×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2015
Drukāt

Vija Beinerte: Lai Latvija nepazustu no pasaules kartes (45)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Tā vien šķiet, ka tā sauktā bēgļu krīze patiesībā ir lielvaru politiskās gribas vājuma izpausme un rīcībspējas krīze. Un vēl arī Eiropas vērtību krīze. Gluži kā valsts var pastāvēt vien tik ilgi, kamēr tā spēj nosargāt savas robežas, arī cilvēks vai nācija eksistē tikmēr, kamēr spēj nosargāt savu garīgo kodolu. Ja robeža starp brīvību un visatļautību ir zudusi, zūd arī nācija un tās kultūra.

Pirms kāda laika Norvēģijā no darba tika atlaista televīzijas žurnāliste, kas bija atļāvusies vadīt raidījumu ar krustiņu kaklā – tas, izrādās, aizskāris dažu musulmaņu reliģiskās jūtas. Tā paša iemesla dēļ Londonā decembrī velti meklēt Ziemsvētku apsveikuma kartīti – visur redzamas tikai tādas, kas sveic sakarā ar gadalaiku maiņu.

Protams, tiem migrantiem, kas nu jau pieprasa Vācijā atcelt “Oktoberfest”, nav nekāda sakara ar Sīrijas krīzes izmocītiem cilvēkiem. Tādēļ patlaban viss ir sakritis juku jukām – līdzjutība, vēlme palīdzēt un nevēlēšanās zaudēt identitāti.

Mūsu valsts himna sākas ar vārdiem “Dievs, svētī Latviju”. Ikvienam, kas vēlas naturalizēties, proti, tikt uzņemts mūsu pilsonībā, šie vārdi ir ne vien jāzina, bet arī jāizprot – ar prātu un sirdi. Viņam jāsaprot, kā mūsu tauta veidojusies gadu simtos, līdz nodibinājusi, zaudējusi un atkal atguvusi savu valsti; jāpieņem mūsu vēsture, valoda un kultūra kā savējā. Tas ir pamats, kas jāņem vērā, formulējot mūsu naturalizācijas, imigrācijas un bēgļu politiku. Turklāt tas attiecas ne tikai uz samērā nelielo bēgļu grupu, kas varētu ierasties Latvijā, bet vēl jo vairāk uz tiem simtiem tūkstošu joprojām vēl Latvijas valstī un nācijā neintegrēto migrantu no PSRS un viņu pēcniekiem.

Taču Satversmes ievada sestajā rindkopā teikts arī tas, ka “Latvija, apzinoties savu līdzvērtību starptautiskā kopienā, aizstāv valsts intereses un veicina vienotas Eiropas un pasaules ilgtspējīgu un demokrātisku attīstību.” Kā mums rīkoties?

Lai iespējami jēdzīgi atbildētu uz šo jautājumu, vispirms jārod atbildes uz virkni citu: Kas notiek Sīrijā? Ko ASV dara un ko nedara Sīrijā? Kāpēc Krievija nevis cīnās pret ISIS, bet atbalsta Asadu un ir ieinteresēta, lai Eiropu pārplūdinātu pēc iespējas liels skaits bēgļu? Kāpēc Sīrijas tuvākie kaimiņi, pasakaini bagātās Persijas līča valstis, nav uzņēmuši nevienu bēgli? Kas biedē Eiropu un vai šīm bažām ir pamats?

2015. gada vasarā un rudenī Eiropa piedzīvo lielāko bēgļu pieplūdumu kopš Otrā pasaules kara. Galvenais iemesls – karš Sīrijā. Kamēr Eiropas politiķi spriež, kā tikt galā ar krīzes sekām, man šķiet svarīgi ielūkoties tās cēloņos.

Atbildes uz minētajiem jautājumiem apkopotas rakstā “Nosargāt robežas”, kas publicēts jaunākajā “Mājas Viesa” numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Ētiski pilnvērtīgie, apvienojieties, ir tikai viena ētika, viena morāle, viena tikumība. Materiālistiskās pasaules nelietība uzbruks vienmēr, ir jāatrod veids, kā pasargāties.

 2. nedrīkst nogavņīt Saeimas ārkārtas vēlēšanās!

