×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. decembris, 2015
Drukāt

Vija Beinerte: Mēs esam radīti mīlestībā un mīlestībai (53)

Foto: Tatjana Vlasova ©2013Foto: Tatjana Vlasova ©2013

Karš Ukrainā un Sīrijā, terora akti, bēgļu krīze Eiropā, valdības krīze Latvijā. Naids, agresivitāte, neizpratne, bailes. Kas notiek ar pasauli? Kas notiek ar mums?

Daudzi apgalvo, ka islāms izrādījies stiprāks par kristietību. Bet kur tad ir tā kristietība, kas stātos islāmam pretī? Vai Eiropa vairs grib un spēj identificēties ar kristietību? Un mēs, katrs viens?

Sākšu ar gluži personisku atkāpi. Jo attiecības ar Dievu vienmēr ir personiskas. Kopš agriem gadiem mani nodarbināja jautājums, kas es esmu, no kurienes nāku un kas būs pēc tam. Mūsu ģimenē tika mācīti un, cik nu cilvēka spēkos, arī ievēroti baušļi, sākot no ceturtā. Par pirmajiem trim netika runāts. Un tomēr – es ne vien ticēju, es zināju, ka ir Dievs. Neviens man neko nebija stāstījis, savukārt man nevienam nekas nebija jāpierāda – es to nešaubīgi jutu savā sirdī.

Kad man bija septiņi gadi, kalnos negaisa naktī es piedzīvoju gan nāves bailes, gan arī to, ka tās pēkšņi var pazust. Jo ir spēks, kam nāve nevar kaitēt. Es sajutu, atskārtu, sapratu, ka Dievs ir mīlestība un viss, kas ir radīts, ir radīts mīlestībā un mīlestībai. Mīlestība ir esmes pamata cēlonis un arī tās mērķis. Kad vēlāk izlasīju apustuļa Jāņa liecību “Dievs ir mīlestība”, pēkšņas prieka asaras sāka līt pār manu seju.

Šādas pašas asaras piedzīvoju arī Zagorskas klosterī Rubļova Svētās Trīsvienības priekšā, kad svētgleznas trīs stāvi pēkšņi saplūda vienā mirdzošā, no kura lija varena gaismas straume, kas apņēma mani un piepildīja ar neizteicamu līksmi…

Un tomēr gana ilgu laiku es nemācēju noskaidrot savas attiecības ar Jēzu.

Sirdī jutu – mans ceļš ir kristietība, taču nespēju rast atbildi – kāpēc. Kas atšķir Kristu no Budas, Krišnas vai Muhameda, no citiem skolotājiem un praviešiem? Vai Kristus bija vienkārši labs cilvēks? Bet vienkārši labs cilvēks nevar par sevi teikt “Esmu ceļš, patiesība un dzīvība, man pieder visa vara debesīs un virs zemes.” Vai nu viņš ir melis, vai arī… Jā, vai arī pats Dievs!

Es lasīju Rakstus, gavēju, lūdzu, atkal lasīju… Līdz atklāju, ka visa Vecā Derība runā par to, ka pats Radītājs apvilks miesu un nāks kā cilvēks pie cilvēkiem. Un tad kādā brīdī viss kļuva gaišs kā diena: “Jo mums ir piedzimis Bērns, mums ir dots Dēls, valdība guļ uz Viņa kamiešiem. Viņa vārds ir Brīnišķais padoma Devējs, Varenais Dievs, Mūžīgais Tēvs, Miera Lielskungs” – tā trīssimt gadus pirms Kristus piedzimšanas Svētā gara spēkā raksta pravietis Jesaja. Un tad vēl Jāņa evaņģelijā: “Vārds bija Dievs, Vārds tapa miesa.” Un paša Jēzus liecība: “Es un Tēvs, mēs esam viens, kas redzējis Mani, ir redzējis arī Tēvu.” Kur nu vēl caurspīdīgāk un skaidrāk!

