×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Viesītes novadā pērn laulības ostā iestūrējuši divreiz vairāk pāru (1)

laulibasss

Aizvadītajā gadā Viesītes novadā reģistrētas 11 laulības, kas ir divtik vairāk nekā 2012.gadā, kad laulības reģistrēja vien pieci pāri, – liecina Viesītes novada Dzimtsarakstu nodaļas apkopotā statistika.

Viesītes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Daina Vītola atzina, ka pērn bijis īsts laulību bums, – juridiski reģistrēt savas attiecības devušies gan cilvēki, kas to dara pirmo reizi, gan arī atkārtoti. Acīmredzot cilvēki atkal sāk novērtēt juridiski reģistrētu attiecību nozīmi, tādēļ noslēgto laulību skaits atgriežas iepriekšējo gadu līmenī.

No visām reģistrētajām laulībām vienas noslēgtas ar ārzemnieku. Visas laulības reģistrētas novada dzimtsarakstu nodaļā, baznīcas laulību šogad nav bijis.

Dzimstības un mirstības rādītāji 2013.gadā Viesītes novadā saglabājušies iepriekšējā gada līmenī. Pērn novadā reģistrētas 24 dzimšanas un 55 miršanas gadījumi, kas ir par vienu dzimšanas un vienu miršanas gadījumu vairāk nekā 2012.gadā.

Paternitāte (vecāki nesastāv laulībā) atzīta 16 bērniem, viens dzimšanas reģistrs sastādīts bez ziņām par tēvu. Deviņi ģimenē reģistrēti kā pirmie, 11 – kā otrie, divi – kā trešie, viens – kā ceturtais un viens – kā piektais bērns.

No 24 jaundzimušajiem desmit ir meitenes un 14 zēni. Vecāki saviem bērniem devuši vārdus: Evelīna (divas reizes), Lita Anastasija, Samanta, Ērika Arianda, Emīlija, Lote, Letija, Alise un Paula – meitenēm un Alans, Kristers Oskars, Ernests, Markuss, Edvards, Rūdolfs, Ivo, Toms, Oskars, Raivo, Rinalds, Ādams, Daniels un Kristofers Tomass – zēniem.

No 55 reģistrētajiem mirušajiem 32 bijušas sievietes un 23 vīrieši. Vidējais mirušo sieviešu vecums – 82,1 gads, vidējais mirušo vīriešu vecums – 72,6 gadi. Biežākie nāves cēloņi 2013.gadā tradicionāli bijušas sirds un asinsvadu slimības, onkoloģiskās slimības un plaušu trombembolija.

Viesītes novada Dzimtsarakstu nodaļas teritorija aptver Viesītes pilsētu, Viesītes, Elkšņu, Saukas un Rites pagastu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādi pāri? Viendzimuma vai divdzimumuma? No raksta tā arī nesapratu.

Draugiem Facebook Twitter Google+