×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Vija Beinerte: Vai ir iespējams sarunāties ar “vatņiku”? (122)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP
Propagandas paradoksi

Pieci Kremļa propagandas paradoksi par tā dēvēto Jaunkrieviju

1. Krievu karavīru Donbasā nav, taču viņi noteikti visus uzvarēs.

2. Maidanu sarīkoja Eiropas Savienība, lai iegūtu Ukrainu, taču Ukraina Eiropas Savienībā nevienu neinteresē.

3. ASV ir uz finanšu katastrofas robežas, taču piešķir miljardus dolāru Ukrainas kara finansēšanai.

4. Ukrainas valdībai ir jārespektē teroristu vēlme atvienoties no Ukrainas, taču Ukrainai nebija nekādu tiesību atvienoties no Krievijas.

5. Varu Ukrainā ir pārņēmuši fašisti, taču Obama ir stulbs nēģeris, bet Porošenko – visīstākais žīds.

Kura inde ir visspēcīgākā? Viens teiks, ka čūsku inde, cits, ka skorpiona vai zirnekļa. Tomēr ir kāda vēl bīstamāka. Pret to nevar vakcinēties, tai nav pretindes. Iekļūstot apziņā, tā paralizē un nokauj gribas brīvību. Pārvērš cilvēku par bezdomu būtni, zombiju vai – kā tagad mēdz teikt – “vatņiku”. Tā ir informatīvā inde. Ar tās izplatīšanu nu jau vairāk nekā desmit gadu nodarbojas Kremļa elite un mediji, kas to apkalpo. Šai jomai Krievija ik gadu atvēl vairāk naudas nekā veselības aprūpei un izglītībai kopā.

Ja valstī ar vairāk nekā 140 miljoniem iedzīvotāju 35 procenti nacionālo bagātību pieder 110 personām, jautājumi par valdošās elites godaprātu kļūst lieki. Vienīgais veids, kā Kremļa čekistu klans var noturēties pie varas, ir novērst tautas uzmanību no pašmāju problēmām, radot ienaidnieka tēlu. Tāpēc tam tik svarīga ir ne vien svešu zemju, bet arī vāju prātu okupācija.

Patlaban Krievijas oficiālajos medijos (un šo mediju lietotāju prātos) ir zudusi robeža starp patiesību un meliem. Auditorijai nav svarīgi, kas stāsta par notikumiem Ukrainā – aktieri vai reāli cietušie. Krievijas iedzīvotāju prātus šovasar satrauca šaušalīgais stāsts par puisīti, ko ukraiņu necilvēki piesituši krustā, bet viņa māti piesējuši pie tanka un trīs stundas vazājuši pa Ļeņina laukumu Slavjanskā. Taču Slavjanskā nav Ļeņina laukuma, nav tāda puisīša, turklāt arī pati tā sauktā “aculieciniece” tur nedzīvo. Krievijas sakaru ministra vietnieks Aleksejs Voļins uz žurnālistu lūgumu izskaidrot notikušo atbildēja īsi: toties kāds šim raidījumam bija reitings! Tāpēc Kremļa finansētie mediji vairs nesatraucas, ka var tikt pieķerti melos (portāli “stopFake.org” un “examiner.com” to vien dara kā publicē rakstus, kas atmasko krievu mediju melus) – uz katriem atmaskotajiem meliem viņi safabricē desmit jaunus, jo viņiem rūp tikai reitingi un tas, cik noturīgi skatītāju apziņā iesēdīsies ilūzijas par Krievijas varenību un krievu tautas izredzētību. “Tautu neinteresē argumenti. Tautai ir vajadzīgas pozitīvas emocijas. Un meli par uzvarām un taisnīgo karu tās sagādā.” Tā situāciju skaidro krievu rakstnieks Mihails Vellers.

Pievienot komentāru

Komentāri (122)

 1. “Svešu zemju un vāju prātu okupācija” – labi teikts !

 2. Parafrāze par "Vlada" murgiem Atbildēt

  Valdis (E.P)

  Jā, ar psrs ražotajiem okupantu “vatņikiem” runāties nāksies… un īpašā sarunā, jo puse Latvijas vēl ir tāda.. “Vatņiks”- tā ir sovjetu persona, kuras ģenētiski traumētās smadzenes 70+25 gadu ilgajā kremļa propagandas skalošanas procesā diemžēl ir saglabājušas tikai pašas primitīvākās funkcijas, šis traumētais cilvēkveidīgais radījums ar mokām atšķir labu no ļauna un arī tikai ilgstošā laika posmā…
  Un nespēj redzēt, kas stāv aiz feikajiem kremļa meliem par “terorisma apkarošanu”,par Ukrainas karu…
  “Vatņiks” ir tas, kurš skaidri fiksē caur kremļa okulāru tikai Vašingtonas -Telavivas ass “ļaundarības” un neredz kremļa kursu, kas tendēts uz to pašu mērķi – kaimiņu nacionālo valstu un to demokrātisko brīvību “brīvprātīgu” iznīcināšanu, kopīgi ar rietumu liberastu līdzīgajiem izstādījumiem, kuri abi kaitīgi pasaules nacionālajām valstīm…
  Paldies cienijamajai kinorežisorei, kura nebaidījās vispārējajā Latvijas gļēvuļu un līdēju “inteliģnces”purvā izteikt drosmīgu ieskatu patiesajā situācijā un dot tai godīga, patiesi inteliģenta cilvēka vērtējumu! Pareizticīgajiem troļļiem, vai drīzāk, izdabājot kremlim, košerētajiem pareizticības imitātoriem mēdijos ,iesaku biežāk papētīt “savu” Bībeli, ne ikdienas Talmudu, kurā par tiem un viņu pretīgo melu Tēvu diezgan skaidri viss pateikts..

 3. Lieliskiem, spīdoši argumentētiem faktiem un smalku, kaut skumju ironiju veidots raksts! Prieks bija lasīt ko sakarīgu un patiesu masu mēdiju gļēvo un melīgo safabricējumu ņudzeklī. Paldies autorei!

