×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Vija Beinerte: Kremļa marionešu farss un akcija #FreeSavchenko (20)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA
Pievienojies!

Biedrība "Latvijas Ukraiņu kongress" aicina pievienoties starptautiskai akcijai #FreeSavchenko. Atbalsta akcija Rīgā notiks 21. un 22. martā no pulksten 10 līdz 10.30 Antonijas ielā pretī Krievijas vēstniecībai.

Ukrainas Bruņoto spēku virsniece, vienīgā sieviete pilote Ukrainas armijā, patlaban arī Ukrainas Parlamenta deputāte un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas delegāte Nadežda Savčenko tiek turēta ieslodzījumā Krievijā kopš 2014. gada jūnija.

Sākumā viņai tika inkriminēta divu Krievijas žurnālistu nāve un nelegāla Krievijas robežas šķērsošana, tagad – kā man tikko paskaidroja viens no viņas advokātiem Ilja Novikovs – Nadeždu joprojām apsūdz žurnālistu nāvē, taču izmeklēšana atteikusies no idejas, ka apšaudes laikā viņa būtu zinājusi, ka tie ir žurnālisti. Savčenko vainu abu Krievijas pilsoņu nāvē noliedz. Aizstāvība iesniegusi pierādījumus, ka Nadežda tikusi sagūstīta pirms abu žurnālistu bojāejas. Starptautiskās organizācijas atzinušas viņu par karagūstekni. Krievijas prokuratūra prasa piespriest viņai 23 gadu cietumsodu. Spriedums tiks pasludināts Krievijas Federācijas Doņeckas pilsētas tiesā 21. un 22. martā.

Gadu un astoņus mēnešus ir ildzis šis tiesas process, tomēr vēl arvien paliek neatbildēti jautājumi. Nadežda Savčenko ir darbojusies saskaņā ar Ukrainas Konstitūciju, karavīra zvērestu un Valsts Prezidenta rīkojumu. Viņai bija likumīgas tiesības piedalīties cīņās pret nelegāliem bruņotiem formējumiem, kas apdraud Ukrainas teritoriālo veselumu. Kādēļ tiesa tiek spriesta Krievijā?

Ja cilvēkus, pret kuriem cīnījās Savčenko, Krievija atzīst par savējiem, tā nedrīkst tiesāt pretinieku par piedalīšanos karā – to nosaka Ženēvas konvencija. Ja Krievija šos cilvēkus neatzīst par savējiem, tātad viņi ir teroristi. Nedrīkst tiesāt kareivi par cīņu pret teroristiem. Vēl jāpiebilst, ka pašnoteikšanās tiesības paredz mierīgu, konstitucionālu risinājumu. Kolīdz kāds pašnoteikšanās tiesību vārdā ņem rokās ieroci, viņš no pašnoteikšanās ideju likumīga paudēja pārvēršas par teroristu.

Aizstāvība iesniegusi pierādījumus, ka Savčenko tika saņemta gūstā pulksten 10.46, tas ir,  stundu pirms krievu žurnālistu Vološina un Korneļuka bojāejas. To apliecina abu viņas mobilo telefonu zvanu izdrukas, kā arī ekspertu izanalizēts saules un ēnu izvietojums videoierakstā, kas veikts Savčenko sagūstīšanas brīdī. Arī versija, ka mīnmetēju uguns tika īpaši mērķēta uz žurnālistiem, neiztur kritiku, jo Vološinam un Korneļukam nebija ķiveru ar marķējumu “Prese” – viņi gāja bojā apšaudes laikā kopā ar kaujiniekiem.

Eiropas Parlamenta deputāti ir izveidojuši “Savčenko sarakstu”, kur Putins minēts kā pirmais. ASV valsts sekretārs Kerijs un viceprezidents Baidens paziņojuši, ka ASV neatzīst Savčenko prāvu par Krievijas iekšēju lietu un pieprasa nekavējoties viņu atbrīvot bez jebkādiem noteikumiem. Četri no pieciem ASV prezidenta kandidātiem – Kruss, Kesičs, Klintone un Senderss – izteikuši atbalstu Savčenko. Arī ASV prezidents Obama telefonsarunā aicinājis Putinu atbrīvot Ukrainas parlamenta deputāti. Senators Džons Makkeins, Senāta Bruņoto spēku komitejas priekšsēdis, vērsies pie Senāta ar ziņojumu: Nadežda Savčenko tiek nelikumīgi turēta apcietinājumā Krievijā un tiesāta uz safabricētas apsūdzības pamata.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Latvietis 19. marts, 2016 14:26
  Atbildēt

  Beinerte turpina Savčenko tēmu. Paldies par to! Savčenko ir simbols ukraiņu brīvības cīnītāju pretestībai pret krievu ekspansiju. Mums viņa jāatbalsta, jo viņa cīnās arī par mums. Bet krievu troļļus, kas šeit pieslēgušies un tēlo komentētājus – mēslainē!