Tajā mirklī viss nostājās savās vietās.

Pirms kāda laika draugu dēls, pusaudzis, man jautāja: ja visu, ko Dievs ir radījis, viņš ir atzinis labu esam, kur un no kurienes tad varētu būt sliktais? Teicu: redzi, nekas pasaulē nav ļauns, izņemot cilvēku, kad tas savu sirdi novērš no Dieva. Un nekas nav briesmīgāks par cilvēku, kas domājas kalpojam Dievam, taču īstenībā kalpo pats savai augstprātībai vai muļķībai.

Kas “Maksimas” traģēdijā bija vainīgs, zina Dievs un paši, kas to izdarīja. Tā bija masu slepkavība, kaut arī neviens nebija gribējis tīši nogalināt. Tie, kas sarīkoja slaktiņu Parīzē, darīja to apzināti, turklāt bija pārliecināti, ka veic Dievam tīkamu darbu. Taču ne vieni, ne otri nezināja ne īsti to, kas viņi paši ir, nedz to, kas ir Dievs.

Cilvēks, būdams ļauns, pat nenojauš, ka ir ļauns. Un Dievu viņš nevis meklē, bet veido (ja vispār) pēc sava prāta un patikšanas.

Pirms dažām dienām Maskavā notika “ticīgo” gājiens ar Staļina ikonu. Masu slepkava tajā attēlots kā svētais. Piemaskavas pilsētiņā Butovā tiek atklāta baznīca, kur īpaši tiks aizlūgts par čekistiem. Bet vakar Krievijas sociālos tīklus satricināja šausmu kliedziens par saspridzinātu lāču māti. Vrangeļa salas polārās stacijas pavārs pieradinātai lāču mātei, kas nākusi pie viņa kopā ar mazuli, iebarojis ēdienā ieslēptu spridzekli. Tāpat vien. Lai izklaidētos, vērojot dzīvnieka agoniju. Mans draugs žurnālists Aiders Muždabajevs, krimas tatārs, kas no Krievijas emigrējis uz Ukrainu, jautā: “Kāpēc Krievijas pilsoņi pēkšņi tā satraukušies? Viņi taču nesatraucas par saspridzināto Doņecku un Luhansku, par saplosītiem likteņiem, par tūkstošiem mirušu cilvēku, kas bija dzīvi, pirms tur ienāca “krievu pasaules” tanki un “gradi”. Viņi nesatraucas, kad krievu bumbas Sīrijā šķaida civiliedzīvotājus. Viņiem tas šķiet vareni, tās esot mācības. Tad kāpēc tā jāsatraucas, ja kāds gribējis paņirgt par dzīvnieka mokām? Humānisms? Sirdsapziņa?”

Jā. Kas tad ir sirdsapziņa, ja ne Dieva balss cilvēkā? Tā klusā balss, kas mums uzticami atklāj, kas ir labs un kas ļauns. Tā nekliedz, tā nepavēl, tikai aicina, ja esi gatavs tai sekot. Un pazūd, ja to nevēlas dzirdēt. Bet vai tas nozīmē, ka Dievs būtu no cilvēka novērsies? Nē. Cilvēks pats ir novērsies no Dieva.

Tāpēc nebrīnīsimies par pasauli, kādā dzīvojam. Mans draugs mācītājs Ingmars Zemzaris reiz sarunā teica: “Kristus piedzima ziemā un naktī – pasaulē, kas ir auksta kā mūsu sirdis un tumša kā mūsu neticība.”

Vai kas ir mainījies pa šiem divtūkstoš gadiem? Jautāts, uz ko varam cerēt, viņš toreiz, pirms gadiem septiņiem, atbildēja (daži personāži mainās, bet būtība paliek): “Cerība? Es pat lāgā nezinu, uz ko mēs varam cerēt kā tauta, kas savas dienas sāk nevis ar tēvreizi, bet ar bē bē brokastīm. Un no kurienes mums vēl drosme cerēt? Pēdējos gadus nekas mūs tik ļoti nav pievīlis kā mūsu cerības. Neba Dievs mūs ir pievīlis. Ir pēdējais laiks saukt īstā vārdā tos, kas mūs ir pievīluši: pat ne Šķēle vai Kalvītis, bet gan Mamons, Erots, Fortūna, Bakhs, Lucifers – šie mūžsenie blēži, kuriem mēs esam ticējuši un kalpojuši.