 4. lai samaksa man par ALASKU tad runasim talak ,,Vatniks

 5. …. okupē svešas teritorijas, ne tikai izplata dezinformāciju un viltojumus, viņi rada jaunu realitāti jeb masu halucinācijas, proti, viņi okupē cilvēku prātu.”…..
  Tas ir tas ko savā laikā veiksmīgi izdarīja Hitlers. Tagad to veiksmīgi dara Putins. Taču neviens no “vatņikiem” neatzīsies, ka viņi , faktiski, ir jau kļuvuši par tādiem pašiem fašistiem. Un tas ir baisi !

 6. Ar vatņikiem runāties nāksies..It īpaši, ja puse Latvijas ir tāda..Vatņiks- tā ir persona, kuras smadzenes 25 gadu ilgajā skalošanas procesā tomēr ir saglabājušās un viņs atšķir labu no ļauna…
  Un redz, kas stāv aiz feikajiem terora aktiem un Ukrainas “kara”..
  Vatņiks ir tas ,kurš skaidri fiksē Vašingtonas -Telavivas ass ļaundarības un kursu, kas tendēts uz nacionālo valstu un demokrātisko brīvību brīvprātīgu iznīcināšanu..
  Izglītotai kinorežisorei neklātos nest klaju figņu un biežāk papētīt Bībeli, par melu Tēvu tur viss skaidri pateikts..

 7. Taisnīgu karu nav…jo viena puse jebkurā gadījumā būs netaisnīga….Jebkurš karš sākas ar agresiju un tajā nekā taisnīga nevar būt un tajā pašā laikā – katram šajā sakarībā ir sava taisnības izjūta un sava morāle….Tādēļ nav iespējams ar pirkstu uz kādu norādīt,jo karš ir un paliek karš un tautas karus nevēlas…un terorismu nevēlas….un savu pašnoteikšanos zaudēt nevēlas….

 8. A.Balts 21. oktobris, 2014 01:28
  Atbildēt

  Pamatoti ass, dokum. stiprināts labs darbs – paldies! Iesaku drošāk un vairāk par šim tēmām izteikties – tas sen jau ļoti pietrūkst. Jo mūsu inteliģences – mēdiju un mākslinieku “elite” arī ir nodevēji un kolaboranti par vismaz 85-90% dažādu vadību, amatu spicēs, kas melo vai klusē par visu, kas var apdraudēt viņu siltās vietas, pilnos makus un treknos vēderus!

 9. Man skiet ka raksts ir kartejas .. limeni

 10. “Мы будем стоять за спинами женщин и детей, и пусть попробуют стрелять”. Это психология террористов. Путин сейчас – террорист №1. При чем, он гораздо круче бен Ладена. У бен Ладена, по крайней мере, не было ядерного оружия…

 11. Ja paarstaaj viñu apsaukaat,tad – jaa,ar jebkuru cilveeku,kuru respektee (taa tam vajadzeetu buut,visiem ir tiesiibas uz savu viedokli),ir iespeejams atrast kopsauceeju.
  Ja latvieshi sevi uzskata par izgliitotiem,tad ir augstaakaa meeraa nesaprotama un nepieñemama shii masu apsaukaashanaas masu medijos uz visu,kas skar krievus un Krieviju – izskataas peec meerkaku saieta,ko dirigee rietumu stabule….

 12. ”Смысл украинской войны — не победа. Задача Москвы — предотвратить появление процветающей европейской Украины. Ведь её процветание будет представлять «идеологическую угрозу путинизму».”
  Brīvā tulkojumā – Ukrainas kara mērķis nav uzvara. Maskavas uzdevums ir nepieļaut eiropeiski ziedošu valsti, jo tā ar savu piemēru apdraudēs Putina ideoloģiju.

 13. latvietis parastais Atbildēt

  viennozimigi nē. jo jus jau pie viņa vēršaties ar domu ka esat paši pārcilvēki un viš vatņiks. atiecigi nekāda saruna nesanāks. saruna sanāk tik lidzvertigās pozicijās. tā ka ja gribat sarunu tad pievaldat savu pārcilvēku lepnibu un runājat kā cilvēks ar cilvēku tad viss notiks

  • latvietis neparastais Atbildēt

   все с точностью до наоборот. viss būtu kā jūs sakāt, ja vien nebūtu otrādi. Nākamreiz, pirms komentēt, izlasiet tekstu. Ja latvietis parastais tekstu būtu izlasījis, tad skaidri redzētu, ka neviens netiek saukts par vatņiku līdz brīdim, kamēr atklājas, ka faktus un argumentus viņš vienkārši nedzird, jo dzirdēt nevēlas un nespēj. Savu domu vatņikam nav, jo viņa vietā domā Kiseļevs un RussiaToday.

 14. Mani neinteresē, kas notiek Ukrainā vai Krievijā, mani interesē, kas notiek Latvijā… Manipulācijas ar tautu šeit…. Dombura šovs!

 15. Malacis , žēl ka to zvaigznīšu tik maz … To .. tautu , jau pa gabalu redz . Priekš manis viņi ir – mongoloīdi . Trīs gadsimtu tatāru – mongoļu jūgs , vēl šo baltu dienu redzams . Un vēl kultūra ….. Protams , ir arī normāli krievi , bet viņu ir maz .

  • Jā, raksts labs. Bet zvaigznītes šajā portālā nedarbojas, esmu par to jau vairākkārt pārliecinājies. Žēl gan.

  • Piedodiet, puiši! Mūsu portālā zvaigznītēm ir tīri dekoratīva funkcija. Vismaz pagaidām. Taču varu teikt, ka šim rakstam ir ļoti laba lasījumu statistika.

 16. Ja krievu aktieris atrauc uz Doņecku, lai kameru priekšā pašaudītos pa īstam, tālāk jau nav kur. Tie vairs nav “vatņiki”, tie ir orki.

