×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Viesizrāde par 405 919 eiro (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Operas "Valentīna" iestudējums papildināja Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu un tapa ar nodibinājuma "Rīga 2014" atbalstu.

Latviešu komponista Artura Maskata operas “Valentīna” viesizrāde Berlīnes Vācu operā šī gada 19. maijā, kas ir iekļauta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmā, kopumā izmaksās 405 919 eiro.

Operas izmaksas ir adekvātas, tā tas maksā, norāda Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Linda Jākobsone. Trupā būs 205 cilvēki.

Opera “Valentīna” ataino Latvijas vēsturei, kultūrai un dažādām Latvijā dzīvojošām tautām būtiskas, dramatisma pilnas lappuses laika posmā no 1939. līdz 1944. gadam, balstoties Valentīnas Freimanes biogrāfijas motīvos. Kinozinātniece bērnību pavadīja Rīgā, Parīzē un Berlīnē, kur viņas tēvs Leopolds Lēvenšteins konsultēja UFA kinostudiju juridiskajos un finanšu jautājumos. 30.gadu otrajā pusē ģimene pilnībā pārcēlās uz Rīgu. Harmoniju un dzīves normālo ritumu pārtrauca padomju režīms 1940. gadā, kā arī nacistiskās armijas ienākšana 1941. gadā. Freimanei vienīgajai no visas ģimenes Rīgā izdevās pārdzīvot postošo holokaustu, kurā gāja bojā gan viņas vecāki, gan vīrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Viesizrādes arī Dzanuškāns organizē? Vai varbūt Ušakovs?. “Tā jau tādi pētījumi, b***, tādas viesizrādes maksā”.

    Nodokļus samazināt “nevar”, kā nesen rakstīja LA, tuvākajos gados i neceriet.

    Jo kā gan Latvija bez Dzenuškāna pētījumiem, Dzenuškāna stila viesizrādēm un Pakalniņas kino, pati savas kosmosa programmas. Bez tās jau nekādi! Lai nodokļu maksātāji tik bleķo!

Draugiem Facebook Twitter Google+