  Viss pareizi, bet kremlinu stulbības ne es, ne visi mūsējie nemaz tālāk nelasa, kā top saprotams rus verga mērķis, bet ja vēl kas kirilicā, tad vispār ignorē un pārlecam uz nākam,bet tā jau sen visi dara

 2. Tas tomēr ir brīnumaini, kā kremļaboti spēj aizpildīt jebkuru ēteru, kur tiek runāts par rašistu noziegumiem.

 3. Beinerte turpina Savčenko tēmu. Paldies par to! Savčenko ir simbols ukraiņu brīvības cīnītāju pretestībai pret krievu ekspansiju. Mums viņa jāatbalsta, jo viņa cīnās arī par mums. Bet krievu troļļus, kas šeit pieslēgušies un tēlo komentētājus – mēslainē!

 4. Galvenā Savčenko lietas problēma ir nesakritība starp augsto politisko līmeni, kādā šis process ir pacēlies, un falsifikatoru zemo intelektuālo līmeni.

 5. Ļoti skumjš raksts. Raksts, kā rekviēms analītiskajai žurnālistikai, kā rekviēms patiesībai. Režisore, kura tiešām bija savdabīga, lieliska režisore, pelna iztiku ar pasūtījuma rakstiem. Pat, ja tā ir viņas pārliecība, arī viņai būtu vērtīgi iepazīties ar faktoloģisko materiālu, ne tikai ar propagandas pelavām.

  • Fakti par sagūstīšanu pirms žurnālistu nāves, fakti par vardarbīgu izvešanu no valsts, fakti par “baķušku”, kas samelojies. Ko liec pretī?

 6. Pasūtījuma raksts, pilns ar muļķībām un melīgiem apgalvojumiem!
  Lai gan, šeit autorei izdevies spožs Maidana antikonsticionālā apvērsuma raksturojums:
  Citāts no raksta:
  ….Nedrīkst tiesāt kareivi par cīņu pret teroristiem. Vēl jāpiebilst, ka pašnoteikšanās tiesības paredz mierīgu, konstitucionālu risinājumu. Kolīdz kāds pašnoteikšanās tiesību vārdā ņem rokās ieroci, viņš no pašnoteikšanās ideju likumīga paudēja pārvēršas par teroristu.

 7. Pēc advokāta Iļjas Novikova aplēsēm Savčenko lietas sakarā jau ir ap 30 aizdomāts turēto – tiesnesis, izmeklētāji, viltus liecību sniedzēji.

 8. ebreju ukrainas mafija- un beinerte ka savejo advokate///

 9. Free Savchenko! 18. marts, 2016 19:46
  Atbildēt

  Tie, kas sagūstīja Savčenko un izveda viņu no Ukrainas, ir cilvēka nolaupītāji – tātad kriminālnoziedznieki. Lai slēptu šo faktu, nolaupītāji paši ierosinājuši lietu pret Savčenko.

 10. zviedreļu un žīdeļu augļotāji kas izzog Baltiju, tiešam pelna bargu sodu .

 11. #FreeSavchenko

 12. kurs bija tas nelietīgais pārmijnieks,kas Beinerti no mazliet arhaiskja Vampa lomas atkal ievirzīja dumību melšanā?!!!

 13. Tie, kas sagūstīja Savčenko un izveda viņu no Ukrainas, ir cilvēka nolaupītāji – tātad kriminālnoziedznieki. Lai slēptu šo faktu, nolaupītāji paši ierosinājuši lietu pret Savčenko.

 14. nu gan vatņikiem mutes būs ciet !

 15. Pūķins Krievu impērijā rīkojas tāpat kā Kims Džonguns Ziemeļkorejā. Abi mazi un riebīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+