×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Viesojas Horvātijas prezidents

josipovics1_km_4

Vakar divu dienu oficiālā vizītē Latvijā ieradās Horvātijas prezidents Ivo Josipovičs ar kundzi Tatjanu. Svinīgā ceremonijā pie Rīgas pils viņu sagaidīja Valsts prezidents Andris Bērziņš, kā arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un citas amatpersonas. 


 

“Esmu pārliecināts, ka ar Horvātijas pievienošanos Eiropas Savienībai mūsu attiecības kļūs vēl ciešākas,” sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš, vienlaikus akcentējot, ka Latvija un Horvātija ir arī sabiedrotie, darbojoties NATO. Runājot par NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misiju, kuru apspriedīs arī NATO samitā Čikāgā, Horvātijas prezidents atzinis, ka Horvātijai kā mazai NATO dalībval­stij šis jautājums ir labi saprotams un aktuāls. Pārrunājot abu valstu ekonomisko situāciju, prezidenti īpašu uzmanību veltīja bezdarba jautājumu risināšanai, kā arī iedzīvotāju emigrācijas problēmām, kas skar abas valstis, ziņo Valsts prezidenta preses dienests. Abi prezidenti nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, apmeklēja Okupācijas muzeju, kā arī vakarā notika Valsts prezidenta un viņa kundzes Daces Seisumas rīkotās vakariņas. Pēcpusdienā Horvātijas prezidents sniedza ekskluzīvu interviju “LA”. Tikmēr Horvātijas prezidenta kundze T. Josipoviča apmeklēja Nacionālo mākslas muzeju, kā arī tikās ar Latvijas Universitātes vadību.

Bija iecerēts arī Horvātijas un Latvijas uzņēmēju biznesa forums, taču tas tika atcelts, jo dažādu iemeslu dēļ Latvijā nevarēja ierasties Horvātijas uzņēmēji. Šodien I. Josipovičs rīko vieslekciju “Horvātija – Eiropas Savienībā un reģionā – vienas monētas divas puses”.

 

Uzziņa

Par godu Horvātijas prezidentam Ivo Josipovičam rīkoto vakariņu dalībnieki

* No Latvijas puses: Valsts prezidents Andris Bērziņš ar kundzi, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ar kungu, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar kundzi, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ārlietu ministrs, Diplomātiskā korpusa vecākais, Gruzijas vēstnieks Latvijā Konstantīns Korkelia ar kundzi, Latvijas vēstnieks Horvātijā Kaspars Ozoliņš, Saeimas deputātu grupas sadarbības grupas ar Horvātijas parlamentu vadītājs Kārlis Eņģelis ar kundzi, NBS komandieris Raimonds Graube, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, Valsts protokola vadītājs Rets Plēsums, Valsts prezidenta ārlietu padomnieks Andris Pelšs, Valsts prezidenta ekonomikas jautājumu padomniece Elīna Egle, Valsts prezidenta preses padomniece Līga Krapāne, Latvijas goda konsuls Horvātijā Davors Šarins, Valsts protokola Valsts prezidenta nodaļas vadītāja Zane Ventere, Ārlietu ministrijas Dienvidaustrumeiropas un ES paplašināšanās nodaļas vadītāja Dace Dobrāja, Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Latvijas institūta direktore Karina Pētersone, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols, Valsts prezidenta apsardzes priekšnieks Valters Kalve, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, tulkotāja Sondra Buša, Horvātijas uzņēmuma “Podravka” pārstāvniecības Latvijā vadītājs Pavels Karandejs, dzejniece Dagnija Dreika un Laikmetīgās mākslas centra vadītāja Solvita Krese.

* No Horvātijas puses: Horvātijas prezidents Ivo Josipovičs ar kundzi, vēstnieks Latvijā Vladimirs Mateks, Horvātijas vēstniece un padomnieka vietniece ārlietās ES un starptautisko organizāciju jautājumos Mirjana Mladineo, Eiropas lietu ministra padomnieks Hrvoje Matrušičs, prezidenta ārlietu padomniece Lea Šiljaka, Horvātijas Tirdzniecības kameras starptautisko attiecību eksperte Sunčanica Kapica, prezidenta protokola vadītāja palīdze Tina Tēdtlinga, Horvātijas vēstniecības Latvijā 3. sekretārs Domagojs Roguljs, kā arī prezidenta drošības dienesta vadītāja Silvije Toplaka.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+