×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Vija Beinerte: Vai Eiropas politiskā griba ir mirusi? (37)

Foto: Alex Ribowski © 2013Foto: Alex Ribowski © 2013

2001. gada 11. septembris, Ņujorka. Tad Madride. Pēc tam Bali, kam sekoja 7. jūlijs, Londona. Tad Mumbaja. Šogad janvārī “Charlie Hebdo”, tad Šarmelšeiha, tagad 13. novembris, Parīze. Un pa starpām vēl simtiem sīkāku incidentu, ko pasaule sāk pieņemt kā gandrīz vai neizbēgamu ļaunumu.

Kas īsti notiek? Vai tā ir virkne terora aktu? Vai tomēr tas ir karš – kā to savā uzrunā nodēvēja Francijas prezidents? Kas to visu ir izplānojis un finansējis? Kam tas ir izdevīgi? Kāds ir šo asiņaino darbību mērķis? Jautājumu pagaidām vairāk nekā atbilžu, taču skaidrs ir viens: ir nevis stiprs islāms, bet vāja Eiropa.

Lasu pieredzējuša latviešu politiķa komentāru: “Starp bēgļiem un terorismu nevar likt vienlīdzības zīmi, jo tieši terorisms ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki šobrīd bēg uz Eiropu.” Bet man atkal ir jautājums: kāpēc šie cilvēki, lielākoties vīrieši iesaukuma vecumā, kuru turklāt ir daudz, ļoti daudz, neņem rokās ieročus un necīnās pret ļaunumu, kas apdraud viņu ģimenes un viņu dzimto zemi? Uz ko viņi cer? Uz Eiropas pabalstiem un to, ka Eiropas un ASV karavīri cīnīsies viņu vietā? Taču arī tas vēl nav viss. Norvēģijas drošības dienesti ziņo, ka starp katriem tūkstoš patvēruma meklētājiem pieci līdz desmit ir teroristi. Un arī viens no astoņiem Parīzes traģēdijas īstenotājiem valstī bija iekļuvis kā patvēruma meklētājs.

Un vēl viens jautājums: kāpēc pasaule, arī ASV, pieļauj, ka Kremlis runā par cīņu pret ISIS, taču patiesībā krievu raķetes līdz šim ir tikušas mērķētas nevis uz ISIS ieņemtajām teritorijām, bet pa lielākai daļai uz Asada pretinieku vienībām, proti, mēreniem nemierniekiem, kas cīnās gan pret Asadu, gan pret ISIS? Atgādināšu, ka gan Sīrijā, gan Irākā pie varas ir šiīti, bet Krievijā lielākā musulmaņu daļa ir sunnīti, tāpat kā ISIS. Un lai arī Krievijas sunnīti vairumā nav radikāli islāmisti, tomēr šo divdesmit miljonu Krievijas musulmaņu dēļ Putins ar ISIS naidoties nevēlas. Toties viņš vēlas, lai Eiropā valdītu haoss un lai to pārplūdinātu iespējami liels skaits bēgļu. Un to viņš jau reāli ir panācis.

Šī nav pirmā reize, kad Francija karo ar islāma valstīm. Atcerēsimies kaut vai Napoleona militāro operāciju Ēģiptē. Vai tai sekoja terora akti Francijā? Nē. Taču kad sabruka PSRS, Alžīrijā tika nodibināta Islāma armija. Neliela atkāpe: 1986. gadā Gorbačovs beidzot atzina, ka PSRS karaspēks ir piedalījies militārās misijās ne tikai Afganistānā, Ungārijā un Čehoslovākijā, bet arī Korejā, Vjetnamā, Kubā, Mozambikā, Angolā, Sīrijā, Ēģiptē un Alžīrijā. Tad lūk, Islāma armija nogalināja ap simt tūkstošu musulmaņu, kas pielūdza Allahu “nepareizā veidā”. Tam sekoja Francijas lidmašīnu nolaupīšanas un eksplozijas ar vārdiem: “Tas par okupāciju!” Jautājums: kāpēc šie puiši pēkšņi sāka pieminēt okupāciju, kas beidzās 1962. gadā?

Jā, Francija radikālajiem islāmistiem patlaban ir ienaidnieks numur viens. Viņiem pat ir teiciens: “Francija ir skaista zeme, tikai bez francūžiem.” Nav brīnums, ka liela daļa Francijas musulmaņu kopienas kopš 60. gadiem nav spējusi (vai gribējusi) integrēties franču sabiedrībā. Un plaisa ik gadu kļūst plašāka. Taču runāt par to politiķi izvairās, jo tas it neērts temats.

