×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

Vija Beinerte: Melnā otrdiena un dīvainas sakritības (34)

Foto Valts KleinsFoto Valts Kleins

Otrdien, 22. martā, Krievijas tiesa pasludināja spriedumu Ukrainas varonei, parlamenta deputātei, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas delegātei Nadeždai Savčenko: 22 gadu cietumsods. Neviens neloloja cerības, ka iznākums varētu būt citāds – ne tāpēc, ka Savčenko būtu izdarījusi kaut ko no viņai inkriminētā, bet tāpēc, ka jau sen nevienam nav ilūziju par Krievijas tiesu sistēmu.

Kā teica viņas advokāts Nikolajs Polozovs, jebkurā tiesiskā valstī Nadežda tiktu atbrīvota vēl pirmstiesas izmeklēšanas stadijā brīdī, kad uz izmeklētāja galda tika nolikti pierādījumi, kas apliecina viņas alibi. Taču Krievijas tiesu sistēmā politisku paraugprāvu gadījumos atpakaļgaita nav paredzēta. Tur rēķinās ar to, ka apsūdzētais neizturēs un, negribēdams ļauties tiesu sistēmas zobratiem samaļams lēģera putekļos, piekāpsies, izies uz kompromisu. Patiesībā, sistēma ne vien rēķinās ar to, sistēma tieši to arī gaida. Taču Nadežda Savčenko izrādījās ciets rieksts. Kopš sagūstīšanas brīža viņa konsekventi ir runājusi patiesību un vienīgi patiesību, nav atzinusies viņai inkriminētajos nodarījumos, proti, nav melojusi. Viņa nav melojusi, lai apmaiņā saņemtu brīvību. Viņas brīvība ir tīra sirdsapziņa. Tāpēc par aizstāvības pamatu – pēc advokātu teiktā – kļuva pati Nadežda un viņas nesalaužamā griba.

Varu vien apbrīnot triju Savčenko advokātu – Marka Feigina, Iljas Novikova un Nikolaja Polozova – pilsonisko drosmi un profesionalitāti. Viņiem ir izdevies šo lietu pacelt pasaules politikas līmenī. Kā saka Polozovs – ja izmeklēšana, apsūdzība un tiesa ir tik vien kā butaforiski atribūti politisku lēmumu pieņemšanai, arī advokatūrai ir jākļūst daudzfunkcionālai, lai tā spētu sniegt adekvātu atbildi valsts spiedienam.

Tieši tāpēc tagad pasaules valstu vadītāji apspriež lietu, kas sākotnēji bija iecerēta kā sīka propagandas avantūra.

Savčenko nav apsūdzētā. Savčenko pati ir apsūdzība Kremļa režīmam.

Kāds gan var būt sakars ar tiesiskumu procesam, kur kaut kādi cilvēki, kas uzurpējuši varu, saka citas valsts Bruņoto spēku virsniekam, kurš likumīgi cīnās pret bruņotām teroristu bandām, kas apdraud viņa valsts teritoriālo veselumu, ka viņš, proti, virsnieks, ir nogalinājis kaimiņvalsts pilsoņus, kuri – nav zināms, kā un nav zināms, kādēļ – ir iekļuvuši virsnieka valstī? Un tad šie paši cilvēki virsnieku nolaupa, nelikumīgi izved no valsts un pēc tam vēl arī tiesā.

Varu vien pievienoties Nadeždas advokātiem, kas ir pārliecināti – ar otrdien, 22. martā, pasludināto spriedumu Nadeždas Savčenko lieta nevis beidzas, bet tikai sākas.

Tagad Savčenko ir Ukrainas brīvības alku un pretestības simbols, tādēļ arī personisks Vladimira Putina ienaidnieks.

