Pasaulē

Viesuļvētra “Marija” pieņemas spēkā un tuvojas Karību salām 16

Foto AP/Scanpix/LETA

Viesuļvētra “Marija” pirmdien Atlantijas okeānā sasniegusi trešās kategorijas viesuļvētras spēku un virzās uz Karību jūras salām, kurās nesen plosījās viesuļvētra “Irma”.

ASV Nacionālais Viesuļvētru centrs (NHC) ziņo, ka vētras vēju ātrums sasniedz 195 kilometrus stundā (54 metrus sekundē).

Brīdinājumi par vētru izsludināti Gvadelupā, Dominikānā, Sentkitsā un Nevisā, kā arī Lielbritānijai piederošajā Montserratā.

Plkst.18 pēc Latvijas laika “Marija” atradās aptuveni 95 kilometrus uz austrumiem no Martinikas un virzījās uz priekšu ar ātrumu 17 kilometri stundā, liecina NHC dati.

Meteorologi brīdinājuši, ka vētras laikā ūdens līmenis piekrastēs var paaugstināties par 1,8 līdz 2,7 metriem.

Francijai piederošajā Gvadelupā pirmdien izsludināta “sarkanā trauksme”, slēgtas skolas, uzņēmumi un valsts iestādes. Arī Martinikā, kur līdzīgi kā Gvadelupā dzīvo aptuveni 400 000 cilvēku, slēgtas mācību iestādes un valsts iestādes.

Jau vēstīts, ka nesen reģionā plosījās viesuļvētra “Irma”, kas tur laupīja dzīvību 40 cilvēkiem. Pēc tam vētra nodarīja plašus postījumus ASV Floridas štatam, kur gāja bojā vismaz 20 cilvēki.

LA.lv