Pasaulē

“Irma” svētdien sasniegs ASV Floridas štatu 0

foto: nhl.com

Ceturtās kategorijas viesuļvētra “Hosē” ir saudzējusi Karību jūrā esošās Senmartēnas un Senbartelmī salas, kuras šonedēļ bija izpostījusi viesuļvētra “Irma”, svētdien paziņoja Francijas meteoroloģijas aģentūra.

Aģentūra pirms tam bija nākusi klajā ar augstākā līmeņa brīdinājumu, paziņojot, ka “Hosē” var kļūt par “bīstamu ārkārtīgas intensitātes notikumu”, bet vēlāk atzina, ka šīs viesuļvētras ietekme uz Francijai piederošajām Karību jūras salām bija “ievērojami mazāka” par gaidīto.

Ziņu aģentūras AFP reportieris Senmartēnas salas Marigo pilsētā ziņoja, ka “debesīs nav neviena mākoņa”.

“Hosē” pagāja garām Senbartelmī 135 kilometru attālumā un Senmartēnai 125 kilometru attālumā. Tas notika pēc tam, kad 95% no šīm salām trešdien izpostīja “Irma”, kas, kā tiek prognozēts, svētdien sasniegs ASV Floridas štatu.

“Pateicoties tam, ka [“Hosē”] pagāja garām tālāk, nekā bija gaidīts, ietekme uz šo teritoriju bija ievērojami mazāka,” paziņoja meteoroloģijas aģentūra.

Senmartēnā, kas ir sadalīta starp Franciju un Nīderlandi, un Francijai piederošajā Senbartelmī “Irma” bija prasījusi 12 cilvēku dzīvības un sagrāvusi tūkstošiem ēku.

LA.lv