×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. septembris, 2013
Drukāt

Vietējā zīmola “Betolli” kreklu ražotāji plāno iekarot ārvalstu tirgus

Foto-LETAFoto-LETA

Vietējā zīmola “Betolli” individuālo kreklu ražotāji no Talsiem plāno attīstīt eksportu un tēmē uz Skandināvijas valstu tirgiem, biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja SIA “Betolli” valdes priekšsēdētāja Līga Krauze.

Ģimenes uzņēmums “Betolli” piedāvā mājaslapu “www.betolli.com”, kurā reģistrētiem lietotājiem ir iespējams izveidot un pasūtīt unikālus, neatkārtojamus sieviešu un vīriešu pletkreklus savai gaumei.

Patlaban mājaslapā pieejams sieviešu un vīriešu pletkreklu konstruktors, taču paralēli tiek strādāts pie bērnu apģērbu konstruktora izveides, kas varētu tikt prezentēts jau šī gada oktobrī. Tāpat tiek kaldināti plāni, lai “Betolli” kreklus varētu pasūtīt arī grūtnieces.

Jautāta par to, vai šis pakalpojums vairāk domāts vietējam tirgum vai ārvalstu tirgum, Krauze atzīmē, lai kā arī gribētos, lai lielākā klientu masa būtu Latvijas tirgū, tomēr reālā situācija ir cita, tādēļ ir sākts darbs pie kreklu veidošanas konstruktoru un visas mājaslapas versijas angļu valodā.

“Mājaslapas versijai angļu valodā nu jau palikuši tikai sīkumi. Tāpēc domāju, ka divu trīs nedēļu laikā mums vajadzētu dabūt visu gatavu,” piebilst Krauze.

Par ārvalstu tirgiem runājot, “Betolli” plāno sākt ar Igauniju, bet vēlāk tēmēt arī uz Skandināvijas valstīm. “Sadarbībā ar Latvijas Investīciju attīstības aģentūru (LIAA) esam saņēmuši kontaktadreses, kur sūtīt mūsu sagatavoto informāciju igauņu valodā. Pamazām mēģināsim tikt pie pasūtījumiem šajā tirgū, bet pēc tam ar LIAA palīdzību virzīsimies uz Skandināvijas valstīm un tad jau arvien tālāk,” stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētāja.

Viņa arī pauž cerību, ka līdz ar mājaslapas angļu valodas versiju par “Betolli” uzzinās vairākās valstīs, tādā gadījumā varētu sākties augšupeja un uzņēmumam izdotos atpelnīt ieguldītos līdzekļus ātrāk nekā divu trīs gadu laikā.

Krauze atklāj, ka ieguldīto investīciju apjoms ir zem 10 000 latu. Šos līdzekļus aizdevuši labi ģimenes draugi.

Runājot par mājaslapā “www.betolli.lv” piedāvāto kreklu veidošanas virtuālo konstruktoru, Krauze stāsta, ka tā tehniskās iespējas ļauj sekot līdzi krekla dizainam un redzēt visas izmaiņas, uzlabojumus un papildinājumus. Pēc tam atliek vien noņemt savus izmērus pēc sniegtajām instrukcijām, jo “Betolli” izgatavos kreklu, ņemot vērā katra klienta izmērus.

Pasūtot “Betolli” kreklu, sākotnēji jāizvēlas sev tīkamākais audums, modelis, apkakle un piedurknes stils. Pēc tam iespējams pašam izvēlēties arī krekla pārējās detaļas, piemēram, aproces, aizdares veidu, pogu un pogcauruma diega krāsu. Tad vēl jāizvēlas monogrammas teksts, kā arī audumi dažādām krekla detaļām, un savs unikālais krekls būs gatavs. Kreklu cenas ir ļoti dažādas, no 38 līdz 56 latiem, stāsta Krauze.

Savukārt, runājot par produktu piegādi, “Betolli” valdes priekšsēdētāja atzīmē, ka tā tiek nodrošināta, izmantojot kurjerpastu – vai nu Latvijas Pasta “Eksprespastu” Baltijas teritorijā, vai arī Latvijas Pastu, nogādājot pasūtījumi uz citu valsti.

“Betolli” ir jauns ģimenes uzņēmums, par kura izveidi ideja radusies, audzinot divus bērnus. Arī zīmola nosaukums radies bērnu vārdu – Elizabete un Olivers – apvienošanas rezultātā, atklāj Talsu uzņēmēja.

Kā liecina “Firmas.lv”, SIA “Betolli” dibināta 2012.gada 15.oktobrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 latu. “Betolli” vienīgā īpašniece ir Krauze.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+