×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Vai Latvija var cerēt uz olimpiskajām medaļām?
 (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Latvia's flag bearer, ice hockey player Sandis Ozolins leads his national delegation during the Opening Ceremony of the Sochi Winter Olympics at the Fisht Olympic Stadium on February 7, 2014 in Sochi. AFP PHOTO / ANDREJ ISAKOVIC

Ilze Svarena, 
Brocēnu novada iedzīvotāja:
 “Cerēt var vienmēr, bet šoreiz mums ir pat ļoti labas izredzes iegūt medaļas, it īpaši skeletonā un bobslejā. Sports ir mana sirdslieta, un tik liela mēroga sporta spēļu vērošana ir pašsaprotama, ar lielu lepnumu vēroju olimpiādes atklāšanas ceremoniju, kurā Latvijas karogu nesa Sandis Ozoliņš. Hokejs jau kopš bērnības ir mans mīļākais sporta veids, tāpēc visvairāk es pārdzīvošu tieši par mūsu hokejistiem. Lai gan mūsu izlasei būs ļoti spēcīgi pretinieki, latviešu hokejisti mēdz pārsteigt. Noteikti skatīšos arī brāļu Dukuru startu un vairāk vai mazāk arī visus citus sporta veidus, ja vien tie tiks televīzijā atspoguļoti. Man šīs divas nedēļas būs svētki!”

Aldis Druva, 
Jaunjelgavas novada iedzīvotājs:
 “Protams, ka varam cerēt uz medaļām. Skeletonā ļoti reālas izredzes ir iegūt arī olimpisko zeltu. Īpaši daudz laika vērot spēles televīzijā man nebūs, bet aktīvi sekošu līdzi visiem jaunumiem sociālajos tīklos. Šādā veidā var ne tikai momentā iegūt jaunākos rezultātus, bet arī tikt klāt tai informācijai, kas citos medijos parasti paliek noklusēta. Pats spēlēju hokeju, tāpēc ļoti pārdzīvošu par mūsu hokeja izlasi, skeletonistiem Dukuriem un šorttrekistu Roberto Puķīti.”

Elīna Upmane, 
Viļānu novada iedzīvotāja: 
“Ziemas olimpiskās spēles ir vieta un laiks, kur Latvija sevi var pierādīt kā uzvarēt alkstošu un spējīgu valsti. Uz starta mūsējo nebūs daudz, bet ir izredzes pārrasties Latvijā no Sočiem ar medaļām skeletona, bobsleja un biatlona disciplīnās. Vislielākās izredzes, protams, ir brāļiem Dukuriem. Par viņiem arī visciešāk turēšu īkšķus, bet pats Martins ir atzinis, ka Sočos var sagaidīt visādus pārsteigumus, cerēsim, ka tie būs patīkami. Esmu sporta fane un olimpiskajām spēlēm aktīvi sekošu līdzi. Noteikti skatīšos visus hokeja mačus un, lai gan izredzes nav lielas, var priecāties arī par spēli, ne tikai par uzvarām.”

Raitis Ignatjevs, 
Aizkraukles novada iedzīvotājs:
 “Tik lielas izredzes uz medaļām kā šogad mums nav bijušas vēl nekad. Daudzi sportisti veiksmīgi aizvadījuši sezonu un mājās pārveduši dažādus titulus. Ja pratīsim pirms startiem savākties, tad medaļas ir ļoti reālas. Man mājās nav televizora, tāpēc tiešās translācijas neskatīšos. Tomēr aktīvi sekošu līdzi rezultātiem internetā. Visvairāk līdzi jutīšu biatlonistam A. Rastorgujevam, jo viņam ir liels potenciāls, bet var nodrebēt roka. Cerams, ka mūsu labās domas palīdzēs viņam un pārējiem sportistiem.”

Zane Rivoša, 
Madonas novada iedzīvotāja:
 “Negribu mūsējos pārslavēt un sacerēties, bet izredzes uz medaļām ir. Sports tomēr ir neprognozējams, un viena kļūda var izšķirt visu. Ikdienā sportam nesekoju līdzi, tomēr šīs divas nedēļas nesanāks no tā aizbēgt. Tāpēc atliek vien ļauties olimpiskajam garam un just līdzi mūsu sportistiem. Pati ar vislielāko interesi vērošu brāļu Dukuru startu, taču noteikti neizpaliks arī sajūsmas un vilšanās saucieni, skatoties vīra iecienīto hokeju.”

Uzziņa


* Ziemas olimpiskās spēles Sočos norisinās līdz 23. februārim.

* Latviju deviņiem sporta veidos pārstāv 58 sportisti: hokejā (25); kamaniņās (9); bobslejā (9); kalnu slēpošanā (5); distanču slēpošanā (3); skeletonā (3); biatlonā (2); šorttrekā (1); ātrslidošanā (1). 23 Latvijas vienības dalībniekiem šī ir olimpiskā debija.

* Soču ziemas olimpiskajām spēlēm plāno sekot vairāk nekā divas trešdaļas jeb 71% Latvijas iedzīvotāju, liecina ”Viasat”/”Snapshots” veiktā iedzīvotāju aptauja: ļoti aktīvi spēlēm sekos 29%; sportistu startus dažos sporta veidos vēros 24%; 12% sekos tikai Latvijas sportistu sasniegumiem.

* Latvijas iedzīvotāji no olimpisko spēļu sacensību klāsta visvairāk plāno skatīties hokeju (73%) un bobsleju (61%). Vairāk nekā puse iedzīvotāju sekos līdzi skeletonam un biatlonam, attiecīgi 52 un 51%.

* Aktīvāk olimpiskās spēles iecerējuši vērot vīrieši – 77%, lai gan arī vairāk nekā puse sieviešu (66%) jutīs līdzi saviem favorītiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es prognozēju,ka Latvijai būs 2 medaļas.Abas skeletonā.Martins šosezon ir pierādījis sevi,ka viņš to spēj. Tomass arī ir progresējis.

Draugiem Facebook Twitter Google+