×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Viesnīca atgūst “Hotel Roma” nosaukumu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Skats uz pieczvaigžņu viesnīcu "Hotel de Rome".

Ar Patentu valdes lēmumu Rīgas un Latvijas slavenā viesnīca, kas agrāk bija pazīstama ar nosaukumu “Hotel de Rome”, no 7.jūlija ieguvusi nosaukumu “Hotel Roma”, portālu “LA.lv” informēja viesnīcas pārvaldītāja Linda Abu Meri.

“Patentu valde ir reģistrējusi preču zīmi “Viesnīca Roma” un pēc visu formalitāšu nokārtošanas varam apgalvot, ka savā nosaukumā esam atgriezušies pie saknēm. Precīzu vēsturisko nosaukumu “Hotel de Rome” diemžēl no iepriekšējiem īpašniekiem mums neizdevās izpirkt, taču esam izvēlējušies, mūsuprāt, labāko variantu, kas gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem ļaus mūs asociēt ar leģendāro viesnīcu,” uzsvēra Linda Abu Meri.

Viesnīcas latviskais nosaukums ir “Viesnīca Roma” un ikdienā tiks lietots gan tās latviskais nosaukums, gan ārvalstu viesiem saprotamākais “Hotel Roma”. Vienīca atrodas Rīgā, Kaļķu ielā 28.

Viesnīcas īpašnieks ir Azerbaidžānas uzņēmuma “Benkons MMC” Latvijas filiāle un iepriekš neilgu laiku tā darbojās nosaukumu “FG Royal Hotel”.

Viesnīca “Hotel Roma” atrodas pašā Vecrīgas sirdī, netālu no Brīvības pieminekļa. Tās vēsture aizsākās pagājušajā gadsimtā, kad 1926. gadā latvietis vārdā Jirgensons, “Ch. Jürgenson – Otto Schwarz” impērijas īpašnieks, nopirka māju Kaļķu ielā un atvēra slaveno “Café de l’Opera”. Tās interjeru veidoja pazīstamie mākslinieki Germans Grīnbergs un Jākobs Legzdiņš.

Otrā Pasaules kara laikā viesnīcas ēka tika iznīcināta, un 1987. gadā arhitekts Vecumnieks izveidoja jaunu projektu, kurš bija pabeigts tikai 1992. gadā kā pirmā pieczvaigžņu viesnīca Rīgā. Tās nosaukums bija “Hotel De Rome”, par piemiņu pilsētas visgreznākajai viesnīcai.

Viesnīcā “Hotel De Rome” atradās arī slavenais restorāns “Otto Schwarz”. Rīgas iedzīvotāji, diplomāti un pilsētas viesi savulaik atzina restorānu par populārāko vietu ne tikai biznesa tikšanām, bet arī izsmalcinātām vakariņām ar dzīvo mūziku un neatkārtojamo atmosfēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Precīzu vēsturisko nosaukumu “Hotel de Rome” diemžēl no iepriekšējiem īpašniekiem …
    Vai tad caur tiesu nevarēja panākt to, ka vēsturiskajam nosaukumam ir tiesības palikt.Tas ir tikai un vienīgi VIESNICAI, neatkarīgi no bijušā īpašnieka vēlmes šo vārdu piestiprināt savai personiskajai gultai.
    Te tikai sliktu juristu/ advokātu vaina.

Draugiem Facebook Twitter Google+