×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Viesģimenēs uzņemtie Ukrainas karadarbībā cietušo bērni atklāj, kā iejutušies Latvijā (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Ukrainas karadarbībā cietušais bērns, kurš patlaban uzturas viesģimenē Latvijā vēro sitaminstrumentālista Guntara Freiberga muzikālo priekšnesumu .

Trešdien, kad notika īpašs koncerts Jāzepa Mediņa 1.mūzikas skolā, pagājis jau pusmēnesis, kopš Latvijā dažādās viesģimenēs izmitināti 15 no Ukrainas atbraukuši bērni. Latvijā viņi uzturēsies līdz 28.augustam, tomēr jau tagad bērni kaļ plānus Latvijā vēl kādreiz atgriezties.

Astoņus gadus vecā Diāna aģentūrai LETA pastāstīja, ka tad, kad viņai būs 11 gadi, viņa šurp noteikti atbrauks – par savu vēlmi meitene jau paziņojusi vecākiem Ukrainā. Jautāta, kāpēc uz Latviju būtu jāatbrauc tieši 11 gadu vecumā, Diāna tomēr nosprieda, ka šurp var atbraukt arī citā vecumā. Meitene stāstīja, ka divu nedēļu laikā jau labi atpūtusies, izgulējusies un daudz braukusi ar auto.

Diānas brālis Marks dzīvo citā ģimenē. Papildus kopīgajiem pasākumiem viņš ar viesģimeni bija aizceļojis uz Grieķiju, kurp pirmo reizi dzīvē lidojis ar lidmašīnu. Marks norādīja, ka, būdams Latvijā, sazinās arī ar draugiem un ģimeni Ukrainā. Viņš ļoti labi zinot, kas patlaban norisinās Ukrainā, un labprāt paliktu Latvijā ilgāk.

Oļai, kura uz Latviju atbrauca no Doņeckas, patlaban pietrūkstot ģimenes, tomēr pašas pilsētas, kur, meitenei aizbraucot, notikuši nemieri, viņai gan netrūkstot. Oļa skaidroja, ka patlaban viņas mājās jau esot mierīgāk – to viņai pastāstīja ģimene. Viesģimene, kurā mitinās Oļa, esot ļoti gādīga un saprotoša, turklāt māca viņai latviešu valodu. Meitene jau apguvusi dažas pamatfrāzes, tomēr latviešu valoda viņai liekas ļoti sarežģīta.
Viesģimenes, kurās dzīvo no Ukrainas atbraukušie bērni, atzīmē bērnu patstāvību. Daiga Eklone, kuras ģimenē dzīvo viena no ārzemēm atbraukusī meitene, norādīja, ka viņiem neesot problēmu ar disciplīnu, kā arī tādām lietām kā ēšana, iešana gulēt, mazgāšanās, jo meitene ir pietiekami patstāvīga un visu spēj darīt pati. Eklonu ģimene meiteni aktīvi iepazīstina ar Rīgu, kā arī piedāvā dažādas nodarbes, lai palīdzētu aizmirst trauksmaino laiku, kas piedzīvots karadarbībā ierautajā Ukrainu.

Eklonu ģimene nenožēlo pieņemto lēmumu palīdzēt vismaz vienam bērnam ieraudzīt to, ka ne visās pasaules valstīs noris karš un ka var dzīvot saticīgos un miermīlīgos apstākļos. Ģimene varētu apdomāt kādu bērnu pieņemt vēlreiz, tomēr ir jārēķinās ar papildu izdevumu slogu, jo ģimenes pašas finansiāli nodrošina bērnu ikdienu.
Latvijā šogad ieradīsies vēl divas bērnu grupas – tas notiks oktobrī un decembrī.

Jau ziņots, ka biedrība “Alianse Latvija bez bāreņiem” līdz gada beigām plāno Latvijā uzņemt kopskaitā 100 ukraiņu bērnus, kuru ģimenes cietušas karā.

Lai nodrošinātu bērnu atgādāšanu uz Latviju, biedrība vāc ziedojumus, ar kuriem daļēji iespējams nosegt visas izmaksas. Viena bērna nogādāšana uz Latviju un pēc tam atpakaļ uz Ukrainu, izbraukšanas dokumenti, pase un dažādas pilnvaras izmaksā 250 eiro. Par bērnu Latvijā rūpējas ģimene, kura viņu ir uzņēmusi.


Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Wellkome jaukajaa Latvijaa. Ja gribees runat latviski, tad ar muusu valodu gruutiibas nebuus!

Draugiem Facebook Twitter Google+