Es tomēr smeļos cerību Bībelē, kur Kungs apsola saudzēt visu Sodomu, ja atradīs tanī kaut desmit taisnu cilvēku. Vai Latvijā vēl ir desmit taisnie? Uz desmit taisnajiem es ceru vairāk nekā uz valdību. Vai katrs no mums vēl var paspēt kļūt par vienu no desmit taisnajiem? Varbūt; bet tikai Kristus taisnībā, jo savas taisnības mums vairs nevaid. Mums atlikusi tikai paštaisnība.”
*
Vēl tikai īss brīdis – un eņģeļi dziedās par klusu nakti un Bētlemes zvaigzni, mēs sanāksim kopā, lai iepriecētu viens otru ar vēlējumiem, dāvaniņām un labām domām. Un varbūt šonakt labāk runāsim un domāsim nevis par valdību, nodokļiem, cenām, krīzi, bēgļiem un karu, bet par brīnumu – par to, ka Dievs apvilka miesu un tapa cilvēks, viens no mums, lai mēs spētu ieraudzīt, iepazīt un iemīlēt Viņu. Un caur Viņu arī tos, kas mums līdzās. Un tad arī sevi pašu kā Viņa līdzību. Šādā, nevis apgrieztā secībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Kristietība un izlams ir vieni un tie paši Tuvo Austrumu murgi. Talāk par pāris rindām nemaz nelasu…
  Mēs esam Eiropieši un visi tuvo austrumu vardarbības pilnie svešādie murgojumi ar svešvardiem bij jāsuta pa gaisu Eiropai jau sen. Tad ta nebūtu nonākusi sādā konglikta – kad 2 murgu apsēstas Tuvo austrumu kopienas nesadzīvo un mums luk tajā jaiesaistas vienā no pusem..
  Brrr….. preteklības….

  • No visiem Tuvo Austrumu tarakaniem Eiropai bija un ir jaatrkatas kā no slimas sergas.
   Un Kristietība nav izņēmums.
   Jālieto ir savs nevis jaļauj invaderiem šeit ievazat savas agresīvās reliģijas.

 2. Man ir tuva radiniece,kura katru nedelas nogali ar vienu roku tur glaziti un ar otru met krustu. Pat nezinu ko domat? Man ir nepienemama tada divkosiba,kura musu laikos valda gan dievnamos,gan arpus tiem.

 3. Paldies par patiesajiem vārdiem! Diemžēl uz jautājumiem “Kas notiek ar pasauli?”, “Kas notiek ar mums?” atbildēt ir vieglāk nekā pārmainīt pasauli, lai tā vairs nebūtu. Kāpēc cilvēki kļūst ļauni? Tāpēc, ka tā ir vienkāršāk dzīvot. Katrā cilvēkā ir daļiņa augstprātības, uzskats, ka tu esi pārāks par citiem. Nostājoties Spēka “Tumšajā pusē” (atvainojos, ka ņemu līdzību no “Zvaigžņu kariem”), cilvēks paceļ sevi pāri citiem, pret kuriem var izturēties kā pret zemākiem radījumiem, tāpēc var darīt ar tiem, ko grib. Ja izvēlies palikt “Gaišajā pusē”, tev augstprātība sevī ir jāuzvar: “Esmu tāds pats kā citi, visi cilvēki ir pelnījuši cieņu”. Tas ir neiedomājami grūti. To sauc par “bezkaislību”. Daudz vieglāk ir kļūt ļaunam un savu dzīvi veidot, nerēķinoties ar tiem, ko tu samin, augšup ejot. Tieši tāpēc arī dzīve ir tāda, kāda tā ir. Diemžēl to nevar mainīt ar likumiem, pat ar Dieva baušļiem, no ārpuses. Ja cilvēki domātu, kādas sekas ir tam, ko viņi dara… Taču vieglāk ir nedomāt. Tāpēc ļaudīm tā patīk dzīvot diktatūrā, te arī iemesls, kāpēc Krievijā Putins jau ir dzīvs dievs, tāpat kā savulaik Staļins, Hitlers, Mao un Co. Tur nav jādomā pašiem. Vienīgā izeja – ieaudzināt savos bērnos spēju domāt! Likt saprast, ka kļūt ļaunam ir ļoti viegli, taču tas laimīgu tevi nedarīs. Ļauns cilvēks ir vientuļš, jo pat viņa līdzgaitnieki saprot, ka būt viņam blakus nozīmē – dzīvības briesmas.