Novērst uzmanību no šīs lietas nespēja pat tas, ka ārvalstu politiķi, diplomāti, tiesībsargi un žurnālisti, kas vēlējās sekot Savčenko prāvas noslēgumam klātienē, bija spiesti mainīt plānus un uz Rostovas apgabala Doņeckas pilsētas tiesu doties vai nu ar vilcienu, vai autotransportu, jo pēc aviokompānijas “FlyDubai” pasažieru lidmašīnas katastrofas Rostovas lidosta bija slēgta.

Jā, otrdien, 22. martā, pasaules ziņu aģentūru degpunktā bija sprādzieni Briselē, taču arī tas nespēja noklusināt Savčenko lietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Ja jau advokāti ir tik profesionāli, kāpēc pieļāva prankeru vēstules publicēšanu, ja tas nebija Surkova plāna ietvaros, kur varbūt ir vienošanās ar kādu no advokātiem, jo nav zināms, kas viņus tagad finansē? Kāpēc nav spējuši iestāstīt, ka badošanās neko labu nedod, tikai publicitāti?

 2. “Viņa nav melojusi, lai apmaiņā saņemtu brīvību. Viņas brīvība ir tīra sirdsapziņa.”
  Paldies Vijai par to, ka vienīgā no visas Latvijas mediju telpas tik detalizēti, skaidri un informatīvi seko līdzi Savčenko prāvai un paskaidro, atgādina tās nozīmi un jēgu pasaules kontekstā!

 3. Ja drīkstētu papildināt Vijas teikto, tad terora akts Briselē jau bija domāts, lai novērstu saprātīgās pasaules uzmanību no Savčenko procesa un, nav šaubu, kurš (kuri) ir šī terorakta organizētāji, tomēr un diemžēl, politkorektie rietumu mediji un politiķi nevēlas par to runāt skaidru valodu!

 4. kremļaboti kā traki mēģina aizpildīt ēteru, tad jau būs trāpīts šiem sāpīgā vietā:)

 5. Вот как то жиденько идёт у вас обсуждение, без задора. Видимо «героиня» –неадекватная лезбо всем уже надоела. Какая страна – такие и «херои».

 6. Rokraksts nemainās. Arī igauni nolaupīja Igaunijas teritorijā, lai tiesātu Krievijā. Un ko citu mēs gaidām no ļaunuma impērijas?

 7. Rašisms rāda savu īsto seju. Bet Ukraina ir izlauzusi dažus ilkņus agresoriem, tāpēc rašistu troļļi tā ārdās.

 8. katrs fizionomists būtu pateicis vienā setā, ka Mis Gada lezbietei ir problēmas ne tikai orientāciju, bet arī ar psihisko veselību. Tāpēc arī viņa nespēja kļūt par lidotāju, bet tikai par Eiropas padomes deputātu.. Loģiski, kura normāla sieviete brīvprātīgi sēdētu aiz ložmetēja un Irākā blieztu beduinus.?? Karaspēka daļa, kur ši geju ikona dienēja, pakļāvās tikai lauku komandieriem, būtībā bija bandformejums.Visa netīrība ,kas nak no patreizejaas Ukrainas, neliecina par varonibu, bet gan par pilnigu sistemas degradaciju..UN masu mediju propogandu, attaisnojot pilsonkaru, Jo nekada Krievijas “iebrukuma” nav bijis..

 9. Kädreiz V.Beinerte bija kristiete. Skumji.

 10. Es nezinu personiski šo Ševčenko un neko par viņas nodarījumiem vai otrādi…bet uzvedība tiesas sēdē neliecina par cilvēku,kurš cienītu sevi,citus un iedvestu uzticību…man viņas “vakjū” un saceltās kājas un jocīgais smīniņš ,runā par ko citu..
  Varbūt jaunā paaudze nezina,bet bija tāda Zoja Kosmodemjanska….viņa bija un ,iespējams, vēl šodien ir Krievijas Otrā pasaules kara varone…..Un viņu šodien mēs esam aizmirsusi un nepieminām vismaz 9.maijā….
  Šī Ševčenko man ļoti atgādina Zoju Kosmodemjansku…Kādeļ necildināt un neapbrīnot abas…?

