Pasaulē
Citur

Viesuļvētras upuru skaits Filipīnās palielinājies līdz 740


Viesuļvētras “Mangkhut” upuru skaits Filipīnās sasniedzis 74.
Viesuļvētras “Mangkhut” upuru skaits Filipīnās sasniedzis 74.
Foto: LETA/REUTER

Viesuļvētras “Mangkhut” upuru skaits Filipīnās sasniedzis 74, un vēl 55 cilvēki ir pazuduši, visticamāk, miruši, otrdien paziņojusi policija.

Visvairāk cilvēku – aptuveni 60 – gājuši bojā Kordiljeras reģionā, kas ietver Bengetas provinci, kur kādā ciematā noticis milzīgs zemes nogruvums, aprokot vietējās raktuves un vairākas ēkas.

Arī 52 pazudušie cilvēki ir no Kordiljeras reģiona, atklāja policija.

Simtiem policistu, karavīru, avārijas dienestu darbinieku un brīvprātīgo pārmeklē dubļus un sanesas, meklējot pazudušos.

Policijas preses pārstāvis sacīja, ka viņi cer atrast kādu izdzīvojušo.

“Mēs nezaudēsim cerību, un mūsu lūgšanas nerimsies, kamēr nebūs atrasts pēdējais pazudušais,” viņš piebilda. “Brīnumi vēl var notikt!”

Vietējo amatpersonu ziņotais liecina, ka zemes nogruvums varētu būt apracis 40 līdz 50 cilvēkus.

“Mangkhut” skāra Filipīnas sestdien un plosījās tur aptuveni 20 stundas, pēc tam aizvirzoties uz Ķīnas dienvidiem.

Saistītie raksti

Viesuļvētras dēļ Filipīnās evakuēties nācās vairāk nekā 236 000 cilvēku, tika atcelti gandrīz 300 avioreisi un traucēta jūras satiksme. Elektroapgāde tika pārrauta 159 apgabalos, ietekmējot vairāk nekā četrus miljonus cilvēku.

Filipīnas katru gadu skar vidēji 20 cikloni, izraisot plūdus, zemes nogruvumus un citas katastrofas. Viena no spēcīgākajām vētrām, kas 21.gadsimtā skārusi Filipīnas, bija viesuļvētra “Haiyan” 2013.gada novembrī, kas prasīja vairāk nekā 6300 cilvēku dzīvības.

LA.lv