 3. Aicinu padomāt par to, ka Kristīgā ticība ari ir tāda vien pati importēta, pie tam vardarbīgi un ar okupāciju reliģija no arabu pussalas. tiem reģioniem, kur viņi tur nemāk sadzīvot.
  Un pa pēdām savai kristietībai izplata ari savus konfliktus šeit pie mums.
  Mums NAV jāpieņem svešais. Mums ir savs.
  Latviešu pasaules uzskats balstās uz indoeiropiešu senticību, ciešu saikni ar dabu un ir harmonisks un dziedējošs. To epieciešams rehabilitēt un atteikties no svešā.
  Kas vienreiz ir ticis salauzts tas tiks lauzts vēl. tāpēc jau mums to arabu konfliktu nes šurp. Mēs neesam atvairījuši svešo un cēluši godā savu,.

 4. Otto Ozols: Mans smagākais raksts beidzamajos gados
  Ieteikums visiem demogrāfiem un trauksmes cēlājiem, kurus vara nedzird. Aizskars aploksnes – sabruks ekonomika, progresīvais nodoklis – sabruks ekonomika, “solidaritātes” nodoklis -sabrukas ekonomika, aiskars maksātnespējas administrāciju un tiesu- sabruks, aizskars izglītības bosus un izšķērdīgu – sabruks izglītība un tā joprojām. Vlasti izzzog aizvien , ja ne plašāk. Vītola k-gs, Mežā k-gs, Ozola k-gs:
  Saskaitiet, lūdzu, cik cilvēku Latvijā iet bojā pa gadiem “nedabīgos apstākļos” vai – “no ārējiem nāves cēloņiem”. Vari iedomāties, ka kāds ārsts Maskavā uztraucies, ka Maskavā katru dienu iet bojā 8 cilvēki. Bet kā vērtēsi policijas ikdienas ziņojumus kādreiz, ka tikai Rīgas reģionā atrasti 10-12 līķi un nogādāti uz morgiem kā miruši nedabīgos apstākļos. Salīdzini Maskavas un Latvijas iedzīvotāju skaitu! Skat oficiālo statistiku, par ko jārunā konkrēti. Vispāŗējā demogrāfija nav tas pats, kas vardarbīgas nāves (pašnāvības vai ārējās): Rīgu vien „neatkarības” vajāti ir atstājuši un izbraukuši uz pastāvīgu dzīvi aiz robežas 175 214 cilvēku, tajā skaitā jaunākā paaudze no 20 – 49 gadiem izbraukuši no Rīgas 71 355 cilvēki. Pēdējos piecos gados pensionāru skaits Latvijā samazinājies par 46 000 cilvēku (iespējams – vairāk). Visiem izbraukušajiem no Latvijas bija dzīvokli un tagad, pēc apmēram 400 000 cilvēku izbraukšanas no Latvijas uz dzīvi citās valstīs, iestājusies dzīvokļu krīze. Pirmajos desmit neatkarības gados masveidā dzīvokļi tika izsaimniekoti, izkrāpti, izpārdoti par īres parādu cenu. Pašnāvību skaits pavisam ( suicide deaths) no 1990 – 2002 – 11 097 cilvēki
  Vidēji gadā no 1990 – 2002 – 853,6 cilvēki;
  Pašnāvību skaits pavisam 2002 – 672 cilvēki;
  Vecāki par 55 gadiem (pensionāri) 2002 – 256 cilvēki;
  Pašnāvības līdz 55 gadiem 2002 – 416 cilvēki;
  Ziņas Latvijā Politika un Sabiedrība
  Statistika par pašnāvību skaitu Latvijā satraucoša; speciālisti ceļ trauksmi
  BNS Ceturtdiena, 2013. gada 24. oktobris 14:32 17 komentāri
  Speciālisti pauduši satraukumu par pašnāvību skaitu Latvijā, pērn izdarītas 443 pašnāvības, kas ir ļoti liels skaits, ceturtdien uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, iepazīstinot ar Latvijas veselības aprūpes statistiku par 2012.gadu.
  Salīdzinoši 2011.gadā Latvijā izdarītas 440; 2010.gadā – 436,; 2009. – 516,; 2008.gadā – 527; 2007.gadā – 454 pašnāvības.
  Saskaitiet 11 097 + nākamie gadi -2003 -2015.gads, kur vidēji 450 pašnāvību gadā X 12 gadi vai + 5850 +11 097 ir = 16 947 pašnāvību 24 gados! Un vēl klāt nosalušie, bezvēsts pazudušie, miruši no saindēšanās ar surogātalkoholu, CSN, nogalinātie. Te mums būs nabadzības mazināšana?!
  Te mums medicīnas KVOTAS un Latvijas „veiksmes stāsts”.

 5. Bēgļu pabalsts būšot 139 eiro. Nez vai ekonomiskajam migrantam tas šķitīs pietiekami.

 6. bēgļu krīze ir izdevīga kreisā spārna politiķiem, kas multikulturālisma aizsegā grib dabūt Eiropā migrantus, lai paplašinātu savu elektorātu.