 17. Kirill Serebrennikov Atbildēt

  Я недавно участвовал в дискуссии на Московском культурном форуме в Манеже, и меня потрясла депутат Елена Драпеко, которая мне кричала: «Вы воспитали конформистов — поколение, которое не готово умереть за Россию!» Я ей ответил: а зачем за нее умирать, может, за нее жить надо? Когда в головах людей из власти сидит, что надо обязательно умирать за Родину, то это совсем страшно! Они к войне, что ли, готовятся?!

 18. Kirill Serebrennikov Atbildēt

  Крепостное право и архипелаг ГУЛАГ растворились в России, они внутри, их не выблевали, не выкинули, не вытравили.

  • Kirill Serebrennikov Atbildēt

   Власти в России слишком много, и она практически бесконтрольна. Массы, во имя и при поддержке которых все как бы совершается, легко купить, завербовать, увлечь, обмануть, так что они, в принципе, ничего не решают. Помните: «В России две напасти: внизу — власть тьмы, а наверху — тьма власти». Все так и осталось.

  • Kirill Serebrennikov Atbildēt

   Россия сегодня — невероятно темная страна, невежественная, и она становится еще темнее, мракобеснее, это совсем выглядит как катастрофа.

  • Kirill Serebrennikov Atbildēt

   И в итоге никто не сможет от этого защититься. Никак, никакими способами, никакими заборами до неба нельзя защититься от этой власти тьмы, даже если она — электоральная опора, эти условные «86 процентов». Это как крушение во «Внуково-3», когда миллиардер, нефтяной магнат, влияющий на судьбы мира, на своем частном самолете пересекается с русской реальностью, с разгильдяйством — и все. Так что будь ты хоть властелином мира, если ты попадаешь в Россию — ты не защищен ни от чего.

 19. Russell’s Teapot

 20. … paradoksi par tā dēvēto Jaunkrieviju.
  ————————————————
  Jaunkrievija (Novorossija) ir oficiāls vēsturisks šīs teritorijas no Odesas līdz Azovas jūras ziemeļaustrumu krastam un līdz 200 km uz ziemeļiem no krasta līnijas apzīmējums. Šī nosaukuma autortiesības piedēvē kņazam Potjomkinam , ķeizarienes Katrīnas II favorītam. Tās bija Krimas hanistes teritorijas, ko krievi sauca par ,,Dikoje poļe” , ko ar krievu ieroču spēku 1760.-1780. gados atņēma no turkiem, Krimas tatāriem un tatāriem etniski tuvās Nogaju ordas , kas klejoja pa ,,Dikoje poļe”. 1922. gadā Ļeņins šīs tad jau krievu apdzīvotās teritorijas piešķīra Ukrainas PSR, lai citāts ,, krievu rūpnieciskā proletariāta apzinīgums traucētu ukraiņu nacionālā separātisma tendencēm”, bet krievi tur dzīvo joprojām. Ukrainas rietumi ar galīcieša Banderas ideoloģiju un Novorossija ar 9. maija svētku ideoloģiju ir tie divi spēki , kas rauj Ukrainu uz pusēm un neļauj vienoties kopējā attīstības vektora izvēlē. Pārāk pretēji ir šie spēki – ukraiņu nacionālisms, ekonomiski, kulturāli nošķirties no Krievijas un vietējo krievu vēlme cieši sadarboties ar Krieviju. Tagad, kad bagātīgi izlijušas asinis , samierināt viņus laikam ir jau par vēlu.

  • Karlsons būs saklausījies Putina Valdaja runu. Bet šajā runā Putinam vairākkārt misējies ar faktiem.
   Путин: Вы что, не знаете, что в 1922 году… Эти земли были в 20-е годы, в 21-22-м годах при создании Советского Союза переданы от России Украине.
   Факты: Это утверждение не соответствует действительности. В 1921-22 годах никакие территории от России Украине не передавались. В эти годы российско-украинская граница изменениям не подвергалась.

  • Путин: В общем-то, всегда исторически называли эти земли Новороссией. Почему? Потому что это по существу был один регион с центром в Новороссийске, поэтому назывался Новороссией.
   Fakti: Термин «Новороссия» находился в активном употреблении не «всегда», а чуть более столетия – с 60-х годов 18-го века до 70-х годов 19-го века, после чего вышел из употребления и в течение последующих почти полутора столетий практически не использовался.
   В истории существовало четыре административно-территориальных образования, в названии которых присутствовал термин «Новороссия»:
   – «первая» Новороссийская губерния (1765-1783 гг.),
   – «вторая» Новороссийская губерния (1796-1802 гг.),
   – Новороссийское генерал-губернаторство (1802-1822 гг.),
   – Новороссийское и Бессарабское генерал-губернаторство (1822-1874 гг.).
   Термин «Новороссия» не происходил и не мог произойти от названия города «Новороссийск», так как Екатеринослав (нынешний Днепропетровск) был переименован в Новороссийск только в 1796 г. – т.е. только через 32 года после образования «первой» Новороссийской губернии (1764 г.). Через 6 лет – в 1802 г. – городу было возвращено имя Екатеринослав. В течение 123 лет (до 1925 г.) Екатеринослав являлся центром не Новороссийской, а Екатеринославской губернии.
   В течение более двух столетий (с 1802 г.) в Российской империи, СССР, Украине, России не было никаких Новороссийских губерний и областей. С 1874 г. в Российской империи, СССР, Украине, России не существует каких бы то ни было административных единиц с термином «Новороссия» в своем названии.

  • Путин: Это Харьков, Луганск, Донецк, Николаев, Херсон, Одесская область.
   Факты: Харьков никогда не входил ни в одну административно-территориальную единицу, в названии которой присутствовал бы термин «Новороссия». Население на территории современного Харькова непрерывно проживает с 1630 г., когда там поселились украинские казаки с Поднепровья. Историческая украинская область, в центре которой находится Харьков, называется Слобожанщина. В Российской империи Харьков был губернским центром Слободской губернии (1765-1780 гг.), Слободско-Украинской губернии (1796-1835 гг.), затем – Харьковской губернии.
   Ни в Российской империи, ни в СССР до 1932 г. такого административного образования, как Одесская область, не было. В 1921-22 гг. Одесса и окружающие ее территории входили в Херсонскую губернию.

