiem vecākiem palīdzēs atbalsta grupā. Bērniem tikmēr darbnīcas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Nodarbībās varēs uzzināt:

Kā saprast un atbalstīt savu bērnu? (psiholoģe Kristīne Dūdiņa, 11.07., 25.07.)
Kā parūpēties par sevi, savu pašsajūtu? (psiholoģe Ilze Damberga, 25.07., 8.08.)
Kā risināt konfliktus un veidot drošas un cieņpilnas partnerattiecības turpmāk? (mediatore, ģimenes terapeite Lelde Kāpiņa, 22.08., 5.09.)
Kā veidot karjeru un rast finansiālu drošību? (karjeras konsultante Agnese Megne, 5.09., 19.09.)

No 11. jūlija Rīgā notiks piecu bezmaksas nodarbību cikls ”Mēs esam ģimene”. Tā būs atbalsta grupa vecākiem, kuri bērnus audzina vieni vai arī dzīvo šķirti ar otru bērna vecāku.

Ģimenes ir dažādas. 35% bērnu Latvijā aug ģimenēs, kurās ir viens vecāks vai vecāki nedzīvo kopā, liecina Centrālās Statistikas pārvaldes dati. Un katrai no šīm ģimenēm ir savs stāsts. Reizēm tie ir stāsti par kādu traģisku notikumu vai neatrisināmām domstarpībām, bieži tie ir stāsti par sāpēm. Nereti tie ir arī stāsti par apzinātu izvēli, lai dotu bērns varētu augt drošā, mīlestības pilnā vidē.

„Bērna audzināšana ir gan prieks, gan izaicinājums ikvienai ģimenei. Taču audzinot bērniņu bez partnera atbalsta vai arī tikai ar nelielu atbalstu, rūpju un atbildības uz vecāka pleciem ir vēl vairāk. Viena vecāka ģimenes ienākumi parasti ir zemāki, vecāki izjūt lielāku stresu, nogurumu, nereti jūtas vientuļi. Tāpēc ir grūtāk būt emocionāli pieejamiem un konsekventiem bērna audzināšanā. Lielākā daļa vecāku ar pienākumiem gan tiek galā, bet ne vienmēr jūtas pārliecināti par sevi un bērna nākotni,” stāsta projekta vadītāja, psiholoģe Kristīne Dūdiņa.

Vienīgie vecākiem nebūt nav jābūt vieniem – viņu ģimene var būt plašāka, ir radinieki, draugi, nereti arī otrs vecāks iesaistās vai ir iesaistāms bērna audzināšanā.

Nodarbībās vecākiem būs iespēja dalīties pieredzē un ar speciālistu atbalstu rastu resursus, kā pozitīvi un līdzsvaroti parūpēties par savām un bērna vajadzībām un mazināt riskus bērna attīstībai, kas var būt viena vecāka ģimenē. Atbalsta grupas notiks Rīgā, Kalnciema ielā 9a katru otro sestdienu no plkst.10 līdz 16, sākot no 11. jūlija. Piedalīties aicināts ikviens no vecākiem, kas bērnus audzina šķirti no otra vecāka, neatkarīgi no tā, cik bieži viņi tiekas ar bērnu.

Dalība atbalsta grupā ir bez maksas, taču noteikti jāpiesakās, aizpildot anketu šeit.

Bērnus uz nodarbībām varēs ņemt līdzi, jo vienlaikus notiks arī darbnīcas bērniem.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+