×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. augusts, 2013
Drukāt

Viesizrāžu dēļ šogad “Riekstkodi” LNO izrādīs jau novembrī

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Viesizrāžu dēļ šogad baletu “Riekstkodis” Latvijas Nacionālajā operā (LNO) izrādīs jau novembrī, aģentūru BNS operas pārstāve Ieviņa Ancena.

Ancena pastāstīja, ka Latvijas Nacionālais balets no novembra beigām līdz pat janvāra sākumam dosies viesizrādēs uz Somiju, Itāliju un Grieķiju, tāpēc skatītājiem Latvijā šajā laikā neuzstāsies. Līdz ar to decembrī izpaliks arī tradīcija Ziemassvētku un gadumijas laikā skatītājus iepriecināt ar Čaikovska baleta “Riekstkodis” izrādēm. “Riekstkodis” šogad tiks rādīts 10. un 24. novembrī.

Viņa arī informēja, ka 2. novembrī pēdējo reizi būs skatāms Dmitrija Šostakoviča balets “Gaišais strauts” Alekseja Ratmanska horeogrāfijā. Asprātīgā izrāde vēsta par ražas svētkiem padomju kolhozā “Gaišais strauts”un pārpratumiem, kas rodas, kad ciematā ierodas mākslinieki no pilsētas.

Pirmdien Latvijas Nacionālā opera sāks biļešu iepriekšpārdošanu uz izrādēm novembrī, kā arī 17. Rīgas Operas festivālu, kas gaidāms nākamvasar.

17. Rīgas Operas festivālā tradicionāli būs iekļautas visas sezonas laikā jauniestudētās operas. Šoreiz tās būs Sergeja Prokofjeva “Mīla uz trim apelsīniem”, Vāgnera opuss tēlos “Rienci. Triumfs un sakāve”, Volfganga Amadeja Mocarta “Figaro kāzas”, Džuzepes Verdi “Trubadūrs” un Riharda Štrausa “Rožu kavalieris”.

Festivālā būs iekļauta arī jaunā latviešu komponista Kristapa Pētersona opera “Mihails un Mihails spēlē šahu”, bet tehnisku iemeslu dēļ biļešu tirdzniecība uz šo iestudējumu sāksies vēlāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+