  • Путин: Эти земли были в 20-е годы, в 21-22-м годах при создании Советского Союза переданы от России Украине.
   Факты: Эти уверждения не соответствуют действительности. Создание Союза ССР произошло 30 декабря 1922 г. При его создании, а также в 1921-22 гг. никакие территории от России Украине не передавались.

  • Vairāk par Putina “manipulācijām” ar faktiem var izlasīt Andreja Illarionova speciāli tam veltītā rakstā. Bet secinājums ir šāds: Публичное распространение В. Путиным искаженных, фальсифицированных, не соответствующих действительности исторических фактов свидетельствует не столько о его неинформированности, сколько о его сознательном выборе, позволяющем судить о характере его мышления.

 21. Cepuri nost, labs raksts.

 22. Hibrīdkarš un hibrīdmiers. Karš ir miers. Miers ir karš. Maskavas centrā vajadzētu uzcelt pieminekli Orvelam.

  • Un vēl Doņeckā, Luganskā un pa perimentru Krimas pussalā 🙂

  • Savulaik Saharovs (un ne jau viņš vien) izvirzīja konverģences ideju. Putins 15 gados uzbūvēja pretējo. Viņš izrādījās sekmīgs visa sliktā vienkop savākšanas menedžeris, tāpēc viņam vajadzētu uzcelt pieminekli ar uzrakstu: “Veiksmīgs Kafkas un Orvela praktiķis. Par mācību nākamajām paaudzēm.”

 23. zirnekliene Šeloba Atbildēt

  Lai neaizvainotu tos dažus procentus krievu, kas ne tikai nav lielkrievu šovinisma un impērisma adepti, bet arī aktīvi iestājas pret sādu “krievu nacionālās idejas” izpratni, iesaku vārdu “moskaļi” – tas vairāk atbilst būtībai un aptver garāku vēstures periodu, nekā apzīmējums “vatņiki”.
  Raksts ir OK, tikai satur iekšējo pretrunu – autore apgalvo, ka moskaļi ir propogandas nozombēti, bet tajā pat laikā citē dažnedažādus mēdiju darboņus, kas atzīst, ka jo šaušalīgāki meli par ukraiņiem, jeņķiem, Rietumiem utt., jo augstāki reitingi. Sanāk, ka cēloņi tiek jaukti ar sekām – mēdiju propoganda nevis “zombē”, bet sludina tieši to, ko vairākums moskaļu vēlas dzirdēt – t.i. ka krievi ir “īpaša nācija”, ar “īpašo ceļu” un tāpēc drīkst visu, tikai pārējā pasaule to neatzīst un tamdēļ “krugom vragi”.
  Kremļa propoganda = moskaļu iekšējie uzstādījumi – pilnīga harmonija…

  • “Moskaļ” vai “kacap” ir nievājoši vārdi, bet “vatņiks” ir komiksu varonis, kas nu jau kļuvis arī par terminu, ar ko Krievijā apzīmē tos 85%, kas “KrimNašPuķinKrut”. Tas apzīmē nevis tautību, bet mentalitāti. Krievi paši to izdomāja un paši to lieto. Tas ir, atlikušie 15% lieto.

 24. Pamatoti ass, dokum. stiprināts labs darbs – paldies! Iesaku drošāk un vairāk par šim tēmām izteikties – tas sen jau ļoti pietrūkst. Jo mūsu inteliģences – mēdiju un mākslinieku “elite” arī ir nodevēji un kolaboranti par vismaz 85-90% dažādu vadību, amatu spicēs, kas melo vai klusē par visu, kas var apdraudēt viņu siltās vietas, pilnos makus un treknos vēderus!

 25. Viss precīzi pateikts. Kremlim vienmēr ir bijis vajadzīgs ienaidnieks ārējais un iekšējais. Viņi nedzīvo, viņi cīnās. PSRS laikos gribēja Ameriku noķert un apsteigt. Nesanāca. Tagad aplej ar mēsliem. Bet kapitālus un bērnus tur ārzemēs.

 26. Teicams raksts! Trāpīts precīzi, tāpēc jau troļļi brēc un trako.

 27. tautai jāzina savi "varoņi" Atbildēt

  Вия Бейнерте — советский кинорежиссёр и журналист/

  Родилась 27 июля 1954 в Риге в семье актёра рижского Государственного театра музыкальной комедии Дмитрия Бокалова и работника культуры Дзидры Бокаловой. Окончила 49 среднюю рижскую школу (1972). Училась во ВГИКе (выпуск 1979 года) и в Латвийской академии культуры (магистратура, 1994).

  Работала режиссёром художественных фильмов на Рижской киностудии (1979—1989). В 1990—1991 работает ассистентом по работе с актёрами и переводчиком у австралийского режиссёра К. Стендера в документальном фильме «Dzimtene» («Родина»), производства «World’s End Pictures Corporation».

  Замужем за дирижёром Карлисом Бейнертом. По первому мужу носила фамилию Рамане. Как Вия Рамане фигурирует во многих киноизданиях.

 28. Nebrīnīsimies par krievu cilvēkiem.paskatamies pašmāju lauciņā.kā ir nozombēti ar Lemberga varenību,liekas ka Ventspilī ir vienīgais strādājošais ,kurš ir par saviem līdzekļiem un pats ar savu spēku visu paveicis.Muļķu vairāk .kā bankā naudas.

  • Jā, stulbumam nav tautības. Tāpat kā nav tautības ļaunumam un nodevībai. Bet, cik atceros, autore jau ir teikusi, ka nodala krievus un “homo sovieticus” jeb Bulgakovu un šarikovus. “Vatņiks” jau tas pats šarikovs vien ir.

