×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Viesuļvētrā “Sendija” ASV un Kanādā vismaz 46 upuri

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ņujorka un citas pilsētas ASV ziemeļaustrumu piekrastē atgūstas pēc viesuļvētras “Sendija”, kas ASV un Kanādā aiznesusi vismaz 46 dzīvības un nodarījusi postījumus par desmitiem miljardu dolāru. Vētrai iepriekš traucoties pāri Karību jūras salām, dzīvību zaudēja vismaz 67 cilvēki. 


 

Manhetena 
kļūst par Venēciju

Vētras izraisītajos plūdos ūdens līmenis Manhetenas vidusdaļā sasniedza 4,2 metrus, pārsniedzot trīs metru rekordu, kāds tika pieredzēts 1960. gadā vētras “Donna” laikā. Ņujorkas štatā dzīvību zaudējuši 23 cilvēki, Ņūdžersijā seši, bojāgājušie ir arī citās pavalstīs. Vētras nodarīto postījumu dēļ miljoniem cilvēku palikuši bez elektrības, turklāt ASV ziemeļaustrumos radīti nopietni traucējumi transporta sistēmā. Daudzviet nedarbojas mobilo sakaru tīkli. Ņujorkai vēl vismaz vairākas dienas būs jāiztiek bez metro, jo pazemes dzelzceļa tuneļi daudzviet applūduši. Tūkstošiem vētras nolauzto koku aizsprostojuši ceļus un daudzviet uzgāzušies ielas malā stāvošiem automobiļiem. Daļēji applūdis arī pilsētas finanšu centrs Volstrīta, tomēr Ņujorkas birža vakar tika atvērta. No Ņujorkas trim lielajām lidostām divas vakar atsāka darbu ierobežotā apjomā. Atcelta tradicionālā Ņujorkas Helovīna parāde, kas bija paredzēta vakar. Vētras un plūdu smagi skartajā Krisfīldas pilsētiņā Merilendas štatā ūdens straumes izskalojušas vairākus zārkus no vietējās kapsētas. Saduroties siltā un aukstā gaisa masām, vētra izraisīja spēcīgu snigšanu plašā teritorijā Apalaču kalnu apvidū vairākus simtus kilometru no Atlantijas piekrastes.

Varētu paiet vairākas dienas vai pat nedēļas, līdz miljoniem cilvēku Ņujorkas pilsētā un citos smagi cietušajos apvidos būs atguvušies no vētras nodarītā posta, atzīmē aģentūra “Assiociated Press”.

Eksperti lēš, ka “Sendija” nodarījusi zaudējumus īpašumiem, kas bijuši apdrošināti, par 15 miljardiem dolāru, bet līdzīga apjoma postījumi nodarīti īpašumiem, kas nav bijuši apdrošināti.

 

“Sendija” izjauc 
kampaņu

Vētras dēļ apturēta ASV prezidenta vēlēšanu kampaņa. Vakar pašreizējais Baltā nama saimnieks Baraks Obama, kas pārstāv demokrātus, kopā ar Ņūdžersijas gubernatoru republikāni Krisu Kristiju kopīgi apmeklēja stihijas smagi piemeklētos Ņūdžersijas apvidus. Gubernators Kristijs, lai gan dedzīgs republikāņu kandidāta Mita Romnija atbalstītājs, cildinoši izteicies par Obamu un federālo varas iestāžu ātro rīcību glābšanas darbu un palīdzības koordinācijā vētras skarto apvidu iedzīvotājiem. Obama un Romnijs divas dienas bija apturējuši aģitācijas pasākumus. Romnijs vakar gatavojās atsākt kampaņu Floridā, bet Obama paredzējis atsākt aģitāciju šodien, lai līdz vēlēšanām veiktu piecu dienu kampaņas sprintu virknē svārstīgo štatu. Savulaik republikāņu prezidents Džordžs­ Bušs jaunākais tika asi kritizēts par nokavētu reaģēšanu un novēlotu palīdzības sniegšanu Ņūorleānas iedzīvotājiem pēc viesuļvētras “Katrīna” 2005. gadā. Obama apliecinājis, ka viņa administrācija ir mācījusies no pagātnes kļūdām un ka viņš spēj īstenot vadību krīzes apstākļos, atzīmē raidsabiedrība BBC.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+