 4. protams ka 5 miljoni asv ebreju nosaka ari visu POLITIKU UN LOBE IZRAELAS INTRESES/ bet beinertes nekompetence rakstit par visu tik primitivi / lau liecina par mazvertibas kompleksu un lidzinas l. langas- lianas boksas regularam aktivitatem

 5. Attiecibas ar kristiesu dieva maska ieterpto satanu, ko iekarotaji ar varu uzspieda tautam, lai paklautu to kungam, var but tikai zombesanas un smadzenu skalosanas rezultata, bez ka sanaktu pilnigs chushss. Pie tam piemerotam uz gara vajiem, ar pratina klatbutni neapgrutinatiem, pilnigi amoraliem kangariem, kas gatavi klanities jebkuram ienaidnieka elkam, ja tik saldi pasola un kartigi pamelo.
  Tiesi tadi ir ari ar galvu slimie komunistiem sekotaji, tagad putleristi, ka zudusi saikne gan ar realitati, gan jebkadu veselo sapratu, kaut vai tapec, ka jebkuri savu dievu uzspiedeji rikojas tikai un vienigi savas intereses un parasti, lai paklautu un izmantotu apkraptos nejegas.

 6. Vienā paņēmienā satracināt Kremļa troļļus, sačervēlējušas zilzeķes un karojošos ateistus! Tad jau būs trāpījusi tiem visiem uz varžacīm:)

 7. attiecibas saj sievietei ar viru vai draugu ir personiskas ta ka dievs ir viriets tad saproti savu dzivi saja pasaule nefantaze augstos tonos viss ir tik reali visiem sas zemes mirstigajiem…..lv…..

 8. Šie komentāri – lamas, naids un neiecietība no ateistu puses lieliski apliecina un pierāda, kāpēc pasaulē ir vajadzīga reliģija. Jo pārāk daudz cilvēkos ir neiecietības un naida, kas viņus pretstata vienu otram un tas viss tikai ārda un degradē pašu cilvēku sabiedrību. Ateists nekad savās personīgās problēmās nevainos sevi – nekad nerunās par sevis garīgu pilnveidošanu, vienmēr viņam būs vainīgi citi cilvēki un ārējie apstākļi. Pat ja šis otrs cilvēks viņam neko neiebilst, vienalga viņš mēģinās uztiept savu viedokli, kā vienīgo pareizo un centīsies tevi pamācīt ( vai nolamāt, kā komentāros) – tu taču tici māņiem, tu gaidi mesiju, tu esi muļķis, bet es, lūk, tas gudrais un pareizais! Bet vai tad ticēšana “zinātniskajam” komunismam nebija tādi paši māņi? Un šīs perversās novirzes cilvēku psihē var mazināt tikai ar mīlestību, pacietību, labu vārdu un līdzcietīgu attieksmi, ko reliģija arī cenšas darīt.