 29. izlasiju juusu rakstu atrodoties juuraa, mani darba biedri ir krievu taitiibas , tikai 2, un tikai viena taisnvirziena doma, amerikaani ir pie vainas un viss, visi argumenti un pieraadiijumi ir lieki, nu vatniki, ko tur teikt, brinos , kaa var cilveekus taa nozombeet

 30. Reti patiess raksts !

 31. labi rūkts, lauva! pagāni trako, bet tas jau pieder pie lietas.

 32. Pārvērš cilvēku par bezdomu būtni, zombiju vai – kā tagad mēdz teikt – “pastalu”. Tā ir informatīvā inde. Ar tās izplatīšanu nu jau vairāk nekā desmit gadu nodarbojas Rietumu elite un mediji, kas to apkalpo. Šai jomai Rietumi ik gadu atvēl vairāk naudas nekā veselības aprūpei un izglītībai kopā.Viena no tādām nozombētām pastalām ir Vija Beinerte…
  Vai ir iespējams ticēt “pastalai”..?

  • ak tad fredis - mozet fedja tomēr? Atbildēt

   šis ir pēdējā laikā tipiski visai krievvalodīgai infotelpai – runāt vienās frāzēs, ka visi pasaulē ir sazombēti un slikti, krievija patiesa un nez kāpēc ar ar īpašām vērtībām. Gribētos zināt, kādām… Esmu uzaudzis padomijā, bijis šolaiku Krievijā, salīdzinājis informāciju (t.sk. man labi zināmu) Rietumu un Ru medijos – nu nav man cita secinājuma, kā tikai tāds, ka Krievijas ziņas nu BEZBOŽNO melš par citiem, burtiski izņirgājas, un dara to tik pārliecinoši un traki, ka ja neesi pie patiesā notikuma vai fakta, nenoticēt grūti – un kur nu vēl vienotā prokrieviskā nacionālistiskā urrā noskaņā! Ko noliegt – šitie cari savu tautu māk muļķot un cirpt pa pirmo.

  • fredis 19. oktobris, 2014 19:31 Atbildēt

   Pārvērš cilvēku par bezdomu būtni, zombiju vai – kā tagad mēdz teikt – “pastalu”. Tā ir informatīvā inde. Ar tās izplatīšanu nu jau vairāk nekā desmit gadu nodarbojas Rietumu elite un mediji, kas to apkalpo. Šai jomai Rietumi ik gadu atvēl vairāk naudas nekā veselības aprūpei un izglītībai kopā.Viena no tādām nozombētām pastalām ir Vija Beinerte…
   Vai ir iespējams ticēt “pastalai”..?

   KĀPĒC ESI fredis, KO NOLIEDZ SAVU PATIESO SAUKLI frīdmans, mordehajs vai vienkārši boris, KRIEVU GRAUTINOS REIZ PAGLĀBĀS TSVI SENČI, NU TU TIEK KAS TOS SITA VERDZISKI KALPO,JO ESOI SUNS – PLUŠĶIS. VERGO VIEN,BET JA PALIKSI TRAKS,JA ZOBUS RĀDĪSI, NĀKSIES LIKVIDĒT.

  • fredis 19. oktobris, 2014 19:31 Atbildēt

   Pārvērš cilvēku par bezdomu būtni, zombiju vai – kā tagad mēdz teikt – “pastalu”. Tā ir informatīvā inde. Ar tās izplatīšanu nu jau vairāk nekā desmit gadu nodarbojas Rietumu elite un mediji, kas to apkalpo. Šai jomai Rietumi ik gadu atvēl vairāk naudas nekā veselības aprūpei un izglītībai kopā.Viena no tādām nozombētām pastalām ir Vija Beinerte…
   Vai ir iespējams ticēt “pastalai”..?

   KĀPĒC ESI fredis, KO NOLIEDZ SAVU PATIESO SAUKLI frīdmans, mordehajs vai vienkārši boris, CARA,STALINA KRIEVU GRAUTINOS REIZ PAGLĀBĀS TAVI SENČI, NU TU TIEM KAS TOS SITA VERDZISKI KALPO,J O ESOI SUNS – PLUŠĶIS. VERGO VIEN, BET JA PALIKSI TRAKS,JA ZOBUS RĀDĪSI, NĀKSIES L IKVIDĒT.

 33. Ar sazombetiem vatnikiem, kuri ari te zem latviskiem nikiem izpauzas, nav iespejams diskutet kaut vai ta vienkarsa iemesla del, ka tie diez vai vispar pieskaitami pie cilveku dzimuma…., jo par cilvekiem, homo sapiens tiek uzskatitas domajosas butnes…
  Un tiesam, nereti rodas iespaids, ka dzivnieki ir daudz sapratigaki. Katra zina tiem nekada ideologija nevar izskalot smadzenes

 34. Super! Cepuri nost.

 35. Vija malacis, gudreniece.

 36. Taisnība autorei, ar šitiem nav vērts runāt. Vate ir necaursitama 🙂

 37. Diemžēl mūsdienās visi informācijas avoti ir saindēti, atliek izvēlēties vien kuru indi lietot. Patiesība ir bīstama slepenajai varai, tā ir līdzeklis manipulācijai un pat pasaules lielvaras dažkārt lēmumus pieņem balstoties uz safabricētu informāciju (2. Irākas karš). Nevienu ziņu nav iespējams pārbaudīt nevienai ziņai nav iespējams uzticēties. Arī šis raksts ir kārtējā vienas puses indes porcija, tāda pati kādu dod pretējā. mūsdienās labāk izmantot iespēju paklusēt.

  • “Nevienu ziņu nav iespējams pārbaudīt nevienai ziņai nav iespējams uzticēties.” Re, kur visļaunākā inde! Ja patiesības nav, tad nav vērts to meklēt un par to cīnīties.

   • Patiesība ir, bet kaut kur tur ārā. Patiesības pilnīgi noteikti nav nevienā oficiozā, nevienā oficiāli publicētā komentārā vai viedoklī. Patiesība ir tāda līmeņa noslēpums, ka to nedrīkst zināt neviens.

