×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Vietējie kokmateriāli specializētā veikalā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“PATA”, viens no lielākajiem mežizstrādes, koksnes loģistikas un kokapstrādes uzņēmumiem Baltijā, nesen Rīgā atvēris savu otro specializēto kokmateriālu veikalu. Pirmais Saldū jau darbojas pusotru gadu.

 

“PATA SIA” valdes loceklis Atis Kalniņš stāsta:

– Ar specializēta veikala palīdzību vēlamies piedāvāt kvalitatīvus Latvijā ražotus kokmateriālus gan profesionāliem būvniekiem, gan ikvienam pircējam mājas vajadzībām. Pašlaik koks kā būvmateriāls diemžēl ir atstāts novārtā. Zināmā mērā arī tādēļ, ka pie mums būvnormatīvos tā izmantošana ir nepamatoti ierobežota.

Veikalā ir iespējams iegādāties jau kokmateriālus ar pievienoto vērtību, proti, šeit tas ir jau apstrādāts gala produkts kā, piemēram, grīdas dēļi, apdares dēļi vai līmētās plātnes. Pirmo veikalu Saldū atvērām pirms pusotra gada. Uzkrātā pieredze ļoti palīdzēja, veidojot otro veikalu. Varu droši apgalvot, ka pircējus ļoti interesē kvalitatīvi vietējie kokmateriāli. Daudzi klienti atzīst, ka šāds veikals ir tieši tas, kā viņiem līdz šim pietrūcis.

Specializētā mazumtirdzniecības veikalā jābūt plašam sortimentam. Mums sarežģītākais ir preces uzglabāšana, jo koks ir dzīvs produkts, tāpēc ļoti svarīgi ir nodrošināt nepieciešamo mikroklimatu.

Piemēram, ziemā gaiss papildus jāmitrina, citādi pārāk sausā vidē koks sāk deformēties.

No Saldus veicam piegādes pa visu Kurzemi. Arī Rīgas veikalā jau bijuši pircēji no tālākiem novadiem Vidzemē un Latgalē. Tādēļ tuvākajos plānos ietilpst veikalu tīkla paplašināšana. Vajadzētu vēl vienu Rīgā, Daugavas otrā krastā, tad pienāktu kārta nākamajiem citos Latvijas reģionos. Tāpat ir doma paplašināties arī ārzemēs – sākumā Lietuvā un Polijā. Vēlamies Eiropā popularizēt Latviju kā kvalitatīvu kokmateriālu ražotāju.

Galvenie veikala klienti ir tie, kam interesē koks. Sākot ar privātmājas īpašnieku, kuram vajag pāris dēlīšu, un beidzot ar būvnieku, kurš grib noskatīt un pasūtīt materiālus lielākos apjomos.

Svarīgi, ka katrs pircējs uz vietas var saņemt profesionālas konsultācijas. Cilvēks nevar zināt atšķirības starp līdzīgiem produktiem, bet tās reizēm ir būtiskas, lai attiecīgais izstrādājums kalpotu ilgi un labi. Konsultanti veikalā cenšas šos jautājumus ar klientu apspriest pēc iespējas precīzāk, lai noskaidrotu, kas tieši ir nepieciešams. Būtiski, lai cilvēks nopērk īsto mantu un pēc tam ir apmierināts. 
PATA1

Veikalā 60 % no piedāvātajām precēm ir “PATA AB SIA” ražotie kokmateriāli, bet pārējās – sadarbības partneru piegādātās. Ir arī papildu sortiments, lai kokmateriālus varētu pilnvērtīgi izmantot. Tie ir dažādi stiprinājumi un skrūves, kā arī vietējā ražojuma beices, pernicas un antiseptiķi. Ideja ir apvienot un piedāvāt visu labāko no tā, ko šajā jomā ražo Latvijā. Veikalā – noliktavā var izvēlēties dažādus kokmateriālus ar kopējo apjomu līdz 500 m3.

Latvijā agrāk bija praktiski neiespējami vienkopus atrast visus nepieciešamos kokmateriālus. Tradicionālajos būvniecības un mājas preču veikalos šis tas ir, bet kaut kā vienmēr pietrūkst – piedāvājums nav gana plašs. Turklāt šādās tirdzniecības vietās kokmateriāli nereti ir sakrauti kaut kur maliņā, nepiemērotos apstākļos, tā zaudējot sākotnējo kvalitāti.

Svarīgi arī, kā preci nogādāt mājās, kā pareizi izkraut un uzglabāt. Koks ir ļoti jutīgs materiāls. To visu izstāsta pārdevēji. Un piedāvā, piemēram, izīrēt piecmetrīgu auto piekabi ar tentu.

Veikala darba laiks sākas pusdeviņos, lai būvnieki jau no paša rīta var iebraukt un iegādāties vai pasūtīt sev nepieciešamo un laikus nogādāt uz objektu. Bet pircēji savām mājas vajadzībām var tur iebraukt pēc darba un mierīgi visu atrast līdz astoņiem vakarā.

Atis Kalniņš piebilst:

– Pavasaris vēl kavējas, un veikalā arī var just, ka īstais pircēju pieplūdums vēl nav sācies. Populārs produkts ir terases dēļi, kas augstspiedienā impregnēti ar aizsarglīdzekli. Tie kalpo vismaz 10 gadus, ja regulāri virskārtas aizsargslāni atjauno ar speciālu aizsarglīdzekli. Siltākam laikam iestājoties, pieprasīti arī apdares dēļi. Ceram, ka sniegs beidzot nokusīs un celtniecības sezona sāksies pilnā sparā.

Aicinām visus sajust kokmateriālu burvību mūsu veikalā!

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jauki, žēl ka pietrūka adreses, kas tagad jāmeklē atsevišķi.

Draugiem Facebook Twitter Google+