 9. Paldies autorei! Komentāru murgā nepiedalos. Soli Deo gloria!

 10. Beinerte te, beinerte tur , tur un tā tālāk. Daudz mums ir beineršu. Katrai beinertei savs beinerējums, citai daiļāks, citai sausāks. Bet vai beinertes ir vainojamas, ka viņas tā beinerē? Tā teikt ķilavu bundzā arī ananāss garšo kā ķilava.
  Bet vispār tā lieta ir ļoti vienkārša, nu ticiet, mīļie, kam gribat, bet ticiet SAVAM DIEVAM, ne svešam un pavisam glupi, ja cilvēks tic svešam Dievam, kurš šo ticētāju ir apsolījis savai “izredzētajai” tautai palēnām iznīdēt. Tikai citāts no Bībeles:
  Mozus piektā grāmata,”7.nod.5. Ar tautām, kuru zemēs jūs ienāksiet, jums jārīkojas tā: izpostiet viņu altārus, viņu elku zīmes nolauziet, nocērtiet viņu elku stabus, bet viņu elku tēlus sadedziniet (iznīciniet viņu vērtības).
  7.nod. 16. Un tu aprīsi visas tautas, ko tas Kungs, tavs Dievs tev nodos, tava acs lai viņas nežēlo.
  7. nod. 22. Un tas Kungs, tavs Dievs lēnām un pamazām izskaudīs tās tautas tavu acu priekšā: tu jau arī nevari tās strauji izdeldēt, lai pie tevis nesavairojas pārāk daudz plēsīgu zvēru.”

 11. Tā vien liekas, ka Beinertes kundze “ienirst” arvien dziļāk politikā, kur maza sapratne no visas tās jezgas, kas notiek AP un AR mums!!! Tāpat par Dievu! Šīs divas tēmas ir ļoti individuālas un personiskas!?? Tur NEVAJAG JAUKTIES!!! Šos jautājumus var brīvi pārrunāt savā ģimenē, bet NEVAJAG JAUKT IEKŠĀ SABIEDRĪBU( un pasarg Dievs!) vēl mācīt to!!! Šīs tēmas ir ĻOTI SLIDENAS un daudzšķautņainas ….

 12. Kristietība ir filozofisks virziens jeb ideja, kas uzskata, ka pasauli un cilvēku radījis Dievs. Pasaulē ir
  1,5 līdz 2 miljardi cilvēku, kam ir šādi uzskati, jo viņi tic šai idejai. Centrālais tēls šai reliģijai ir Jēzus
  Kristus – Dieva dēls kā Dieva iemiesojums zemes virsū, reāla fiziska persona, kas dzīvojusi vairāk nekā 2 tūkstoši gadu atpakaļ. Tur nav nekā mistiska, kā te gvelž ateisti, jo Jēzus ir reāla vēsturiska persona. Kristietībā cilvēki tiek aicināti sekot Jēzus rīcībai, uzvedības normām(10 baušļi) un attieksmei pret lietām un citiem cilvēkiem (mīlēt vienam otru un Dievu). Lai cilvēks savā Zemes dzīvē, īpaši attieksmē pret citiem cilvēkiem mainītos,mazāk darītu ļaunu un vairāk darītu labu. Tāpēc var tikai apbrīnot dažu ateistu uzbrūkošo un ņirdzīgo toni komentāros! Acīmredzot, viņi ir tie paši vilki, tikai tērpušies jēra ādā, pilni naida un neiecietības pret citiem uzskatiem, citu viedokli, kas ir demokrātijas pamatā, pretendējot vienīgi uz savu absolūto patiesību, kuras nemaz nav. Viņi paši neapzinās, ka ar šādu rīcību viņi arī rada un sekmē ļaunumu pasaulē.