    • Patiesība ir tāds noslēpums, ko neviens nevar zināt līdz galam, jo gala tai nav. Taču mums katram vismaz ir dota iespēja to atšķirt no meliem.

   • Tā nav inde…tā ir skaudrā dzīves īstenība…un cīnīties vajag tikai par tādiem avotiem, kas nemelo…diemžēl Rietumu, kā arī Latvijas par Ukrainas vispār nerunāsim prese bezkaunīgi melo…diemžēl jāatzīst, ka “nelietīgā” Krievijas prese melo daudz mazāk un ne tik bezkaunīgi…

  • Ar vairākuma “paklusēšanu” ir pastrādāta lielākā daļa noziegumu pret cilvēci.

   • Varbūt cilvēce to arī ir pelnījusij jo pieņem propogandu, tic propogandai, pozicionē savi atkarībā no propogandas. Man tas nav arguments uzticēties propogandai. Karā nevienam nav taisnība, tā ir aksioma.

 38. troļļiem uz varžacīm Atbildēt

  Hitleram neizdevās sanaidot Krieviju ar Ukrainu, kaut gan Krievija ļoti centās – sarīkoja gan golodomoru, gan deportācijas. Bet Putins, malacis, ņēma un izdarīja. Pacan skazal, pacan sdelal! Vērtīgs raksts. Daudziem trāpījis uz varžacīm 🙂

 39. Tuvojas Zolitūdes traģēdijas pirmā gadiena – un klaigāšana par “v…” tikai pieņemsies spēkā. Strādā beinertas, pelna maizītei ar sviestiņu…..

 40. Balta patiesība visā! Paldies autorei!

 41. Beinertes kundzei =JŪS TIEŠĀM ESAT SLIMS RADĪJUMS UN JŪSU KAITE TIEŠĀM NAV ĀRTSĒJAMA – smadzenēs caurumi!!! PALDIES VIJAI BEINERTEI PAR RAKSTU!!! Zinu JŪS BEINERTES KUNDZE!!! LABĀK NEPATEIKT!!! TĀ GAN IR KATRA PAŠA SAPRATNE!!!

 42. vini cisi idioti un nozombeti bet nu latvieshi gan gudri. aha
  latvieshi ir viena no glupakajam tautaam. protams nenemot veraa afrikas valstis utt
  tur nu pieradijumu pietiek

 43. paldies par rakstu! un par P.S. 🙂

 44. NU NU VAI MES PASI TADI NEESAM KO .VAI MUMS TRUKST SO NEGATIVO PRASMJU KA IR VINIEM .
  VAI PAR PIEMERU NEMAM HITLERU UN 1941 GADU .

 45. Liels, ko tur, milzigs paldies Vijai Beinertes kundzei, un protams vel daziem seit ka par brinumu palikusajiem cilvekiem, sapratigas un nekangariskas, kas ir 1 un tas pats…, inteligences parstavjiem, kuri cel gaisma patieso un nozelojamo realitati, kuras citadi liktos, ka nemaz nav.
  Bet noverojot so tiesam masveida izplatito trollu – kremla “lakstigalu” kezisanos pa visa veida info lidzekliem nepamet sajuta, ka tie ir darba, ka tos apmaksa pat vietejie kangari par valsts lidzekliem, iespejams no kaut kadas neiespejamas integracijas lidzekliem, jeb tml. Ari tads portals ka “Draugi” arvien vairak sak izcelties ar prokremlistu lobiju, jeb pat algosanu, kuriem izskatas atveleta speciala sadala Parunasim, kur atvemstit atklatu pretlatvisku propagandu, taja pasa laika liedzot tiesam analitiskus patriotiskus rakstus.

 46. Piekrītu par visiem 100 %. Trāp’\igāk nepateiksi

 47. Лев Шлосберг Atbildēt

  Российская государственная пропаганда в последний год стала синонимом и квинтэссенцией лжи, цинизма и хамства. Масштабы лжи о войне на территории Украины и о положении дел в России заставили вспомнить самые мрачные советские годы. Даже не годы застоя, а годы репрессий. Российское государственное и подгосударственное телевидение захлебывается ложью и ненавистью, как рвотой. И становится похожим на пропаганду в стиле Геббельса.

  • Лев Шлосберг Atbildēt

   Худшая часть российского общества поднята, вытащена на поверхность жизни. Человеконенавистники, подлецы, стукачи, доносчики, садисты, политические наследники палачей и вертухаев востребованы сегодня российским государством на «государеву службу». Они снова нужны, чтобы уничтожать народ России. «Ты не дай им опять закатать рукава, Родина…» Но – даёт.

  • Лев Шлосберг Atbildēt

   Пропаганда ненависти и вражды уже на грани срыва голоса, но получается очень плохо, фальшиво, грязно. Народ не верит. Народ начинает задавать себе простые вопросы: «Что происходит? Почему происходит? Кто виноват?» Ответы на эти вопросы печальны и просты.

  • Лев Шлосберг Atbildēt

   Но соблюдать заповеди Христовы поднявшее на свой щит православие государство не хочет. И не соблюдает. Создало кумира. Убивает. Крадёт. Лжесвидетельствует и просто лжёт. Желает дом ближнего своего, и входит в него, и разрушает его, и забирает себе его часть. Всего за один год Владимир Путин проиграл всё. Дружбу народов. Политику. Безопасность. Экономику. Славу. Мир.

   • pleskavas idiotam slosbergam Atbildēt

    tev vajag zināt, Krievu mediji 1000 reizes tolerantāk pret latviešiem, nekā LA pret Krieviem, kuras rusofobija neaprakstāma ar racionālo skaidrojumu.

    • 1.У Беларуси есть территориальные претензии к России. Не ко всей. Для начала к Смоленской и Брянской областям. Но пока мы их предъявлять не будем.
     2. Крым никогда российским не признаем.
     3. Осетию и Абхазию тоже не признаём.
     4. И еще надо поделить Россию между Монголией и Казахстаном..

    • Tolerantāki? Mēs kādu krievu te šaujam vai spīdzinam? Nomelnojam labo caru putinu, kuram rūp tikai cilvēku labklājība un tautu draudzības stiprināšana?

