Sports
Ziemas sports

Vienu reizi ir, trīs – nav. Rekordiste Anna Orlova vērtē Latvijas kamaniņnieku startu1

foto: Facebook

Tehnikā neatpaliekam, bet psiholoģiski neesam tik stipri – tā vērtējot Latvijas kamaniņnieku startus olimpiskajās spēlēs Phjončhanā atzīst bijusī kamaniņu braucēja Anna Orlova, kura startējusi sešās olimpiskajās spēlēs.

Kā vēstīts, Latvijas kamaniņnieki ceturtdien stafetē izcīnīja sesto vietu, cīņā par medaļām īsti neiesaitoties, lai gan sportisti vizuāli veica labus braucienus. Individuālajos mačos desmitniekā iekļuva vienīgi Andris un Juris Šici, ekipāžu konkurencē iegūstot sesto vietu. Dažu sportistu rezultāti nebija slikti, bet valstij ar savu mākslīgo trasi latiņai jābūt augstai.

“Visas nācijas ļoti koncentrējās uz gatavošanos tieši olimpiskajām spēlēm. Arī Latvija, tomēr citiem sanāca labāk. Trase izskatījās cimperlīga, liela loma vienmēr ir veiksmei un šoreiz tā vairāk smaidīja citiem,” uzskata Orlova, kura šobrīd strādā par bērnu un jauniešu kamaniņu sporta treneri. “Protams, gribējās, lai ir medaļa, bet kopumā kamaniņnieku starts nebija slikts. Kristers Aparjods (11. v.) ir liels malacis, vēl juniors, bet visi braucieni bija stabili. Ulla Zirne (12. v.) atzīstami nobrauca grūtā trasē, spēja saņemties. Šicu sestā vieta ir labs rezultāts, lai gan gaidījām ko vēl augstāku. Latvijas kamaniņu braucēji var nostartēt ļoti labi, bet trūkst stabilitātes – vienu reizi ir, trīs atkal nav. Tā ir psiholoģijas vaina, nedomāju, ka atpaliekam tehnikā, jo ieguldīta ļoti liela nauda. Kendijai Aparjodei un Ullai jāuzlabo starts – ja tur esi otrajā desmitā, tad līdz trijniekam nevar aizbraukt. Visi mūsu sportisti centās, strādāja,  daudz eksperimentēja. Varbūt, ja esi kaut ko atradis, ir jābrauc un jācenšas dabūt īstās sajūtas, jo, ja visu laiku kaut ko maini, parādās jaunas nianses un tad ir grūti nobraukt, nezini, ko gaidīt no kamanas. Ja komanda ātrāk atrastu īsto tehniku, varbūt būtu labāk. Iespējams, Phjončhanas aukstums ietekmēja, slidas neslīdēja. Skatoties uz nākamo olimpisko ciklu galvas nav jānokar, jāturpina strādāt.”

Saistītie raksti
LA.lv