×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Vietējie pamatīgi nobažījušies par zirgu likteni Pļaviņu pusē (8)

Ekrānšāviņš no "Bez Tabu" sižeta".Ekrānšāviņš no "Bez Tabu" sižeta".

Vairāki zirgi saimniecībā Pļaviņu novadā dzīvo sniegputenī un lietū, TV3 raidījumam “BEz Tabu” ziņo vietējie iedzīvotāji, kuri baidās, ka dzīvnieki to neizturēs un aizies bojā.

Viņiem blakus atrodas arī stallis, bet piekļuve tam netiekot nodrošināta. Pēc sākotnējās informācijas, zirgi nav reģistrēti Latvijā.

Zirgu aploki ierīkoti Pļaviņu novada Stukmaņu ciema pašā centrā, kur, kā uzskata vietējā iedzīvotāja Veneranda, pensionēta veterinārā feldšere, zirgiem ir par šauru. Daudzi zirgi pakļauti ziemas salam, lietusgāzēm un vējam, jo augu dienu un nakti atrodas zem klajas debess, vēstīja raidījums.

Zirgu saimnieks ir ārzemnieks, kurš pats nav Latvijā. Savukārt zirgu saimnieka pārstāve, kurai uzticēts rūpēties par dzīvniekiem, noraida pārmetumus par apzinātu zirgu atstāšanu likteņa varā. Viņa norāda, ka stallim piekļuve ir nodrošināta visiem rumakiem.

Pārtikas un veterinārais dienests solījis apsekot dzīvniekus un novērtēt, vai nav pārkāptas labturības normas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Veranda rullē.

  2. Atkal kādam skauž!

  3. SKAUDĪBA

  4. veceni pasu vajadzetu paturet sala ara tad zinatu ka tas ir,nevis mocit zirdzinus,bet to arzenmieku pakart aiz vienas vietas.

  5. ja tas ir Pļaviņu zirgs, tad viņš ir ļoti skumīgs

  6. Nu un kas ,ja ferma ciema vidū ,Vācijā tā ir parasta lieta .Ne tikai zirgi ,bet arī govis un pienu pārdod tieši no fermas automātā uz ielas . Paskaties aiz durvīm ,bet tur gotiņas ,no mēslu smakas neviens beigts nekad nebūs .

  7. Mani zirgi arī visu dienu dzīvo ārā. Ja ir nokrišņi, zirgiem uzliek lietus segas. Vecās tantes atceras tos laikus, kad kūtiņām visas šķirbas bāza ciet ar segām, lai tik kūtī neienāk svaigais ziemas gaiss. Bļodās ūdenim bija sasalusi tikai virskārta. Tātad ūdens bija tajā pašā dienā liets. Tādus tantukus varētu likt pie sabiedriskajiem darbiem, lai viņām ir ko darīt, nevis maitāt dzīvi tiem, kas kaut ko dara.

Draugiem Facebook Twitter Google+