 48. dialogs nav iespejams un ari nevajag- nav verts teret laiku un energiju.Ir meginats, nekas nesanak-logiski argumenti nedarbojas. Fiksi vien sakas cepuru metasana un birku piekarinasana a la “sam durak”:))
  Sis laiks ir japardzivo ka dabas katastrofa.
  Skaidrs,ka ne Eiropa ne Amerika nav baltas un pukainas,bet tada nu diemzel ir vesturiskaa realitate, ka mazajam tautam/valstim biezi vien naakas izveleties mazako no diviem launumiem. Un ,ja nu saja gadijuma jaizvelas,tad es par Rietumiem.

 49. Tā kā mūsu kabeļTV kā nevar, tā nevar atšūties no Krievijas kanālu raidīšanas, esam spiesti pa druskai skatītīes tos. No ziņu raidījumiem zosāda metas, bet šovus pa laikam varēja skatīties, taču nu arī tur tā zombēšana iekšā. Piemēram, tas pats gadiem apnikušais “Poļe čudes”. Dalībnieki no Krimas un Ukrainas austrumiem tiek sagaidīti kā tādi varoņi un vakardienas raidījumā pat mazs puišelis Krievijas( veco PSRS) himnu dziedāja( deklamēja!!) Nu kas par daudz, tas par skādi!

 50. Vija kapēc Tu neraksti par to cik gadsimtus Latvju tautu apspieda vācu baroni? Ja Tevi tik ļoti interesē vēstures fakti tad silti ieteiktu pastudēt tos…..nevis slimi zākāt krievus.

  • Šodien Latvijā neredzu nevienu vācu baronu,ne viņu pēcxteci,kamēr “vatņiki”pie mums ir uz katra soļa ar visām savām ambīcijām.Un tur nekāda vēstures studēšana nepalīdzēs.

  • tā nav zākāšana Atbildēt

   Tā ir patiesība.Slima esat Jūs.Paldies Beinertes kundzei!

  • Airē prom no Latvijas,tu esi nodevēja.

  • Nu lūk, tipisks vatņiks, tā “aira” – uzreiz pieprasa un cenšas sarunas novirzīt uz citu tēmu, lai tiek runāts par kaut ko citu – “vācu baroniem, ASV un tamlīdzīgi”, tikai ne par boļševiku vatņikiem.
   Un cenšas runāšanu par vatņiem melīgi novienādot ar krievu lamāšanu (un pierakstīt to autorei), lai gan tas tā nav, Homo Sovieticus ir visai maz kas kopīgs ar krieviem, lai arī kā Homo Sovieticus vatņiki necenstos tēlot krievus.

 51. autore vel aizmirsa pieminet aktīvo PSRS tātad krievijas militāro iejauksanos NOTIKUMOS indonezijā, Madagaskarā, Angolā, Etiopijā , Sirīja un Eģiptē…var jau buut arī es kaut ko esmu izlaidis no atmiņas?
  un atbilde uz jauajumu – kadelj situacija pie mums ir tada ka ir tagad atrodama vienkārsi…kas ievazaja pie mums, slinkumu, negodigumu, alkoholismu, melībuu, svojaku bušanu, utt ne vaciesi un ne zviedri un bebuut ne ES…bet pufaiknieki kuru seit ir ieverojami vairak kā mūsu ziemelu un dienvidu kaiminiem….lai saprastu kaa ir bez viniem dzivot, aizbrauciet uz Lietuvu un Igauniju un paskatieties

 52. Šiti visu var attiecināt arī uz mūsējiem, kas nozūmēja pensiju fondu un glāba bankas.
  Tā kā Krievijai nav ne vainas.

 53. ļoti trāpīgs raksts!

 54. dumš putns,duma dziesma…

 55. Старость подкралась незаметно… А вместе с ней брюзгливость, ворчливость и вечнное всем и вся недовольство. Нет бы написать, какой интеллектуальный, думающий, позитивный народ населяет страну Латвия (конечно, не имеются ввиду те, кого латвийская интнллегенция теперь называет — «vatņiku»). А ведь были и в ее жизни веселые деньки: учеба в престижном московском ВУЗе, какая-никакая карьера и вот звездная вершина – брызжущий ядом пасквиль, причем на весь 140-миллионный народ! Может кто отметит старания злобной тетки, погладит по голове, утешит.
  Р.S. Никто не знает, где эта тётенька информацию об Украине получает? Неужели от самой Псаки?!

 56. Paldies, Vija!
  Šo rakstu derētu pārpublicēt visos LV mēdijos.

 57. Paldies par rakstu un paldies komentētājam-trollim ar dažādiem lietotājvārdiem, kas uzskatāmi pierādīja to, ko vēlējās pateikt Beinertes kundze – vatņiks ir un paliek vatņiks.

  P.S. patiesi žēl par komponistu, bet par deminenci var tikai un vienigi izteikt līdzjūtību.

 58. Nu, cik var ņemties gar vienu pašu aptaurētu mātīti, kura pat latviešu valodu nemāk un kam dzīvojot Lielbritānijā arī nemaz nav, nu nekādas, vajadzības pēc jebkādas mācēšanas. Protams, galīgi nav skaidrs, kāpēc tāda Puķiniete mokās pa eiropām, ja Lielkrievijas plašumi “pareizi domājošiem” piedāvā tik neaptverami plašas iespējas . Jau sen ir laiks noregulēt sajukumu un apjukumu pašu pilsoņu galvās, sākot ar tiem “augšējiem” ciniķu un nihilistu slāņiem.( Protams, Ciniķi pārtaisīt par romantiķi – nav īsti reāli.Ja nu vien ir saskatāmi reāli ienākumi un viņš ir labs aktieris. Pretējā gadījumā iznāks tas kas jau ir iznācis- lēta imitācija.)

