Kultūra
Mūzika

Vija Vētra: “Ceriņu laikā kā gājputns atgriežos Latvijā.” 16

Foto: LETA

Godinot dejas mākslu, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 3. jūnija vakarā notiks pasaulē pazīstamākās latviešu izcelsmes indiešu deju izpildītājas, horeogrāfes, lektores un pedagoģes Vijas Vētras radošais vakars, vēsta RTU Studentu kluba direktore Aija Visocka.

Vakarā plānots apvienot mākslinieces trīs spilgtākās izpausmes – deju, dzeju un mūziku. Vijas Vētras uzstāšanos koncertā papildinās aktrises un dziedātājas Raimondas Vazdikas lasītā dzeja un mūziķes Sabīnes Žildes flautas spēle. Pēc priekšnesumiem interesentiem būs iespēja uzdot jautājumus slavenajai dejotājai. Sarunu vadīs aktrise Indra Burkovska. Savukārt vakara noslēgumā tiks demonstrēta Vijas Vētras 90 gadu jubilejas koncerta filma.

“Katru gadu kā gājputns ceriņu laikā atgriežos Latvijā, lai šeit sniegtu meistarklases un koncertus cilvēkiem, kuri mani novērtē. Lai arī lielāko savas dzīves laiku – 50 gadus – esmu nodzīvojusi Amerikā, neesmu tur iesakņojusies. Mani vienmēr velk atpakaļ uz dzimteni. Šajā koncertā kā allaž centīšos caur deju paust savas dziļākās izjūtas, svinēt dzīvi un ceru, ka spēšu raisīt emocijas arī publikā,” saka dejotāja Vija Vētra.

Latvijas Kultūras fonda aicināta, kopš 1990. gada Vija Vētra uzstājas Latvijā. Visu šo laiku mākslinieci atbalstījis RTU Studentu klubs, organizējot deju meistarklases un koncertus. Pērn Vija Vētra atzīmēja savu 90. jubileju un atskatījās uz 70 dejai un skatuvei veltītajiem mūža gadiem.

Vija Vētra ir studējusi Vīnes Mūzikas akadēmijas un konservatorijas deju nodaļā, indiešu klasiskās dejas Indijā, spāņu flamenko Spānijā un moderno skatuves deju Vīnē un Amerikā. Viņa ir apceļojusi piecus kontinentus, sniedzot deju koncertus uz skatuves un TV raidījumos, kā arī vadījusi savu deju grupu un studiju Sidnejā un Melnburnā, meistarklases un kursus – ASV, darbojusies arī Anglijā un Grieķijā. 1999. gadā Vija Vētra saņēma Latvijas valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

LA.lv