×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Viesnīca “Rīga” pārtaps par pieczvaigžņu viesnīcu “Grand Hotel Kempinski RIGA”

Foto: LETAFoto: LETA

Viesnīca "Rīga".

Viesnīca “Rīga” tiks pārveidota par pirmo starptautiskā viesnīcu tīkla “Kempinski Hotels” viesnīcu Latvijā, tās izveidei piesaistīts “Swedbank”‘ finansējums 20 miljonu eiro apmērā, tā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Swedbank” Ārējās komunikācijas vadītājs Ivars Svilāns.

Patlaban viesnīcā norit rekonstrukcija, un to plānots atvērt līdz 2015.gada decembrim.

Pieczvaigžņu viesnīcā “Grand Hotel Kempinski RIGA” būs 140 numuri un deviņi ekskluzīvi apartamenti, viesnīcas rekonstrukcijā kopumā plānots ieguldīt aptuveni 30 miljonus eiro.

Viesnīcas īpašnieks Gagiks Carukjans par savu izvēli norāda, ka viņu piesaistījusi pati ēka un tās atrašanās vieta pilsētā. “Vēsturiski viesnīca “Rīga” bija pilsētas “Grand Hotel”, un mūsu mērķis ir atgriezt iepriekšējo popularitāti, bet jau pilnīgi jaunā luksusa klases standartā,” atklāj Carukjans.

Ēka ir būvēta pagājušā gadsimta 50.gados, tā bija ļoti sliktā stāvoklī, un patlaban tiek veikts kapitālais remonts un restaurācija.

Restaurētajā viesnīcā būs arī SPA centrs, konferenču zāles, restorāni un bāri, jumta terase ar skatu uz Latvijas Nacionālo operu, kā arī citi pakalpojumi.

“Esmu gandarīts, ka Latvijā ienāk šāda mēroga starptautiski atzīts zīmols un ka ar bankas finansējuma palīdzību varam radīt jauna līmeņa kvalitāti pazīstamajā Rīgas viesnīcā,” norāda “Swedbank” valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Daniils Ruļovs.

“Kempinski Hotels” ir starptautiska viesnīcu ķēde, kas 1897.gadā dibināta Vācijas pilsētā Berlīnē un uzskatāma par Eiropā senāko luksusa klases viesnīcu tīklu. “Kempinski Hotels” ķēdē patlaban ietilpst vairāk nekā 70 viesnīcas Eiropā, Vidējos Austrumos, Āfrikā, Dienvidamerikā un Āzijā, tostarp viesnīca Viļņā, kas tika atklāta 2012.gadā.

Kā ziņots, par viesnīcas “Rīga” īpašnieku 2011.gada decembrī kļuva koncerns “Multi Group”, kas pārvalda par oligarhu dēvētā Armēnijas uzņēmēja un politiķa Carukjana biznesu.

Darījuma summa netika atklāta.

Jau toreiz bija zināms, ka jaunais īpašnieks viesnīcas ēkā plāno veikt kapitālo remontu un pārveidot to par pieczvaigžņu viesnīcu, piesaistot starptautisku operatoru. Kādu, netika atklāts.

2011.gada decembrī toreizējais viesnīcas “Rīga” īpašnieks Venjamins Gurevičs deva 30 miljonu latu vērtu ķīlu Armēnijas politiķim un par oligarhu dēvētajam Carukjanam. Sīkāki komentāri par darījumu netika sniegti.

Jau 2009.gadā laikraksts “Dienas Bizness” rakstīja, ka Gurevičs vēlas pārdot viesnīcu “Rīga”, par to saņemot 71 miljonu eiro jeb 49,7 miljonus latu.

Publiski pieejamā informācija internetā liecina, ka Carukjans bijis partijas “Plaukstošā Armēnija” dibinātājs un vadītājs, Armēnijas parlamenta deputāts, kā arī Armēnijas Nacionālās olimpiskās komitejas prezidents.

Kā liecina informācija LETA arhīvā, 2005.gada augusta vidū Latvijas uzņēmums SIA “Mira-G” un starptautiskais viesnīcu operators “Kempinski Hotels” parakstīja viesnīcas “Rīga” menedžmenta līgumu. Kopš 2004.gada viesnīca “Rīga” pieder SIA “MIRA-G”, kuras 100% daļu īpašnieks bija biznesmenis Gurevičs.

Par viesnīcas “Rīga” īpašnieci privatizējot 2001.gada februārī kļuva Latvijas Universitāte un firma “Hotel Investments”. “Hotel Investments” īpašumu sākotnēji ieķīlāja, bet pēc tam pārdeva “Lateko bankai”, kas to pārdeva SIA “Mira-G”.

Viesnīca “Rīga” atrodas Vecrīgā, Aspazijas bulvārī 22. Kopš 19.gadsimta otrās puses šajā vietā atradās slavenā “Romas” viesnīca. Tā tika uzcelta 1878.gadā pēc pirmā latviešu profesionālā arhitekta Jāņa Fridriha Baumaņa projekta eklektisma stilā, izmantojot itāļu renesanses laika arhitektūras iezīmes. Otrā pasaules kara laikā ēka tika sagrauta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+