  • Kā jebkurš var skaidri redzēt, arī šodien, tā patās, kā pirms tūkstots gadiem pasaule ir sašķēlusies Dieva pēc – ne jau ateisti to ir sašķēluši. Nevienu sabiedrību nav sašķēlis jautājums vai pieņem viņs kvantu teoriju vai nepieņem. Dievs nevis apvieno bet šķeļ. Tie lielie garīdznieki paši gan nevēlās gaidīt kāmēr tiks paradīzē, viņi grib visu un šodien. Un tāpēc, ka visiem visa nepietiek arī jāpūš migla baznīcās un citās dievkalpošanas vietās lai apmierinātu vientiešus.

 13. Komisārs Reksis > Kirlai Atbildēt

  Jūs rakstāt – BRIVS IR ATEISTS…
  Nu tā jau gluži nesanāk, jo ko gan viņš noliedz, ja ne Dievu? Tad jau tomēr Dievs ir, jo citādi nebūtu jēgas būt par ateistu… 😀

 14. šoreiz beinarte nekļūdās, jo jūdaisms tiešam ir izkurtējis sātanisms.

 15. Vispirms iemācies aritmētiku un tad raksti komentārus: tev 300 miljoni pēdējā komentārā pārvērtušies par 30 miljoniem! Būs mazāk melu, būs mazāk arī kļūdu!

  • Paldies! Redzams, ka trūkst pēdējās nulles. Ja pēdējā kopā trūkst viena “0”, tad tā ir drukas kļūda nevis meli. Meli ir tas ka Mirjama pēc Jošua piedzemdēšanas bija arvien ” nevainīga”. Meli ir par Mirjamas un Jošua miesiskā augšāmcelšanās. Tā radās pēc mesianistu balsošanas, kuru piespieda noturēt Konstantīns Lielais. Bija arī “pret” balsis. Tātad politisks lēmums. Tā arī jāsaka, ka pārstāvat politisku mesianistu kliķi, asinskāru un bandītisku.

 16. Dievs esam mēs paši. Reliģija ir “opijs tautai”, ko ļoti labi pierāda islāma sludinātāji – slepkavas, bendes. To pierāda arī tas – kura tauta ir visticīgākā, tā ir visnabadzīgākā un apmātākā.

 17. visa religijas vesture LIECINA PAR VARDARBIBU- pirmkart GARIGU un tad ar zobenu ////// maciba ka paklaut TAUTAS / LAI CILVEKI IR KALPI UN VERGI//////– BRIVS IR ATEISTS

 18. Homo sapiens, izmantojot cilvēku neinformētību, mēģina maldināt sabiedrību. Komunisms stabīli ir pirmajā vietā pasaulē cilvēku slepkavošanā pasaules vēsturē. Tieši ateisti un marksisti, kas faktiski ir dvīņu brāļi, savā īsajā vēsturē( nepilnā gadsimtā) ir nobendējuši vairāk nekā 100 miljonus cilvēku (no EPPA rezolūcijas). Jo marksisma pamatā ir vardarbība: cilvēki sabiedrībā tiek sadalīti šķirās, kur ekonomiski aktīvākā daļa tiek pasludināta par tautas ienaidniekiem un iznīcināta. Tavi nosauktie skaitļi par mesiānismu ir klaji meli, jo reliģiju pamatā ir mīlestība, nevis vardarbība. Cilvēki-radikāļi, fanātiķi un viņu grupas vienmēr bijušas, arī kristīgajā pasaulē. Tāpat kā šodien, kad nelietīgi tiek izmantots Allaha vārds un zem šīs islama ticīgo maskas tiek slepkavoti cilvēki. Bet tas jau nenozīmē, ka pie tā vainīga reliģija, jo tā uz slepkavībām nevienu neaicina. Tā ka mazāk vajag melot, ateist!

  • Ja Jūs sakat, ka mesianisti tos 300 000 00 nogalināja mīlestībā uz mesiju, tad pats esat gatavs izplatīt to mīlestību?

 19. Komunisti tev pamatīgi izskalojuši smadzenes, tāpēc arī esi ateists, jo pielūdz nevis garīgas vērtības-Dievu, bet gan desu un citas materiālas lietas. Neviens tev neko neuzspiež, bet tu gan mēģini te reklamēt savu dievu – Ļeņinu, kura reliģijas (marksisma-ļeņinisma) apmuļķoti cilvēki ir noslepkavojuši pasaulē miljoniem nevainīgu cilvēku.

