×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Viesnīcas izjūt viesu skaita pieaugumu Eiropas basketbola čempionāta dēļ

Foto - LETAFoto - LETA

Viesnīcās Rīgā tiek prognozēts un jau tagad izjusts viesu skaita pieplūdums saistībā ar Eiropas basketbola čempionātu, kas drīzumā norisināsies galvaspilsētā, aģentūru LETA informēja “Viesnīcas Roma” un “Tallink Hotel Riga” pārstāvji.
“Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) vajadzībām iepriekš tika veikta numuru rezervācija vairākām viesnīcām, kas paredzētas gan komandām, gan delegācijām. Arī pie mums šādas rezervācijas ir veiktas. Visa viesnīca, protams, nav rezervēta viņiem, ir arī viesi, kas paši rezervējuši numuriņus. Dažos datumos, kuros ir spēles, redzams, ka viesnīcai būs lielāks noslogojums,” informēja viesnīcas “Tallink Hotel Riga” pārdošanas un mārketinga direktore Santa Priede.
Runājot par cenu izmaiņām čempionāta laikā, Priede informēja, ka cenas mainās atkarībā no pieprasījuma. “Mēs izmantojam dinamisko cenu kārtību: ja viesnīca ir pilnāka, tad arī pēdējie numuri ir dārgāki. Cenas mainās katru dienu, bet izmaiņas ir tikai numuru cenām,” informēja Priede.
“Pagaidām viens no piepildītākajiem čempionāta laikā izskatās 10.septembris. Šajā datumā cena dzīvošanai ir no 70 eiro līdz 190 eiro par numuru uz dienu ar brokastīm. Tas atkarīgs no istabu kategorijas, bet šī ir standarta kategorijas cena. Brīdī, kad kādam datumam pārdosim vēl vairāk numuru, cena var kļūt dārgāka. Šīs minētās cenas ir tādas tieši šobrīd. Prognozēju, ka ieņēmumu būs vairāk nekā parasti septembrī, jo vidējā cena lielā pieprasījuma dēļ ir lielāka,” sacīja Priede.
Tā kā septembra sākums viesnīcām ir bijis gana pieprasīts katru gadu, šajā laikā viesnīcā ir ne tikai basketbola spēļu apmeklētāji, bet arī diezgan daudz korporatīvās grupas. Līdz ar to daži datumi pārklājas. “Piemēram, 6.septembrī, kad Eiropas basketbola čempionātā savstarpēju spēli aizvadīs Latvija un Lietuva, paralēli ir arī futbola spēle Latvija-Čehija. Līdz ar to pārklāsies arī šo līdzjutēju pieprasījums pēc viesnīcas pakalpojumiem. Šajā datumā aptuveni 10-15% mūsu viesnīcā viesu sarakstā ir ar lietuviešu uzvārdiem,” sacīja Priede.
Arī “Viesnīca Roma” izjūt čempionāta tuvošanos un viesu skaita pieplūdumu, par to aģentūru LETA informēja viesnīcas vadītāja Linda Abu Meri.
“Jā, jau šajās dienās viesnīca ir piepildīta un aizņemta. Esam norīkojuši papildu darbiniekus, lai viesiem, kas ieradušies mūsu viesnīcā, šajā laikā spētu nodrošināt visu nepieciešamo,” sacīja Abu Meri.
Viņa informēja, ka izmaiņas viesnīcas darbībā šajā laikā noteikti ir veiktas. “Viesnīcas restorānu darba laiki tiek pagarināti, jo cilvēki pēc šiem pasākumiem daudz vairāk laika vēlas pavadīt, piemēram, āra terasē. Tāpat ir nepieciešami papildu tehniskie nodrošinājumi. Šajā laikā nepieciešami papildu produkti, atspirdzinošo dzērienu un citu nepieciešamo lietu piegāde, ko veicam jau tagad. Papildus nepieciešamajiem nodrošinājumiem finansiālos aprēķinus vēl neesam veikuši, bet ieņēmumi šajā laikā noteikti segs izdevumus,” sacīja Abu Meri.
“Mūsu viesnīcā šajā laikā noteikti nebūs cenu pieaugums. Tās visu vasaru ir vienās robežās. Mēs strādājam, lai klients, kurš pie mums atbrauktu, atgrieztos arī nākamajā reizē. Neesam tendēti uz vienreizēju peļņu,” sacīja Abu Meri.
Kā ziņots, šī gada Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēles no 5.septembra līdz 10.septembrim norisināsies Rīgā. Tajās Latvija sacentīsies ar Čehiju, Ukrainu, Beļģiju, Lietuvu un Igauniju.
Eiropas čempionātā no grupas tālāk turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12.septembra līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē. Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisināsies četrās pilsētās – Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija) Zagrebā (Horvātija) un Rīgā.
Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.
Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+