 7. Skaidrs, ka patvēruma meklētāji rada sociālas un finansiālas problēmas, tāpēc Rietumeiropas valstis vēlas to mazināt pie sevis, eksportējot uz Austrumeiropu.

 8. Redzams, ka mūsu politiķi vispār nesaprot musulmanisma briesmas. Tā ir sabiedrības atgriešanās Eiropas viduslaikos, Nezinu vai visas tās Legzdiņas, Kļimovičiu un citi tamlīdzīgi radījumi vispār saprot par ko ir runa, ja savus bērnus pakļauj tādai nākotnei. Un tā integrācija , ja vispār notiks, tad tikai krievu valodā, jo mūsu politiķi parūpējušies lai tā skanētu visur .Jau tagad tevi neapkalpo,ja neproti krievu valodu. Vai to nevarēja labi redzēt reportāžā no Muceniekiem? Veikala īpašniecs krieviete tirgos tikai tiem, kas runās krieviski un mūsu politiķi un TV žurnālisti spēlēs futbollu ar krieviski integrētiem musulmaņiem. Bet Satversmi vajadzēs mainīt, jo cik tad sievu atļaus turēt musulmaņiem? Vai tad ieradies mūsu valstī ,muslims tās sievas atstās mājās, vai tāda diskrimināciju pieļaus tik cilvēcīgās Eiropas tiesas? Vai citu tautu vīrieši lai tiek diskriminēti, atļaujot tikai vienu sievu??

 9. Tagad šos bēgļus sagaidām ar atplestām rokām, bet kā tik vēlāk pašai latviešu tautai nav jāmūk no bēgļiem…

 10. Phoenix []turpinājums] Atbildēt

  [Internets streiko…ja vēl tas notiks būšu spiests pārtraukt]
  Bēgļi pēc WW2 nekādas prasības neuzstādija, bija pateicīgi ko ‘sabiedrotie’ piedāvāja. Kad sākās izceļošana bija gads jāstrādā kur uzņēmējvalsts tevi nozīmēja vai sponsors bija darbu sagādājis, bieži par nabaga grašiem. Bet tas jau cits stāsts. Šodien liekas vairums ‘bēgļu’ ir piektā kolonna islāma kalifāta dibināšanai. Paklausaties ko pašmāju musulmaņi saka. Bez tam latviešiem ir Eiropai jāatgādina ka jau esam miljonu krievu uzņēmuši un tik daļa ir asimilējusies.

 11. Latviešiem šo imigrāciju derētu mazliet piebremzētr. Runāju no piedzīvojumiem. Šie imigranti pa lielākai daļai ir analfabeti, bet kaut vai būtu kiodolfiziķi, tos nevajag izmitināt vienkopus un dot darbu kas latviešiem nepatīk ar minimuma atalgojumu. Vismaz pirm,o gadu, tat ja imigrants ir sevi pierādijis, iemācījies valodu, letiņu parašas utt, tad lai meklē darbu patavu roku. Valstij tas nav jāatbalsta.
  Bēgļi pēc WW2 nekādas pras

 12. Turklāt tas attiecas ne tikai uz samērā nelielo bēgļu grupu, kas varētu ierasties Latvijā, …cik jābūt tupam,lai šim noticētu pie no iedzīvotājiem varnešu tīši atbrīvotas teritorijas un miljoniem uz eiropu lauzošos jauno islama kaujinieku bariem,kas sevi dēvē par bēgļiem.Tā pati eiropa darīs visu,lai pēc iespējas lielāku kvantumu nogrūztu uz nomali un mūsu kangaru zvēresta mantinieki,sajutuši līdzi nākošās bezseguma naudas smaku tos ar atplestām ķešam sagaidīs par postu te nelielam skaitam palikušo tautiešu.

 13. Tā ir apzināta okupācija. Esiet gudrāki.

 14. šodien filmās par S†aļina laiku, kad bērni jautā vecākiem, kā viņi tādas nelietību varēja pieļaut, senči sataisa tādas sejas, kā košakiņam, kurš pieķēzījis zem gultas un saka: “toreiz bija tāds laiks! bija S†aļina laiki.”.
  nedrīkst, ka pēc 1/2 gad-100-ta filmās par mūsu laiku senči, līdzīgi jautāti, sataisītu tādas pašas sejas un teiktu: “toreiz bija tādi laiki! bija Junkeršlunkena un Rumpipeļa laiki.”.
  nu, “Lēnumas laiki”, “Bērziņa laiki” “Aizvējoņa laiki” un “Caurvējoņa laiki”, saprotams, neteiks, kurš šestakus atcerās!