  • 300 000 000 noslepkavoto nelaimīgo mesianisma izplatīšanas gaitā. Komu isti ar iespēto 100 gados ir tālu iepakaļ.
   Mesianisms ir murgi,vienas tautas izredzētī bas murgi. Komunisms ir tās pašas tautas kārtējie murgi. Ak atpestī mūs no ļauna,ak

  • 300 000 000 noslepkavoto nelaimīgo mesianisma izplatīšanas gaitā. Komu isti ar iespēto 100 gados ir tālu iepakaļ.
   Mesianisms ir murgi,vienas tautas izredzētī bas murgi. Komunisms ir tās pašas tautas kārtējie murgi. Ak atpestī mūs no ļauna, ak mana tauta!

 20. Jāpiekrīt vien Ļeņina rakstītajam,ka reliģija ir opijs tautai… Ir 21.gadsimts-nav akmens laikmets,cilvēki pārsvarā izglītoti,bet joprojam pūlas viņiem praktiski uzbāzt ticību izdomātam Dievam vai citam pravietim…Esu pensionārs un ateists ! Pasaciņas neklausos !

 21. LIEKULE VIENMER UN VISA/// TUKSMULDETAJA

 22. ATIECIBAS VAR BUT TIKAI AR REALU CILVEKU / DIEVS LAI NU PALIEK KA PASAKU TELS

 23. Grābstās kā pa ķešu! Latvieši netiek radīti mīlestībā, bet aprēķinā. Un rēķins ir gauži žēlīgs. Mūsu sievietes izvēlas vidēji dzemdēt 1,3 bērnus. Vajag 3 katrai veselai sievietei. Skaidrs, ka mūsu dāmām galviņas strādā kā dators. Aprēķinājušas, ka vairāki bērni traucēs izpriecas, tukšas karjeras un traukties uz kūrortiem pie anonīmiem drāzējiem.
  Tautu iznīcināt nav spējis gadsimtu garumā neviens okupants. Tā ir saglabājusi savu vietu uz zemes. Jo agrākās sievietes radīja bērnus mīlestībā, bet tagad kalkulējot. Pēc vispusīgas rēķināšanas rodas 1,3 bērns. Tāds stāvoklis radies ne bez ārējo spēku virzītas darbības. Mūsu bērni dzimst aprēķinā, nevis mīlestībā! Sagrozītu smadzeņu kalkulācijā. Rezultāts ir tautas nenovēršama bojāeja, ko paveikušas sievietes. Nedzemdējot bērnus mīlestībā, bet trulā aprēķinā, tiek paveikts genocīda noziegums.
  Nelīdzēs okupantu ideoloģijas varas noturēšanai, kas apmauj ļaudis neiedomājamos murgos! Tikai tīra mīlestība, brīva no murgiem un savtīguma, mūs var glābt!

 24. Pretīga liekulība kopā ar meliem, tumsonību, apmātību. Kā komjauniešu sapulcē.

 25. Kurā teikumā VIJAS kundze sēj naidu un nepatiku, tu aprobežotais prātā? Tu nevari samierināties, ka
  tavi uzskati un pasaules redzējums nesakrīt ar viņas uzskatiem, bet tas jau nenozīmē, ka tu esi pārāks par viņu un vari atļauties citus uzskatus necienīt un viņus nolamāt. Gluži otrādi, ar savu pateikto domu
  tu esi garīguma ziņā pakāpi zemāks par Viju. Tu tāpat kā Putins visur meklē ienaidniekus, arī Ukrainā,
  jautādams vai Ukrainā tauta pati veica apvērsumu? Laikam jau pārāk daudz esi saskatījies Krievijas
  propagandu. Visi tev nabagam dara pāri: ASV, ES, pat Dievs, tikai tu vienīgais esi taisns kā zirga loks un patiess kā Zālamans. Ar tādiem uzskatiem nevis raksta autore, bet tu te esi īstais nepatikas un naida sējējs.