 11. Parrakstiti ukr un ru opozicijas zurnalistu viedokli

 12. Un autorei – ja tik ļoti gribas pasauli lāpīt savos apcerējumos, tad ticamības labad derētu normālāks foto – ne tik uzkrītoši safotošopēts bez nevienas dzīves pieredzes vai gudrības krunkas.

  • ar šito sugu nav vērts ielaisties diskusijās. būtu autore veca un krunkaina, vaukšķētu kaut ko par labāk pensionēšanos un mājās sēdēšanu – šiem tā iemācīts – ja nav argumentu, jāpāriet uz personālijām:))

  • Normāls foto var sanākt tikai attiecīgam cilvēkam….
   Es jums pilnīgi piekrītu…manas domas ir tieši tādas….

 13. Ko var tā satraukties par lielkrievu un mazkrievu savstarpēju ķīvēšanos? Mazā knapi divmiljonu Latvija noraizējusies par 40 miljonīgo Ukrainu. Laikam te daudziem ir aizmirsies, arī autorei, ka savā laikā Kremlis bija pilns ar ukraiņiem. Brežņevs, Čerņenko, Hruščovs, kurš aiz sentimentāliem apsvērumiem pēkšņi “piešķīra” Krimu Ukrainai, u.t.t. Ja jau Ukraina, kā daudziem LV liekas, ir tik ļoti pārāka par Krieviju, tad spēs sevi aizstāvēt un noturēties. Un, ja tik dikti gribas palīdzēt, tad vajag doties ukraiņiem palīgā – tā kā kādreiz latvieši devās palīgā Spānijas republikāņiem!

 14. Kad oligarhs Porošenko pārdos savas šokolādes fabrikas Krievijā, tad, iespējams, Ukrainas parlaments beigs niekoties ar kādu tur “ATO”, un beidzot pieteiks Krievijai oficiāli karu? Tad arī varēs piedāvāt apmaiņai Savčenko – pagaidām tikai propagandas troksnis, dūrīšu kratīšana – virtuālā tvaika nolaišana. Kad reāli jāiet atbalstīt, tad Rīgā pie Krievijas vēstniecības pārītis piketātāju parādās….

 15. Krievu gūstā ir viena ukraiņu virsniece – Savčenko. Ukraiņu gūstā ir divi krievu virsnieki. It kā līdzīga situācija, ja neskaita to, ka krievi karoja svešā zemē. Par Savčenko veselību pārdzīvo visa Ukraina, par viņas brīvību iestājas gan ārvalstu prezidenti, gan vienkāršie iedzīvotāji. Par krievu virsniekiem nav dzirdēts, lai kāds īpaši būtu satraucies. Krievijā neviens nepieprasa viņu atbrīvošanu. Šī tauta nepazīst līdzjūtību – ne pret svešiem, ne pret savējiem.

 16. Pirms kategoriski apgalvot – “viņa nav melojusi, viņa ir konsekventi runājusi patiesību,” derētu pāris teikumos pastāstīt, par ko tieši un kā Savčenko nonākusi šādā situācijā, un pievienot arī kādu pierādījumu viņas ticamībai. Un advokātiem arī nevajag tik lēti pievienoties, jo advokāta uzdevums ir aizstāvēt savu klientu, pieņemot un ticot, ka klients nav vainīgs…

  • Pirms tik kategoriski komentēt, Dr.Aiskulei derētu palasīt šim rakstam pievienotos autores citus rakstus – “Kremļa marionešu farss”, “Nadežda Savčenko jeb Lode – Putinam”, “Es atgriezīšos Ukrainā – dzīva vai mirusi”. Tur nevis “pāris teikumos”, bet detalizēti aprakstīta šīs lietas gaita un arī pierādījumi, kas apliecina Savčenko alibi. Kas attiecas uz advokātiem, viņu uzdevums ir nevis ticēt klientam, bet operēt ar faktiem un zināt likumus.