 15. vispār, interesanti, kuri bija tie, kas, žīdu un palestīniešu ķīviņa aizsegā, kūdīja tos āfrikāņus pārcelties uz Eiropu…

 16. Te nav variantu. Kas cīnās ar ISIS automātiski palīdz Asadam. Jo kā zināms ISIS taču karo pret Asadu. Politiķiem steidzami jāpierakstās pie manis uz vizīti! Ja pret ISIS karo ASV un tās vadītā koalīcija vismaz vēl 10 valstu, tad tās visas aizstāv Asadu. Ja Krievija necīnas pret ISIS, tad kāpēc ISIS izplata internetā žēlabas par krievu uzbrukumiem? Varbūt žurnālistiem vajadzētu kārtīgi iepazīties ar situāciju un pārbaudīt savu infu pirms publicē, lai tā nav vismaz pretrunā ar veselo saprātu.

  • dakter, izskatās, ka pašam vien būs jāpiesakās pie sevis vizītē! Papēti karti un palasi ziņas, tikai ne tās, kas nāk no Russia Today un Pervij kanal: According to the Turkish prime minister, only two of the first 57 Russian air strikes were directed against ISIS. The other 55 – or more than 95 percent in all – were directed against groups opposed to Asad and his Shiite regime. Vēl arī: There are serious questions about who exactly the Russian aircraft are targeting. US officials believe that the initial Russian strikes are not in IS-held territory, raising the possibility that Russian air power is being utilised more in the form of close air support for Syrian government forces against the multiple enemies of the Assad regime.

  • To : Psihiatrs.
   Spriezot pec Jusu komentara satura ,Jums ari psihiatrs nespes palidzet .

 17. 1. Kādu dievu min Latvijas himna? Kristīgo ? Es tā neuzskatu. Bet jebkurā gadījumā
  musulmaņiem, kristiešiem un jūdaistiem dievs ir viens, tā ka tur problēmas vispār nav.
  2. Londonā nevar atrast krīstīgās kartiņas – nemīdiniet mani…. Merry christmas! sarakstīts visos galos. Reizēm man uznāk un es paskaidroju, ka mani vajag apsveikt ar Winter Solstice )).

  • Pēc Rietumu standartiem vajadzēs Himnas vārdus pārrakstīt politkorektākus un tolerastiskākus. Piemēram Allahs akbār Latvijā….

   • Nē, pēc rietumu standartiem tieši to nevajadzētu gan. Tas nekur nav noteikts. Nekur. Pie tam tas vienkārši ir svešvalodā visuvarenais jebšu lieliskais dievs – kopīgais koncepts, kopīgai tīcībai (kā minēju augstāk).

 18. Vienotībai un reģionāļu pārstāvjiem Liepiņam, Kleinbergai pašlabuma gūšanai šķiet nebūtu žēl tēvu māti, Dzimteni pārdot. Kāpēc drošības policija nepārbauda, kādas ir Hosama Abu Meri patiesās intereses Latvijā, kurš soli pa solim tuvojas valsts noslēpuma pielaidei? Neticu, ka Linda viņam tā iekrita sirdī, ka viņas dēļ Abu Meri nedevās uz attīstītāku/bagātāku valsti ienākumus vairot. Kāpēc Mucenieku bēglis, kuru visbiežāk intervē tik labi prot krievu valodu? Utopija. Latvijā uzturēt tik lielu ģimeni vai tikai labi iestudēts teātris?

 19. Ko nu vairs. Mūsu politiķi jau izvārtījās pseidoarābu priekšā. Pirmā mazā uzvara jau ir gūta.
  Dzīvosim – redzēsim, kas notiks tālāk. Futbols, mošejas, kristiešu baznīcu nojaukšanas?
  Latvijas iedzīvotāji (gan latvieši, gan krievi un pārējie) vergos, lai varētu uzturēt musulmaņus. Krieviem ir iespēja aizbēgt uz Krieviju, bet uz kurieni lai bēg latvieši? Visa Eiropa arī pilna ir muslimiem.
  Klanīsimies uz austrumiem un kliegsim Allahakbar, kas to nedarīs, tam kakliņus apgriezīs?
  Dzīvosim – redzēsim.

 20. Kas gan var būt labāks: Atbraukt uz svešu zemi, kur Tevi pabaro, dod mājvietu un nekas nav jādara….

 21. Ja Vijai ir 3 vai 4 beerni untaapat vinjas draudzeneem, latvieteem tikdaudz beernu, tad Latvija nö zmes kartes nepazudiis!

