Pasaulē

Viesuļvētra ”Irma” Floridā atstāj bez elektrības; miljoniem evakuējas 0

Reuters/LETA

Pēc lielu postījumu nodarīšanas Karību jūras salās viesuļvētra “Irma” atstājusi bez elektroapgādes vairāk nekā pusotru miljonu klientu ASV Floridas štatā, kur miljoniem cilvēku evakuējušies, svētdien paziņojušas amatpersonas.

Floridas dienvidus jau sasniegusi orkāna “Irma” mala, atnesot spēcīgus vējus, un gaidāms, ka Floridas kontinentālo daļu štata dienvidrietumos drīz sasniegs arī viesuļvētras centrs, kas pašlaik atrodas virs Floridas jūras šauruma un jau sasniedzis Floridakīzas salas.

Rīkojums evakuēties dots sešiem miljoniem jeb apmēram trešdaļai Floridas iedzīvotāju.

Pārtraukušas darbu Maiami, Orlando, Tampas, Fortloderdeilas un citas štata lidostas. Maiami spēcīgais vējš apgāzis ceļamkrānu. Meteorologi prognozē, ka viesuļvētra izraisīs ūdens līmeņa celšanos, tāpēc gaidāmi plūdi.

Policija pavēstījusi, ka viesuļvētras izraisītajos satiksmes negadījumos Floridā zaudējuši dzīvību trīs cilvēki. Nav ziņu, ka būtu citi bojāgājušie.

Orkāna “Irma” spēks svētdien pieauga līdz ceturtajai kategorijai. Vēl piektdien tā bija piektās kategorijas viesuļvētra, taču sestdien tās spēks samazinājās līdz trešajai kategorijai. Viesuļvētras zona ir apmēram 650 kilometrus plata.

Karību jūras salās viesuļvētrā “Irma” gājuši bojā 25 cilvēki un nodarīti lieli postījumi. Nīderlandei piederošajā Kirasao salā, kur arī ir postījumi, svētdien ieradīsies Nīderlandes karalis Villems Aleksandrs.

LA.lv