×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

Kādas ir vietējās zobu pastas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kādas ir Latvijā ražotās zobu pastas, salīdzinot ar ārzemju ekvivalentiem? Kā to kvalitāte un cena atšķiras no citām pastām?” 
Egons S. Rīgā

Oriģinālā izpildījumā


Var jau būt, ka agrāk zāle bija zaļāka un saule spožāka, taču pirms daudziem gadiem vietējā ražojuma zobu pastu patiešām bija 
krietni vairāk. Patlaban Latvijā tās izgatavo vienīgi organiskās kosmētikas ražošanas uzņēmums ”Eliēr International”. Tas piedāvā trīs produkcijas līnijas. Divas no tām – BDK Laboratory un ELIĒR – paredzētas plašam patērētāju lokam un uzskatāmas par savulaik no Baldones dūņām ražotās zobu pastas pēctecēm. Savukārt ELIĒR Unique ir ekskluzīva produkcija, kas izceļas ar oriģinālām idejām un to zinātnisko pamatojumu.

BDK Laboratory pasta īpaši piemērota jutīgu zobu kopšanai, jo novērš smaganu asiņošanu, aizsargā mutes dobuma mikrofloru no vīrusiem un baktērijām, kas izraisa smaganu iekaisumus un parodontozi. Tā iedarbojas tonizējoši, atjauno zobu dabisko baltumu un saglabā svaigu elpu visas dienas garumā.

ELIĒR līnijas zobu pastas ECOdent sastāvā ir aktīvā viela peloīda ekstrakts (Peloid Complex), kas aizsargā zobus no kariesa un zobakmens veidošanās, saudzīgi rūpējas par smaganām un nostiprina to struktūru. Zobu pasta nodrošina ilgstošu antibakteriālo efektu, piparmētru aromāts uzlabo un uztur elpas svaigumu visas dienas garumā, savukārt kumelītes ekstrakts sniedz antibakteriālu aizsardzību un novērš iekaisumu. Pasta nesatur fluoru.

Peloīda ekstrakts atrodams arī šīs pašas līnijas zobu pastā BIOdent, bet organiskie komponenti atjauno zobu dabisko baltumu, nodrošina ilgstošu antibakteriālo efektu, uzlabo elpas svaigumu, smiltsērkšķu ekstrakts pasargā no baktēriju veidošanās, mazina iekaisuma procesus un nostiprina smaganas. Sastāvā ir neliels daudzums fluora.

Dārgākas par citām – maksā vairāk nekā 
50 eiro (aptuveni 35 latus) par 100 ml tūbiņu! –
ir ELIĒR Unique līnijas zobu pastas, kam ir nedaudz atšķirīgs sastāvs zobu kopšanai dienā un pirms gulētiešanas. Pastas organiskie komponenti kompleksi iedarbojas un atjauno smaganu struktūru, efektīvi novērš smaganu asiņošanu, nomierina zobu nervu audus, ilgu laiku mazinot to jutīgumu. Novērš arī zobakmens veidošanos, saglabājot dabisko zobu emalju. Savukārt minerāli nostiprina šo emalju, dabiskie antioksidanti aizsargā smaganu struktūru un palēnina zobu nolietošanās un novecošanās procesus. Dienā lietojamā zobu pasta sniedz tonizējošu iedarbību un svaigu elpu visas dienas garumā. Naktij paredzētā zobu pasta papildus rūpējas par smaganu audu atjaunošanu, uzlabo mutes dobuma mikrofloru, mazina dienas laikā gūtos iekaisumus un novērš smaganu asiņošanu.

Speciālista viedoklis


Oriģinālas idejas un to patenti vienmēr maksā dārgāk, tāpēc Peloid Complex saturošās zobu pastas augstā cena ir saprotama. Tā vienmēr ir atkarīga izmantotajām tehnoloģijām un pievienotajām vielām.

Peloīda ekstraktā ir sabalansētas dūņās esošās aktīvās sastāvvielas – aminoskābes, vitamīni, enzīmi, mikroelementi, dabiskie antibiotiķi un antioksidanti. Baldones ārstnieciskās dūņas ir veidojušās pirms tūkstošiem gadu, un pētījumi liecina, ka visi elementi, ko satur augsti organiskas dūņas, ir sastopami arī ādas šūnās. Tāpēc tās viegli atpazīst un pilnībā uzticas harmoniski sabalansētajam peloīda ekstraktam. Dabiskie aktīvie komponenti zināmā mērā ietver informāciju arī par mūsu ģenētisko izcelsmi. Lietojot vietējās dūņas saturošus produktus, notiek informācijas apmaiņa starp dūņu mikroorganismu struktūrām un cilvēka organisma šūnu bioloģiskajām struktūrām. Gluži tāpat kā mūsu organisms ir pieradis pie vietējo produktu garšas un sastāva aktīvo vielu daudzuma.

Veselības centra ”Ģimenes zobārstniecība” zobu higiēniste Elita Zvejniece uzsver, ka dūņu peloīda ekstraktam piemīt īpašības, kas veicina smaganu un mutes gļotādu veselību, un tā sastāvā ir zobiem nepieciešamās minerālvielas. Vienlaikus viņa atgādina, ka vienā tīrīšanas reizē izmantotais pastas daudzums zobu veselību neietekmē. Turklāt uz iepakojuma vienmēr jābūt precīzi norādītam produkta sastāvam, lietošanas kārtībai un drošības pasākumiem, t.i., vai drīkst lietot bērni, cik daudz pastas vajag vienai tīrīšanas 
reizei, utt. – Pieaugušajiem pietiek ar zirņa lieluma zobu pastas daudzumu. Tīrīšanas līdzekli ieteicams pielāgot mutes dobuma un zobu veselības stāvoklim, kā arī ik pa laikam mainīt, – skaidro E. Zvejniece.

Zobu higiēniste atgādina, ka no fluora gan nevajadzētu vairīties, lai arī bieži dzirdēts par tā kaitīgumu. Nelielos daudzumos šī viela nepieciešama katra cilvēka organismam, taču zobiem tā noder ārīgi, tīrot zobus ar pastu. Zinātniski pierādīts, ka pieaugušo zobu pastām jāsatur vismaz 1000 PPM (fluora koncentrācijas apzīmējums), mazu bērnu pastām – 500 PPM fluora. E. Zvejniece iesaka izvairīties no zobu pastām, kuru sastāvā ir nātrija laurilsulfāts. Visas pārējās, tostarp Latvijā ražotās, zobu pastas lietojamas atkarībā no mutes dobuma un zobu stāvokļa, kā arī no maciņa biezuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+