Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
23. oktobris, 2013
Drukāt

Viesītē būvē katoļu baznīcu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Viesītē notiek katoļu baznīcas būvdarbi – jaunajam dievnamam ielikti pamati, izveidoti pieslēgumi komunikācijām un pievilkta elektrība, informēja Viesītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Liepiņa.

Viesītes katoļu baznīcas projekts paredz, ka dievnama kopējā platība būs 600 kvadrātmetri un tajā būs simts sēdvietas. Baznīcas tornis un galvenā ieeja būs pavērsta pret pilsētas tranzīta ielu un lokveida krustojumu.

Viesītes katoļu draudze, kurā ir aptuveni 130 cilvēku, patlaban savus dievkalpojumus divreiz mēnesī notur Viesītes Brīvības baznīcā, kas ir luterāņu dievnams. Savukārt sava dievnama celtniecība Viesītes katoļu draudzei ir sens sapnis, kurš nesen sācis piepildīties.

Patlaban jaunās baznīcas būvniecības darbi gan ir apstājušies finansējuma trūkuma dēļ. Dievnama projekts jau līdz šim ir prasījis aptuveni 80 000 eiro (56 000 latu). Lai pabeigtu iesākto darbu, ir nepieciešami vēl vismaz 160 000 eiro (112 000 latu), draudze cer uz sponsoru un ziedotāju atsaucību.

Kavējoties atmiņās, draudzes pārstāve Lilija Pudža stāsta, ka ceļš līdz sava dievnama pamatiem draudzei nav bijis rozēm kaisīts. Jau pagājušā gadsimta 40.gadā katoļu draudze bija sagādājusi ķieģeļus un materiālus baznīcas būvniecībai, taču, ienākot Vācijas armijai, tie tika izmantoti pirts celtniecībai.

Savukārt priesteris Viktors Siļčonoks atklāj, ka jauno dievnamu plānots nosaukt svētā Franciska vārdā par godu Asīzes Franciskam. ”Baznīca atradīsies stratēģiski labā vietā – tuvu šosejai – un būs redzama ikvienam, kas iebrauks Viesītē,” norāda Siļčonoks.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+