   Bet autorei – paldies, ka sekojat šai lietai un neļaujat to aizmirst!

 17. Savčenko ir paraugs tam, kā virsniekam jāuzvedas gūstā.

 18. <Vērotājs
  Agrāk notvertajiem ukraiņu 118. policijas bataljona karavīriem par 1943.g.22.martā nodedzināto Hatiņas ciemu deva 25.gadus un augstāko soda mēru – tagad tikai soda simboliski, lai atgādinātu "varoņu" apjūsmotājiem par sekām.

 19. Putina tiesneši un izmeklētāju profesionālā kvalifikācija ir ļoti zema jo nav varējuši N. Savčenko piespiest atdzīties izdarītā ,,noziegumā,,.Staļina vadītie ,,taisnīguma,, spriedēji kā Ježovs,Berija,Višinskis spētu N.Savčenko vienā rāvienā pārtaisīt par ,,dārzeni,, un likt atdzīties par visu,kas pat sapņos nav rādījies.
  Sods gan izrādījies ,,mīksts,, tikai 22 gadi agrāko 25 gadu vai nāves soda vietā.

 20. Nobela prēmijas laureāte Aleksejeviča šo spriedumu ir nosaukusi par Krievijas varas vājprātu. Tik pat absurdi notiesāts ir arī kinorežisors Oļegs Sencovs, kas patlaban izcieš reālu cietumsodu. Nelīdzēja Vajdas, Tavernjē, Almodovara u.c. ģēniju vēstules. Kremlis dzīvo pēc saviem noteikumiem – ko gribu, to daru.

  • Snobelja vārdu labāk nepiesaukt, kopš Obama dabuja Miera balvu))) Nabaga Buss- nonesa Irāku, bet balvu nedabūja..

 21. aivars znotiņš Atbildēt

  Sauksim lietas patiesos vārdos :Šai gadījumā ar Nadiju Savčenko UN NE TIKAI Krievija apstiprina sevi kā teroristisku valsti ar teroristiskām darbībām . Var arī vienkāršākā valodā ,samazinot Krievijas darbību Savčenko sakarā līdz noziedzīga grupējuma REKETAM : mēs nolaupījām Savčenko un tagad “patirgosimies”- jūs tur-viņas aizstāvji maksāsiet tik un tik par Savčenko atbrīvošanu – mēs vēl tā īsti neesam sapratuši viņas vērtību,visu šo laiku “domājam”,vai tā būtu divu mūsu, Ukrainā arestēto un tiesai nodoto, Krievijas armijas virsnieku vērta ,bet varbūt vairāk? Lūk arī visa tā “SĀLS”-vēlēšanās iegūt maksimālu “peļņu”no “darījuma”.

 22. Nožēlojama tauta un iznīcībai nolemta valsts … Un man nav žēl ! Turp arī viņai ceļš , kā tautai , tā valstij ! Lielinieki izveidoja “jauno cilvēku” un nosprāgs viņš , kamuņizmu nesagaidījis !

 23. Režīms ir ekstāzē pats no sevis – no savas varas un nesodāmības.

 24. Beidzot vel kāds sapratis 22. martu… Nu neiznāca kā cerēts un tad ”laimīgā kārtā” Briseles bumbas kā rezerves variants…

  • Briselē aizturēti 16 Krievijas pilsoņi aizdomās par terorismu.

   • nez kāpēc ISIS sprādzienus rīko Briselē, nevis Maskavā, kuras varonīgie dēli tik braši esot iznīcinājuši simtiem ISIS štābu?

    • Tajās Liebritānijas salās mītošie visaktīvāk uztver Beļģijas ( Briseles ) notikumus un problēmas un priekšā referendums par palikšanu ES. Katra bumbošana Briselē ir par britu izstāšanos no ES . Ledlauzis II ir pieturējis Briselē… Tikai ledlauža kapteiņa vārdu jums neteiks, bet domājiet paši…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+