Foto-LETA/AFP

Vietām Spānijā +21 grāds, citviet valstī -8 grādi 0

Neparasti augsta gaisa temperatūra fēna ietekmē saglabājas vietām Spānijā un Alpu dienvidu pakājē, vienlaicīgi dažviet Spānijā reģistrēta zemāka gaisa temperatūra kā Latvijā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Fēna – silta kalnu vēja – ietekme visvairāk jūtama Katalonijā, kur Žironas provinces ziemeļaustrumos gaisa temperatūra naktī uz svētdienu, 6.janvāri, vietām nenoslīdēja zemāk par +19 grādiem, un vēl nakts vidū dažviet bija +21 grāds pēc sestdien reģistrētajiem +24,6 grādiem.

Vienlaicīgi citviet Žironas provincē gaisa temperatūra naktī pazeminājās līdz nullei, dažviet Katalonijas apgabalā gaiss atdzisa līdz -4 grādiem, Madrides apkaimē – līdz -6,5 grādiem, bet zemākā gaisa temperatūra Spānijā, -8 grādi, svētdienas rītā reģistrēta Kastīlijas-Lamančas apgabala ziemeļos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sestdien, 5.janvārī, Tičīno kantonā, Šveices dienvidos, gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +22..+23 grādiem. Tostarp Lugāno pilsētā divos dienā pēc vietējā laika bija +22,3 grādi, tādējādi pārspējot iepriekšējo 5.janvāra siltuma rekordu, kas bija +12 grādu 1991.gadā, un tikai nedaudz atpaliekot no visa mēneša rekorda – 2007.gada janvārī reģistrētajiem +23,4 grādiem.

Svētdienas rītā Tičīno kantonā saglabājas līdz +17 grādiem silts laiks, bet tuvējo kalnu virsotnēs ir sals līdz -8 grādiem.

Strauja gaisa sasilšana fēna ietekmē kalnu pakājēs ir bieža parādība, atsevišķos gadījumos gaisa temperatūra stundas laikā var paaugstināties par vairāk nekā 20 grādiem. Fēns ir sauss un silts vējš, kas pūš lejup pa kalna aizvēja nogāzi. Gaiss, kas ir zaudējis mitrumu pretvēja nogāzē, strauji sasilst, nolaižoties pa aizvēja nogāzi.

Fēns, ko dažādās vietās pazīst ar atšķirīgu nosaukumu, Eiropā mēdz rasties ne tikai Alpos un Pirenejos, bet arī citās kalnu grēdās daudzviet Eiropā, tajā skaitā Skandināvijas kalnos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.