×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Viesmīlēm Somijā jāsamaksā 3000 eiro kompensācija par čigānu diskrimināciju

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

Divām viesmīlēm, kas Somijā atzītas par vainīgām sešu čigānu (romu) diskriminācijā, par to ir jāsamaksā kompensācija 3000 eiro apmērā, kā arī naudassods, ziņo Somijas sabiedriskā raidkompānija “yle”.

Sodu piesprieda Somijas Dienvidrietumu apgabala tiesa par incidentu, kas pirms gada bija noticis kādā restorānā Turku pilsētā.

2015.gada martā seši čigāni ienāca šajā restorānā paēst. Viesmīles pieprasīja, lai viņi samaksātu par savu maltīti iepriekš, bet citiem restorāna apmeklētājiem šāda prasība netika izvirzīta.

Tiesa uzklausīja liecību, ka viesmīles esot teikušas šiem klientiem, ka restorāna politika paredz čigāniem samaksāt iepriekš, bet vēlāk esot atsaukušas teikto.

Tiesa atzina viesmīles par vainīgām diskriminācijā uz pavalstniecības vai etniskās izcelsmes pamata un piesprieda viņām naudassodus attiecīgi 320 un 220 eiro apmērā. Tiesa arī nolēma, ka viņām jāsamaksā sešiem cietušajiem klientiem kompensācija pavisam 3000 eiro apmērā.

Restorāna īpašnieks netika atzīts par atbildīgu šajā lietā un tika attaisnots.

Tiesa savā lēmumā paziņoja, ka restorāna direkcija bija devusi norādījumu viesmīlēm izturēties diskriminējošā veidā pret čigāniem. Tā kā īpašnieks nepiedalījās restorāna ikdienas darbībā un nestrādāja tieši ar personālu, apsūdzības viņam tika atceltas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+