 22. Par ko cīnījās auseklīši “dziesmotajā revolūcijā” – uz tā arī pašlaik uzraujas! Laipni lūgti reālajā Rietumkrātijā – ASV kausējamā katlā.

  • – Владимир Владимирович, мы разбомбили все штабы ИГИЛ. Что делать?
   – Создавайте новые и продолжайте бомбить!

 23. Vajadzētu ieklausīties arī krievijas mediju ziņās par savas aģentūras ilggadīgo veidošanu Sīrijā,tam varētu būt sakars ar bēgļu plūdiem.Krievijas augstākā amatpersona ir publiski paudusi nožēlu par rusifikācijas neizdošanos un šai nolūkā iepludināto krievvalodīgo grūto likteni un nepieciešamību panākt rusifikācijas turpināšanu un atbalstīšanu.Pievērsīsim vairāk uzmanību krievvalodīgo aktivitatēm šajā rakursā!

 24. Vai drīkstētu, lūdzu, palūgt avotus un apstiprinājumus šiem trim “faktiem”? (krievu baumu portāli vai spokiem šoreiz nederēs)

  a) Pirms kāda laika Norvēģijā no darba tika atlaista televīzijas žurnāliste, kas bija atļāvusies vadīt raidījumu ar krustiņu kaklā – tas, izrādās, aizskāris dažu musulmaņu reliģiskās jūtas.

  b)Tā paša iemesla dēļ Londonā decembrī velti meklēt Ziemsvētku apsveikuma kartīti – visur redzamas tikai tādas, kas sveic sakarā ar gadalaiku maiņu.

  c) Protams, tiem migrantiem, kas nu jau pieprasa Vācijā atcelt “Oktoberfest”, nav nekāda sakara ar Sīrijas krīzes izmocītiem cilvēkiem.

  • Tie no mums, kuri ir dzivojusi PSRS, zinas atbildet, ka visi meginajumi iedarboties uz cilvekiem un sabiedribu notiek pa maziem solishiem, caur cilvekiem, kuri saskata savu labumu paklauties un pakalpot valdisajam klimatam un virzienam. Sisdienas Eiropa ir tiesi tas pats, turklat mediji darbojas roka roka ar politikiem. Specigs savienojums, ka zinams. Sai kimijai reti kurs var pretoties.
   Runajot par Norvegiju – rakstniece un zurnaliste Mona Levin izgaja protesta no televizijas studijas, kad zinamas krasas politiki un redaktori meginaja izspiest no vinas vainas atzisanu par to kas notiek ar palestiniesiem, un atzit , ka ta ir Izraelas vaina. Skiet, ka nebusu samelojies te. Tas bija skandals. Luk sieviete ar mugurkaulu. Bet protams, vinai nav kur atkapties vairs. Varbut tas pats notiks ar mums?

   • sieviete fanāte. nu labi , bet šķiet norvēģi sevi uzskata gan par kristīgu tautu, no man zināmā. latvieši tomār nav kristieši, izņemot dažus. arī angļi lielākoties nav.

  • Ieguglējiet “Norwegian TV anchorwoman discharged for wearing a Cross” un izlasiet, kas tur rakstīts.
   Can a chain with a cross be a reason for dismissal from one’s office? Apparently so, if you live in Norway and are a staff member of NRK, a state TV-and-radio broadcasting company, reports La Republica. Siv Kristin Saellmann—a popular TV news anchorwoman in Norway—was suspended from her job for appearing on the air with a Cross (1.4 centimetres long) on her necklace. Some viewers – mainly members of a local Muslim community – protested against this, claiming that “a necklace with a Cross insults Islam” and “this symbol does not guarantee impartiality of the TV channel”. The journalist, one of the best known and the most popular on the Norwegian public television, was suspended and prohibited from hosting her programs, “lest she should be a source of discord and crimes”.

   • Nenēsāju krustiņu. Bet, vai mans norādījums/deklarācija, ka atbalstu kadu vispār atzītu reliģiju/dzīvesatziņu utt. var būtr iemesls represijām?

  • Pajautā pats Auntie Google: Muslims In Germany Demand End to “Un-ISlamic” Oktoberfest

  • B) nu protams ziemeļbrieži, sniegotas kotedžas un santas ir popularākas kartiņas , bet cien. Vija var ieiet populāros veikalos tādos kā M&S marksandspencer.com/24-traditional-nativity-christmas-multipack-cards/p/p22415589 , Waitrose waitrose.com/shop/DisplayProductFlyout?productId=376311 utt. un kaut ko atrast savai gaumei

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+