 59. Mēs dzīvojam pasaulē,kur 95% ir meli.Kuri meli ir labāki austrumu vai rietumu?

 60. Nu nav vērts runāt ar vatņiku? Taču nav vērts arī regulāri klanīties vatņikam, pārejot uz kreivu valodu, kā tas bija LTV raidījumā “Es varu būt premjerministrs Nākamie Latvijas?? premjeri gan raiti, gan stostīdamies pārgāja krievu valodā pēc PIRMĀ pieprasījuma.

 61. Īpaši labi par ģeniālo komponistu, Gorkiju, Hamsunu un sabojātiem nekrologiem 🙂

 62. Paldies, ļoti labs raksts! Un paradoksi pat ļoti labi parāda, kas ir kas.

 63. Raksts. Un zombeti komentari latviski. Krievi vai pamulki latviesi? Ja pedejie tad skumji,sasoditie mankurti.

 64. Interesanti-Krivu laikos vismaz bija darbs,nauda un iztika tepat lv. Tgd cinies par minimumu vai vrauc uz uk. Izbrauciet tak laukos padzivot. LV ir tada pati propoganda tikai pasmaju,vel vairak rietumu dikteta.

  • kā tu saki “Krivu laikos” nemaz nebija citas iespējas kā izdzīvot tepat,jo uz nekādu uk aizbraukt nebija iespējams.Ne pēc kāda cīnītāja par minimumu vis neizskaties,gan jau pats arī esi izmantojis to “rietumu diktēto propagandu “un mitinies kaut kur ārpus Latvijas(protams, ne jau laimes zemē Krievijā).

 65. Varetu ietekt Vijai atrak griezties pie psihologa .Krievijas karaviru Ua austrumos nav, tapat ka polu,zviedru un citu valstu UA armijas rindas . 2.Toties Eiropai loti interesejas Usa, nelaut labas atiecibas ar Krieviju,ekonomikas pacelsanos Eu un Ru.Sankciju del kuditajs -Usa ekonomika cies loti maz ,bet Eu jau lut loti specigi.3.Zalo naudu cik Usa vajadzes tik iespiedis.4. Kadi teroristi ? Kijeva laba sektora darbibu nesauc par teroristiem.Kapec? Kadi karogi, ar kadam emblemam? Ne Fasistu? Ua austrumos pret Donecku karo fasisti un marodieri.Par so karu ir lieli meli.

  • Tās ir dabiskas domas, ja saskatās Krievijas propogandas TV. Jautājums, ja nebūtu Krievijas intereses vai tik daudz par Ukrainu rāditu ( vai rāda par kādu tur hotentotu cilti tālajā Āfrikā?).

   • Krievijas TV jau vispār neko citu nerāda kā tikai to kādi ukraiņi ir fašisti un kā patriotiskie Donbasa “opolčenci”mocās cīnīdamies (Krievijas pilsoņu vadībā) pret slikto Ukrainas armiju,kura kaut kādu sadistisku tieksmju vadīta slepkavo”mierīgos iedzīvotājus”-ar to laikam domāti Krievijas algotņi- tieši Donbasā un Luhanskā.Nekad pat ar pušplestu vārdu netiek minēts,no kurienes “opolčenci “ņem bruņojumu un kāpēc un ar ko Ukrainas armija karo tieši Donbasā un Luhanskā,kuras nez kāpēc tiek dēvētas par Tautas republikām.Kādas tautas republikas tās varētu būt,to atliek vienīgi minēt.Bet visam pāri-baltais un pūkainais Putinonkulis,kuram -kā izrādās-nav nekādas teikšanas ne par Ukrainā nejauši ieklīdušajiem Pleskavas desantniekiem,ne ar’par tiek Krievijas arijniekiem ,kuri savu atvaļinājumu izmanto slepkavojot ukraiņus.Nav saprotams,kam adresēts tās krievu sievietes lūgums,kas izskan it kā fonā:” rebjata,mi hoķim mira”,nez vai nu viņa to saka “ukraiņu fašistiem”.

  • Jums taisnība – KF karavīru Ukrainā nav. Ir tikai prezidents ar izcilu humora izjūtu: tā kā „Krievijas karaviru Ua austrumos nav”, bet „Kim naš” ir, tad jautrībnieks Puķins nolēma kārtējo reizi pajokot un neesošajiem „zaļajiem cilvēciņiem” sprauda pie krūts medaļu par Krimas pievienošanu KF. Un, tā kā „Krievijas karaviru Ua austrumos” patiesi nav, Ukrainas armijas lidotāja Naģežda Savčenko pati nolēma paviesoties Serbska institūtā (ceru, ka vismaz zināt, kas tā par izcili humānu iestādi bija gan PSRS laikos, gan šodien – „dārzeņu” audzētava). Un “krava 200”, par ko no sirds priecājas gan Pleskavas pusē, gan citviet KF, arī tikai tāds jauks humoriņš. Tā taču ir, vai ne?

 66. Jā un nezin kādu iemeslu un nolūku dēļ Latvijas valstī ļauj raidīt šo visu kara un liielkrievu šovinistu propogandu – vai muļķība vai labi samaksāts…Kur Latvijas valsts prezidents, premjers un tālāk padotības kārtībā – nezinīšu valsts…? Vēlos, lai nezinīši iet prom un parādās zinīši. ( Arī pēc rakstnieka Nosova ).

  • Latvieši taču ir “gudri” un propagandai netic! Es runāju tikai par krievu propagandu! Latviešu propagandai latvieši tic akli!

   • Krievu propagandai Atbildēt

    es ticētu,ja viņi savas “krievu pasaules” apvienošanas nolūkā aicinātu visus krievus atgriezties mājās,nevis iemitināties svešas tautas mājvietā un pēc tam to pievienot savējai ar “tautiešu” apvienošanas nolūku.Pie tam atklāti melojot par apspiestību,kas patiesībā ir privilēģiju zaudēšana.Kaut kā neatceros,ka latvieši propagandētu svešu zemju iekarošanu un to pievienošanu savai valstij ar iemeslu,ka tajās dzīvo arī latvieši..

Draugiem Facebook Twitter Google+