Uncategorized

Viesnīca “Transilvānija” 0

Publicitātes foto

Krievu emigrantam Gendijam Tartakovskim paveicās, kad viņa vecāki nolēma emigrēt uz Ameriku, jo jau kopš 90. gadu vidus viņš strādā Holivudā, veidodams animācijas filmas un šis darbiņš viņam jau sagādājis trīs “Emmy” balvas.

 

“Viesnīca “Transilvānija”” ir Tartakovska debija pilnmetrāžas kino, kas vienlīdz atklāj režisora krāsaino fantāzijas pasauli, kas sižetiski balstīta šausmu žanra klasikā, gan arī talantu strādāt gan uz bērnu, gan pieaugušo auditoriju, vienkāršo sižeta līniju papildinot ar kolorītiem varoņiem, asprātībām un lielisku tehnisko izpildījumu. Jāņem gan vērā, ka “Viesnīca “Transilvānija”” ir veidota Holivudas “mainstream” tradīcijās, kas arī ir iemesls, kāpēc šī filma, kas jau pāris nedēļās ASV kino iznomā atpelnīja iespaidīgo budžetu, saņēmusi ne mazums pamatotu iebilžu par plakano fabulu un ātri “atkožamajiem” varoņu raksturiem. Tomēr, kaut arī šie kompromisi iet rokrokā ar Holivudas galveno uzstādījumu, kas, bez šaubām, ir peļņa, “Viesnīca “Transilvānija”” gan ideāli iegulst Helovīna noskaņu gaidīšanā, kā arī pusotras stundas laikā piedāvā tikties ar grāfu Drakulu, viņa meitu Meivisu, viņu draugiem, kas visi izkāpuši no literatūras un arī kino šausmu klasikas, gan amerikāņu tūristu Džonatanu, kurš spēris kāju pār mošķu sabiedrības galvenā perēkļa slieksni.

 

UZZIŅA:

“Hotel Transylvania”

ASV, 2012.

Režisors: Gendijs Tartakovskis

Oriģinālvalodā lomas ieskaņojuši: Ādams Sandlers, Selēna Gomeza, Endijs Sembergs, Kevins Džeimss, Stīvs Bušemi, Deivids Speids; filma dublēta latviešu un krievu valodā.

No 19. oktobra “Kino Citadele”, “Cinamon”

 

 

LA.lv