Un te nu atkal jautājums: vai ir jābūt tolerantam pret tiem, kas nevēlas būt toleranti pret tevi un tavu valsti?

Trīspadsmitā novembra slaktiņš Parīzē nebija parasts terora akts, tas bija karš, kurā terorisms tiek izmantots kā manipulācija un  šantāža ar mērķi iebiedēt sabiedrību un ietekmēt Eiropas politiku, turklāt izdarīt to iespējami plašas publikas acu priekšā. Šo terora aktu iemesls ir nevis tas, ka franču karavīri cīnās Sīrijā, bet gan tas, ka Francija nav islāma zeme. Eiropas civilizācija džihādistu skatījumā ir absolūts ļaunums. Viņi nevēlas integrēties. Viņi grib to iznīcināt. Bet ko gribam mēs?

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Uz autores jautājumu, vai ir jābūt tolerantam pret tiem, kas nevēlas būt toleranti pret tevi un tavu valsti, atbilde ir viennozīmīga – nē!

 2. Pirmais teikums liecina, ka rakstelis tendenciozs.
  11 septembris bija iekšējais varas karteļu un baņķieru organizēts pasākums, lai būtu iegansts uzsākt karus Irākā, Sīrijā, Lībijā un likvidēt pēdējās miera paliekas Eiropā.

 3. labi rūkts, lauva! skat, kā troļļi uzbudinājušies!

 4. Šitai smagas problēmas ae Dzemdi, nu gluži kā no V.Rudzīša grāmatas, klasisks gadījums. Nabadzîte, šai jau tā gribās, ka acis sprāgst laukā, tāpēc raksta visādas murgainas muļķības

 5. Beinerte grib kaut reizi mūžā īstu vīrieti, ksut arī bēgli

 6. Kā var būt politiska griba paviršai E-Savienībai, kurā idiotisku apsvērumu dēļ [Saeimas un politiķu CIRKS…] iejuka arī Baltijas Trejvalsts… Mūsu sīkpolitiķīši sarausa visu savās apjomīgajās kabatās. Ko nespēja saraust, iznīdēja – rūpniecību, lauksaimniecibu, zinātni. Vēl atlika mazos un mikro- nospiest zem tepiķa. O, jā – un nu lamā VISUS krievus – tie uz šo brīdi visvainīgākie un vissliktākie. Vergu un kalpu gēni jau pieraduši – atbildība par visu tiem, kas VIRS mums… Ērti. Un daudzi jau berzē rociņas, ES naudu islāmiebrucēju integrēšanai gaidot. Nu tik integrēs. Es nepiedalos. Neesmu toleranta ne pret okupantiem no islāma “valsts”, ne pret slimās varavīksnes plivinātājiem.

 7. Dievs, sargi Asadu – Sīrijas kristiešu patieso aizstāvi!

 8. vai tiešām beinerte noslīdējusi lidz gordoneļa-utainā meļa līmenim ?

 9. Polītiskā griba ? Atbildēt

  Kas tā tāda? Eiropai ir Humānisms augtsākā pakāpē, un “vērtības”.

 10. precizējums: izbijis padomju politinformators!

 11. zb beinerte tik šķebigi vāvulot, – redzi, ārpolitikā kaut ko saprast nav tas pats kas sibijanu paklusām jadelēt, vecenīt…

 12. Jums ir pilnīga taisnība. Ielaist Eiropā šos musulmaņu jaunos trennētos vīriešus ir tas pats kas brīvprātīgi ielaist džihādistu armiju uz ko Eiropu spiež ANO. Un krievijas roka tur samanāma visā savā agresīvajā pilnībā.

 13. Beinertei tiešām mūžīgā jaunība???? TRAKUMS!!! Politika NOTEIKTI NAV JŪSU LAUCIŅŠ!!!! NAV JĀRAKSTA RAKSTĪSANAS PĒC…. JŪSU RAKSTĪTO NELASU, JO JUMS IR PILNĪGI CITA PROFESIJA UN TUR JUMS VIETA!!!