 26. Paldies, labs, skaidri formulēts raksts.

 27. Ja Jūs, Vija, šausminieties par ļaunumu, kas notiek(?) vai nāk no Krievijas, tad kāpēc Jūs neredzat ļaunumu, kas nāk no ASV un ES? Vai Ukrainā patiešām pati tauta veica apvērsumu? Un Jūs tam patiešām ticat? Vai patiešām pie tā, kas notika un notiek Ukrainā, ir vainīga Krievija un tikai? Kāpēc Jūs runājat par vieniem, bet klusējat par otriem? Vai Ukraina, kas nu jau otro gadu ir neatkarīga{(?), zeļ un plaukst? Kā var ticēt Dievam, bet neredzēt pasauli, kurā arī mēs, latvieši, dzīvojam un kurai Latvija ir pieslējusies? Vai tā ir taisnīga un latviešu tautas izaugsmei palīdzoša jeb tomēr latviešus iznīcinoša? Un ko līdz atsevišķu cilvēku ticība Dievam, ja patiesā sabiedrības ticība ir vērsta uz naudu? Vai arī to Jūs neredzat? Diemžēl jāpievienojas to atsevišķo “norieto” komentētāju viedoklim, ka Jūsu rakstiņš nav pārdomu, piedošanas vai ziemassvētku atklāsmes rezultāts, bet naida un nepatikas sējējs. Novēlu Jums turpināt meklēt savu ceļu pie Dieva un varbūt citos ziemassvētkos Jums būs daudz vairāk ko teikt latviešiem.

  • Esat gan jūs, Gunti, dīvains cilvēks – ja raksta autore nenorej Ameriku un ES, tad viņa ir “sliktais” , kaut arī visa Eiropa nosoda tieši Krievijas agresiju . Un tādi kremļa polītikas atbalstītāji kā jūs, Ģunča, ir nospiedošā mazākumā. Varbūt arī pie Baltijas okupācijas 1940. gadā vainojama Amerika ?

 28. Var jau redzēt tikai cilvēka ārējo veidolu ( skaista vai erotiska sieviete) un nesaskatīt viņa garīgo būtību. Šī sieviete ir ne tikai fiziski, bet arī garīgi skaists cilvēks. Viņas domas un izteiktie vārdi par to liecina. Un uz to ir jātiecas arī pārējiem, tad pasaulē būs mazāk ļaunuma. Un mazāk būs naida, sekluma un ņirdzīgu piezīmju komentāros. Paldies autorei par rakstu!

 29. Kāpēc tik erotiska autores bilde pie tāda sprediķa?

 30. Kas gan latvietei liek ņemties ap jūdu dievībām?

 31. Skaista sieviete.

 32. Tik erotiskai un sexīgai sievietei nevajag ”grābstīties” ap ”kaut kādu žīdu pasaku dievu”, kas nekad nav bijis! Liekas gan, ka pati ”erote” to zin, vai ne? He he

 33. Дьявол прячется в деталях! Вот так и эта сексуальная чертовка выплеснула эфир очередную порцию яда и ненависти, да ещё в канун рождества и прикрываясь словами о любви. Бог тебе судья, дамочка. Но пусть всё «это» вернётся к тебе в стократном размере! Живи и радуйся теперь….

 34. Paldies, Vija! Tev padevies teicams SPREDIĶIS, to lasot, daudziem vajadzētu BEIDZOT aizdomāties “Kas es esmu?”!
  Gods Dievam augstībā, miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.
  Lai Tev un Taviem mīļajiem svētīgi Ziemassvētki!
  Arī mums visiem!
  Un jo īpaši tiem, kuri tik tiešām atskārta, par ko Tu esi uzrakstījusi!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+