 14. Ko Jūs,mēs jau vareni,integrēsim,mācīsim latviešu valodu.Francijā viņi jau otrā paaudze-runā,bet domāšana?Amerika atsaka,Polija arī.Lai ņem savās ģimenēs (Kļimovičs,Abu Meri u.c. un pierāda un integrē)

 15. Eiropa ir pieņēmusi kā aksiomu Voltēra kādreiz teikto: “Es varu nepiekrist viņam, taču esmu gatavs mirt par to, lai viņš varētu izteikt savas domas”. Tagad tas atspēlējas. Papētiet rūpīgāk mūsdienu detektīvseriālus. Noziedznieks visbiežāk vairs nav absolūts ļaunums, bet cilvēks, ko pats upuris ir “iedzinis stūrī”. Tātad, gandrīz vai īstais cietējs! Vai tagad netrūkst balsu, kas ar putām uz lūpām pierāda, ka Rietumi paši ir vainīgi tagadējā situācijā, vēl vairāk, ka paši to izprovocējuši. Atdodot velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Kāpēc Japānā nav ne musulmaņu pārpilnība, ne “islāmistu” terora aktu, lai gan neviens nekavē migrāciju uz turieni, ar vienu bet. Ja gribi dzīvot Japāna, tev arī ir jādzīvo kā japānim. Tas pats arī ar Sauda Arābiju, kāpēc bēgļi negrib dzīvot savas ticības zemē? Tāpēc, ka būs jāievēro šīs valsts likumi. Rietumi sava politkorektuma dēļ zaudē visos rādītājos, jo pieļauj, ka iebraucējiem nav jāpapūlās sākt dzīvot pēc mītnes zemes valsts likumiem. Tad no sanāk, ka Voltērs ir izdarījis lāča pakalpojumu Eiropas nākotnei. Kas derēja toreiz, mūsu laikos vairs nestrādā.

 16. Jāskatās jau patiesībai acīs: lielākas valsts vai lielākas kopienas indivīdi lielā skaitā nekad neintegrēsies mazākā valstī vai mazākā kopienā. Kāpēc gan viņiem tas būtu jādara – mācīties mazākas valsts valodu, ja bez tās var lieliski iztikt, vai pieņemt to reliģiju un civilizāciju , ko viņi uzskata par absolūtu ļaunumu? Piederība pie lielas valsts nācijas vai lielas reliģijas kopienas daudzus padara aklus un nejūtīgus būt tolerantiem, kur nu vēl integrēties. To jau mēs redzam paši uz vietas, to integrēto ir visai maz.

 17. Te glābiņa nav.Islams ir spēcīgāka reliģija par kristietību.

 18. Tā nu tas ir. Taisnība, protams.
  Vēl – prieks, ka mums galvās vēl nav iedzīts zviedru tipa politkorektums.Varbūt mums vēl ir cerība?

 19. regulara tuksmuldetaja/ pavirsi par problemam / tas ka asv ir radijusi visu so eiropas beglu/ ekonomisko turismu ar savu agresiju austrumos rezimu nomainu liecina ka pasules terorists n1 ir asv

  • Jani, gribēji teikt patreizējais krievijas režīms agresors N1? Pārteicies, bet mēs jau sapratām. ASV mūsu sabiedrotais un drošības garants N1

  • Tu laikam neesi pēdējās dienās saņēmis norādījumus no saimnieka.Jau aizvakar Solovjova raidījumā krievi sāka runāt par to,ka jāmaina retorika attiecībā uz ASV un jāsāk vismaz mēģināt sadarboties,nevis visu laiku liet uz amerikāņiem to mēslu straumi.Tā kā pakonsultējies,jo tu esi ietrēdzis vakardienā.

  • kremļa troļļi sarosījušies, tad jau Beinertees kudze atkal būs trāpījusi šiem sāpīgā vietā

 20. ASV un Kremlis tiešā saskarsmē nekaro, bet to dara satelītvalstīs. Kremļa propaganda visu laiku apgalvo, ka Eiropa ir ASV satelīts. Vai tik “daiš” nav sācis darboties Putina uzdevumā? Klasisks mafijas paņēmiens – piedāvā draudzīgu jumtu, ja atsakies, tad seko uzbraucieni!

 21. Tas dullas Paulines del, Atbildēt

  Kura gada bilde?!…

 22. Masmediji bez maz katru nedēļu ziņo par “mass shooting” ASV – nu un?

 23. kāda poli†iskā griba impopo†en†iem N€iropiešiem!

 24. Giļmana skatījumā arī patreizējā Latvija ir absolūtais ļaunums,līdzīgi domā arī viņa kopiena,kas tik skaļi neizpaužas liekas tikai slinkuma dēļ.Bieži ir dzirdēts viedoklis ,ka Rīga ir skaista pilsēta,bet tā būtu vēl skaistāka bez latviešiem.Latvieši to ņem vērā ,samazina dzimstību un aizbrauc no valsts.
  Izrādās,ka Francijai ir līdzīgas problēmas.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+